bugün

yaptım evet.. öyle az buzz bi fatura da değildi üstelik. posta kutumda buldum gecenin bir yarısı. sabah da kapıcıya verdim ödesin diye..
ödemiş sağolsun da hadi ben isme bakmadım sen de mi bakmadım be abicim.. aksam makbuzu getirdi... orda farkettim isim ben değilim.. ee dedim farketmedin mi etmemiş. faturayı, parayı vezneye uzatmış yatırmış borcu. o zaman makbuzu komşuya götür ondan tahsil ederiz nasılsa di mi dedim.. geçmiş olsun dedi, 5 aydır apartman giderini de ödemiyor icraya verecek yönetici. alamazsın sen o parayı, sen ödemesen kesin elektriğini de keserlerdi zaten dedi.. öylece kaldı.. istemedim de.. *
ama o olaydan sonra tüm faturalarımı otomatik ödemeye çevirdim.
ve tahmin ediyorum ki, o komşumun ben bunu farkedene kadar başka faturalarını da ödemişimdir bu kafayla.. yaparım yani..

edit: sanırım bahsi geçen komşu da sözlükte yazar...

(bkz: huhu komşu komşu)
hayır olamaz bu.benim içim sızladı. (bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
edit : yazar arkadaşlar beni eksileyin ama bana acımayın...
(bkz: benden nefret et ama bana acıma)
hukuken telafisi olan bir hatadır.

şayet anlaşılmayacak gibi ve yüklü bir miktarsa dava olunabilir.
buz gibi havada halı sahada yüzüne top çarpmış etkisi yarattı,ev alma komşu al
edit 1: davayla falan uğraşmadım soğuk su içtim geçti ne yapayım. zaten o olaydan 4-5 ay sonra da icra yolu ile evden çıktı sevgili komşumuz.. hiç yüzünü görmediğim, adını unuttuğum komşumun umarım yolu açık ve iyidir.... borçsuz bir hayat sürüyordur.

edit 2: kapıcımızın çıkan komşumuzun arkasından bana söylediği de iyiydi. sen o faturayı almadın ya o kadarla da kalmadı size zararı dedi. meğer ne zamandır apartman aidatlarından payına düşeni o ödemediği için diğer daireler yani bizler ödüyormuşuz. tabi apartmanda kapıcı dışında kimseyi tanımayan, toplantılara da katılmayan ben bundan da bihabermişim.

doğal gazı, otomatı, suyu... baya bi apartmanca bakmışız anlayacağınız...
yanlışlıkla komşuya jest yapmaktır.
mallıktır. ama on numara da komşudur. arada bizim buralara da bekleriz.
yanlışlıkla arkadaşıma gönderiyorum sanım arka arkaya üç kez başkasına tl göndermemden daha acı bir olaydır.
Hayırlı bir işe girmiş kişidir mazallah elektriksiz yaşanmaz bu devirde.
üzerine bir damacana su içmektir.
güncel Önemli Başlıklar