bugün

yanlış insan yoktur sevda da. sadece karşına yanlış zaman da çıkan insan vardır.
bunların 4'ü bir araya gelse 1 doğruyu götürür.
yazık.
belli bir süre onun yanlış insan olduğunu anladığında ve bu kişiyle irtibatı devam ettirdiğin tarihten itibaren onunla yer değiştirdiğin kişidir. hayatından derhal çıkması gereken kişidir. bunu başaran insan mükemmele yakın insanlardır.
Hayatınızda olması için tek bir neden bile yok iken köpek gibi sevilir. Gözünüzün içine baka baka yalan söyler, birçok davranışı onu sizden soğutur, hayal bile kurulmaz onunla ama göğsüne yatınca bütün her şey anlamsız gelir. Sadece kokusunu içinize çekmek için birçok şeyi feda edebilirsiniz. Fakat yanlış insandır, bir kere bu topraklara bile ait değildir, canı isterse dünyanın öbür ucuna gider ve bir daha gelmeyebilir. Adını bile telaffuz edemediğiniz bir şehirde yüzünü kezzapla yıkamak isteyebileceğiniz kadınlardan biriyle evlenebilir. Amk dünyası çok garip. Emek ver, didin vee sona bak! Kocaman bir hiçten ibaret.
Tanındığında büyük hayal kırıklığına uğratan,hayattan soğutan kişidir.
Yeri geldiğinde hayatınıza,yerine göre sadece hayatınızın bir dönemine mâl olur. Acı tecrübeler elde edilir ve tanışılan her kişi de ön yargı oluşmasına neden olur.
Önemli özelliğinden biri de yanlış hayata ve seçime sürükler.
Yanlış insanların hayatınızda olmaması temennisiyle..

(Bu arada seçkin,halen seninle tanışmamış olmayı o kadar isterdim ki bak yine aklıma geldin, yanlış arkadaştın, yanlış kişiydin)
Siz onu denizinizde yaşatmak istersiniz,o deresiyle övünür...
Siz insan olduğunuz için önemsersiniz,o kendini insan görür...
Yanlış insan böyledir..
zanneder ki zirvede yürür, oysa ki yerin dibinde dolanır.
Kibrit çöpü kadar ışık saçmaz, kendini olimpiyat meşalesi sanır.
utanması gerekirken hatalarından, o utanmaz, zavallı kader utanır.
cesareti arsızlık, soğukkanlılığı gamsızlık, açık sözlülüğü patavatsızlıkla karıştırır.
ve bunların sayısı gitgide çoğalmaktadır...
işte bu yüzden birine değer vermek istediğimizde, artık aklımızdan sadece o soru geçer:
"acaba ne zaman sapıtır?"

alıntı.
Hayatınızı mahvetme potansiyeline sahip insandır.
Çok üzmüştür ama gözümün açılmasını da sağlamıştır kendisi.
doğru insanlara göre sayıları oldukça fazladır. ben diyeyim bire on siz deyin bire elli.
"...Bilin ki yanlış insana duyulan sevgi çabuk unutulur..."

(Beyaz Geceler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski)
son zamanlarda sorguladığım insan tipi. dünyada altı milyar insan varken ben, özellikle en olmazını buluyorum. normal insanlar ilk görüşte doğru insanı bulup aşık olabilirken ben platonik sevdalarımda bile en yanlışını, en olmazını bulurum. sanki bir dedektör var içimde. yanlış kişiye gelince "evet sahne senin" diyor bana.

doğru insanı bulup mutlu olanlar! siz bu dünya sınavını geçtiniz tebrikler...