bugün

ne yazık ki fransız kahraman jeanne d'arc' ın yaşadığı ölüm şekli. bir de protesto amacıyla budist bir rahip kendini yakmış hatta fotoğrafı bayağı yerde yayınlanmıştı.
çok can yaktığını düşündüğüm ölüm şeklidir.
Acı çekerek ölmenin her türlüsü kötüdür ama dar havasız bir yerde kapalı/havasız kalarak boğularak ölmek uzun vadede gerçekleştiği için havasızlıktan ölmek kadar feci değildir herhalde diye düşünmüşümdür hep.
11 eylülde bazı insanlar ikiz kulelerden kendilerini atarak parçalanarak ölmeyi, yanarken ölmeye tercih ettiler. Allah kimseyi öyle bir ikilemde bırakmasın. Çok korkunç.
2 türk'ün ışidliler tarafından yakılmasını aklıma getiren.
Büyük çoğunluğu yanarak değil, boğularak gerçekleşen ölüm şekli.
‪Kuzenimin kızı trafik kazasında yanarak hayatını kaybetti. Tüm dünyanın yanarak ölmesine inanır, yine de onun öleceğine inanmazdım. Hala öldüğüne inanmak çok zor geliyor.‬ Geçen rüyamda kendisini gördüm. Arkadaşım ‘Sen ölmemiş miydin?’ deyince ‘öldüm ama orada canım çok sıkıldı. Geri geldim’ dedi. Rüya olduğunu bilmesem inanırdım o sözüne. Gerçekten ölmüş olmasaydı kesin ‘canım sıkıldı’ der çıkar gelirdi.
en acı çektirici olduğu düşünülen ölüm şekli. tahminimce sinirler tamamen yanana kadar veya boğularak ölene kadar acı çektirir. çok fenadır. tabii yanmak ve ölmemek de kötüdür en az yanarak ölmek kadar.
içim titredi, Allah kimsenin başına vermesin.
Başına gelmiş olanların inşallah cennette en güzel yerde kalmarını allahtan istiyorum.
Hayatta En çok korktuğum Olaydır Allah düşmanıma bile yaşatmasın...
(bkz: Sivas)
Elimize sıcak bir şey temas ettiğinde canımız yanar. Bu bir ütü, bir çaydanlık olabiliyor bazen. Bugün adana'da öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 öğrenci yaşamını yitirdi. Önce çığlıklar, sonra sessizce teslim oldular ateşe. Soma'da öldük, ermenek'te öldük, Şirvan'da öldük, trafikte ölüyoruz, iş kazalarında ölüyoruz. Ölüyoruz ey halkım unutma bizi.
en kötü ölümlerden birtanesi yanıcı ve patlayıcı maddelrden uzak durunuz.
görsel

yerinden bir milimetre kıpırdamadan ve acı hissini dışarıya yansıtmadan kendini ateşe veren Budist rahip.
meditasyon.
hareket etme alanınız başkaları tarafından veya kendiliğinden kısıtlandıysa çekilen acının artıp artmadığını merak ettiğim ölüm biçimi.
çekeceğiniz acı 15 saniye olsa bile kişinin hissedeceği en az 1.5 saattir. neydi o teker teker iletilecekler teker teker...
Bu konuda hiç deneyimim olmadı ama en acılı ölüm şeklidir.
Ölüm sebebi derinin, yüzün, saçın, organların yanması değil, kendi atomlarınızın yanmasıyla çıkan zehirli gazlardan boğulmaktır.
işin kötüsü bi insan ne kadar yavaş yanarsa o kadar acılı ölür.
yanarak ve boğularak ölen imanı varsa şehit hükmündedir.
kul hakkıda dahil bütün günahları bağışlanır.
boğularak ölmekten sonra beni en çok korkutan ölüm türü.
küllerinizden yeniden doğmak istediğiniz durumda başvurmanız gereken ölüm şeklidir.
birde adınız veya soyadınız alev ise kaderinizin adınız ve soyadınız gibi olması durumudur. arka sokaklar dizisinin bir bölümünde rastlamıştım böyle bir duruma.
(bkz: yakın mesafeden bozukayla vurulmak)
Yakın zamanlarda işidin uyguladığı infaz şekli.
ölümlerin en acısıdır.

(bkz: düşman başına)
Bir cenabet olarak ölmek degildir.
en berbat ölüm şeklidir çünkü bir bıçak darbesiyle ölürseniz en azından sadece o bıçağın battığı kesim acır ama yanarken ateşin temas ettiği her bir nokta her bir hücre ayrı bir acı nedenidir allah korusun diyoruz.