bugün

cakmagi verip karsi tarafin daha rahat sigara yakmasini saglayan nazik sahistir bu ayni zamanda.
ayni zamanda da kendi sigarasini yakmak icin kullandigi sigarayi yetim birakan $ahislara kar$i kendi capinda onlem alan $ahistir.
sigarasinin sonmesinden cekinebilen, kendince hakli olabilecek sahistir.
agzına soktugu şeyin başkasının eline degmemesi için çakmagını uzatan nazik ama bi o kadar dikkatli şahısdır.
(bkz: ben)
benim o. filtresine kimsenin eli değsin istemiyorum kardeşim ne yanii. o diğil de babam çok kızar bunu yapınca hemen celallenir. elimizde bok mu var diye terslenir.*
domuz gribine kendini fena kaptırmış sahısdır.
tek kardeştir.
eğer ki yanında çakmağı varsa onu uzatan şahıstır.
yaktırmam arkadaş sokarım lan piç ediyolar sigarayı...

ulan amma sinirlenmişim yazdığım en ağır entrylerden biri heralde ...
Sigarasını heba etmek istemeyen şahıstır.Şayet ateş isteyen tarafa sigara verilirse; sigaranın ucundaki köze yanmamamış sigara bastırılacak ve köz gittikçe derine inecektir.Bunun sonunda normalden daha fazla tütün yanacaktır ve heba olacaktır.Bunun çözümü şudur:Ateş isteyen taraf ile ateşi veren taraf ağzındaki sigaraları yaklaştırmalıdır ve ateşi olmayan taraf sigara közüne çok abanmamalıdır.Şöyle hafiften hafiften , nazik nazik.
Gün boyu küfür edebilinecek ve hakkında yumuşak yorumlar yapılabilinecek şahıs.
üç milimetrelik tütünü düşünen bencil insanlardır bunlar. * yemeği de yenmez bunların.
içtiği sigaranın izmaritinin başka biri tarafından ellenmesini istemeyen sahıstır. külü yamulsun istemeyen 1,65 boylarında, beyaz kadındır.
bir çok sebepten dolayı yaktırmam şahsen;

-sigarayı alan adam sigaranın izmaritinden tutar elini nereye koydu bilmiyorum ağzıma alcam lan onu ben.

-izmaritten tutmayıp sigaranın beyaz kısmından tutar, orayı ezebilir. sigara o bölüme geldiğinde tütün boşaldığı için hızlı yanar sigara hoşuma gitmez.

-sigarayı kendi sigarasına değdirirken közün şeklini değiştirir veya közü düşürür akabinde sigara düzgün yanmaz nizamım bozulur.

-sigaramı arada bir ıslatarak içerim daha ağır geldiğine inandığım için, sigarayı alan kişi ıslak olan yere elini dokundurduğunda suratındaki ifadeyi görmek istemem.

bütün bunlarla uğraşmak yerine bir el hareketiyle çakmak cepten çıkartılır yakılır.
sigarasının ziyan olmasından korkan şahıstır. Şayet bazı insanlar yakma işlemi sırasında sigarayı zikip atar. külü düşer ve bu sefer de sizin sigaranız söner... Karışık bi durum.

(bkz: iki ucu boklu değnek)
sigarasının görüntüsüne önem veren, baktığında yamulmuş bir sigara içmek istemeyenlerin yaptığı eylemdir. fakat yanında ateş yoksa ve gelen kişi sigarasını sadece bu sigaradan yakabilecekse yardım edilmesi gereken bir durumdur. ayıp olur.
Mikrop geçecek, hastalık kapacağım diye korkan şahıstır.

Onlar aynı havlu, bardak, çanaktı canım, sigaradan sigaraya bi şey geçmez.*
içtiği sigaranın külünün yamuk yumuk olmasından ve düzelene kadar sigarayı körüklemek zorunda kalmaktan hoşlanmayan şahıstır.
sigaranın ucundaki ateşin yamulacağından dolayıdır.