bugün

uludağ sözlüğun yeni sloganı olabilir bence hatta olmalı. malumunuz burası artık bir sözluk değil, başka bir şeye evrildi.

valla ben cok sevdim. zall bak iyi musteri cekersin bununla ay pardon yazar demek istedim.
Sigortalı iş....zall yiğidim beni de gör..
Bir isyan cümlesi. Haklı mı? Sonuna kadar. Ama zall bizi takmıyorken biz niye sözlük daha kaliteli bir yer olsun diye kendimizi yırtıyoruz yahu! Herkes gitti zaten. Kalanlar da eskisi gibi yazmıyor.

Sonuç olarak;buralar eskiden hep dutluktu. Bu değişmeyecek.
Feryat ede ede dilinde tüy bitmiş, yazma isteği körelmiş birçok aklı selim yazarın birçok kereler dile getirdiği vehametleri kapsayan söz öbeciği.

Sòzlüğün forum kıvamına dönüştüğünü, kalemden kitaptan, yazmaktan, adaptan bihaber yığınlar tarafından ele geçirildiğini görmemek için ya kör ya da umursamaz olmak gerekir.

Emekler ve güzel insanlarla bir yere getirilmiş sözlüğün, kuraldan kaideden vazgeçişini, emeklere zerre saygı duymayışını, kendi itibarının ayaklar altına alınışını izlemek sahiden üzüntü verici.

Ben zall olsam kahrımdan ölürdüm!
Ya da popomu kaldırıp, gidişata " dur " derdim hem de hönkürerek, masaya yumruğu daaaan! diye indirerek!
pire için yorgan yakacaksan çık git yak, ne demek kapatılsın, binlerce emek veren yazar var, öyle ya da böyle yazıyor, zaten hava sıcak, 3-5 şevk içinde bir şeyler karalamaya çalışanları bari küstrürmeyin. ne demek kapanasın sözlük. tövbe tövbe.
2015 ten sonra sozluk kalitesi diye bir sey kalmadi.

Forum oldu. Biz hala niye mi yaziyoruz? Yaziyoruz hala eski gunlerin hatirina.