bugün

izmir karşıyaka mağazasında çok ısrarlı bir mağaza müdürü bulunduran adidas, nike vb. ürünler satan çirkef mağaza. Şöyle ki;

Arkadaşa ayakkabı almak için girmişiz, ama sadece modellere bakıyoruz. Daha hiçbiryeri gezmemişiz, en popüler olanı olduğu için buraya gelmişiz. Arkadaş "kafama yatmadı, düşünmem gerek" dedikçe "sen al beğenmezsen getir başka bir şeyle değiştirelim" gibisinden sözlere maruz kaldık. O kadar abarttılar ki "bak o kadar ilgilendik almazsan ayıp olur, emeğe saygı, en nihayetinde ayakkabı o kadar seçici olmaya gerek yok" gibisinden çirkince, çirkefçe sözler duyduk. Arkadaş kulak kabarttı olsa gerek, biran evvel kurtulmak için siyah rengi kalmamış olan bir ayakkabıyı aradığını söyleyince "bak sen parasını öde, biz getirtelim sen sonra gel, alıp git ayakkabını" diyen bir mağaza müdürüne sahiptir. Arkadaş da bu arada devamlı bana dürtmektedir "hadi çıkar beni bu cehennemden" dercesine. Mağaza müdürüne "tamam siz getirtin, ürün geldiğinde parasını veririz, sonra uğrayalım" dediğimde ise "öyle olmaz bak ayıp ediyorsunuz, beğenmese bile bu ayakkabıyı harcanan emek için almalı, sonra başka yerden alır belki, ya da 10 lira kapora bırakın" gibisinden saçma sapan cümleler sarf edilmişdir mağaza müdürü tarafınadan.
türkiye'nin en büyük spor mağazalar zinciri.
ya internetten satış yapmayı beceremeyen bir firma ya da art niyetli bir firma. iki ucu pis değnek.

ünlü bir forum sitesinde gördüğüm kampanya haberi sonrasında 11 haziran\'da bu firmanın internet sitesinden 2 tişört ve 1 forma siparişi verdim. sitesinde \"siparişiniz kaydedildi\" aşamasında görünüyordu talebim.

her neyse, bir kaç gün kontrol ettim. baktım bir gelişme yok. hâlâ aynı aşamada. arayıp neden siparişimin kargolanmadığını sordum. \"yoğunluktan dolayı geç kalındı. siparişleri sırayla yolluyoruz.\" dediler. hadi neyse dedim. (ki böyle bir durumda müşteriyi bilgilendirmeleri gerekirdi.)--- ofsayt 1

aradan bir kaç gün daha geçti. ben sabırla beklemeye çalışırken müşteri hizmetleri beni aradı. aldığım tişörtlerden birisi ellerinde olmadığı için (defolu mu dedi ne, klasik firma yalanları benim gözümde) siparişimi iptal edeceklerini söyledi. istersem aynı tutarda başka bir sipariş verebilirmişim. istersem de yalispor.com hesabıma puan olarak yükleyeceklermiş. ---- iptalden dolayı ofsayt 2.

ben de istemiyorum sizin puanınızı, paramın hesabıma iade edilmesini istiyorum dedim. karşımdaki kız tamam dedi. ben de işlemin hemen yapılmasını istiyorum, yarın paranın hesabımda olmasını istiyorum dedim. kız buna da tamam dedi. (günü kapatmadan paramın yatmayacağının bilincindeyim.)

her ne ise bu konuşmalar olduğunda 18 hazirandı. 2 gün sonra hesabıma baktım, para yatmamış. daha sonra iş yoğunluğundan dolayı 24 haziranda hesabımı kontrol ettim. para yine yatmamış. ---ofsayt 3

arayıp fırça çekmeden önce bankayı aradım. bu tip bir havale işlemi olup olmadığını sordum. adınıza bu şekilde bir ödeme yok dediler. (acaba banka kendisi mi bekletiyor dedim).

daha sonra uzun uğraşlar sonucu müşteri hizmetlerinde canlı birisine ulaştım. çemkirmeye başladım. karşımdaki kız havale işleminin o gün verildiğini, paranın 3 gün içinde yatacağını söyledi. ki bence külliyen yalan. 18 hazirandan beri bekleyip neden ben arayınca havale emri verildi? 18 hazirandaki görüşmemizde aynı gün iade edileceği söylenmişti. ---ofsayt 4

neyse çok şükür 25 haziranda param hesabıma yattı. bu berbat firmadan kurtulmuş oldum.

daha sonra internetten araştırdım. bir sürü kişi benim gibi mağdur olmuş. iade işlemlerini geciktirmişler. klasik şark kurnazlığı: olmayan ürünleri ucuz fiyattan satışa koy, milletin nakit parasını al, 2-3 hafta kullan. daha sonra iade et. bu tip davranan firmalardan nefret ediyorum.

bundan sonra kesinlikle bu firmadan alışveriş yapmayacağım. siz değerli sözlük yazarlarına da tavsiye etmiyorum. buradan 5-10 lira ucuz alana kadar güvenilir sitelerden alışveriş yapmak en akıllıcası.

yok hani internetten ilk alışverişim olsa bir şey demeyeceğim de defalarca alışveriş yaptım. en dandik siteler bile ürünü ertesi gün kargoya verdi. sonuç olarak firmaya puanım: 0/10.
spor ürünleri satan internet sitesi & mağaza. az önce havale ile sipariş yaptım ama iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum.

düzenleme : binlerce müşterinin başına gelen şey benimde başıma geldi. istediğim ürün defoluymuş da defolu malı yollayamazlarmış. bende paranın hesabıma yatırılmasını istedim. işlem kaç gün sürer dediğimde 3 iş günü içerisinde para hesabınızda olur dediler. bakalım olacak mı ama yine umutlu değilim. ayrıca yalı spor'dan ürün alacaksanız önce şirketi arayıp sorun , ''Bu ürün elinizde var mı?'' ya da ''defolu mu?'' diye. sonra para iadesi ile falan uğraşmayın. eminim sitelerindeki ürünlerin çoğu stoklarında yok , çeşitli çakallıklar yaptıkları bariz belli adamların.

düzenleme : bugün 5 aralık olmasına rağmen para hala hesabıma yansımadı , siteye mesaj attığımda ise ''Sistemimizde yapılan inceleme sonucu 02,12,2014 tarihinde para iadenizin hesabınıza aktarıldığı tespit edilmiştir. Hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.'' diye bir mesaj geldi.

düzenleme : bugün 8 aralık para hala hesabımda değil. adamları arıyorum , para hesabınıza yatırıldı diyor. ulan bu para uçtu gitti mi amk?

düzenleme : bugün 10 aralık , bir gün daha bekledim yatmadığı için arayıp fazlasıyla sert bir şekilde konuştum. sonra bana dedikleri şey aynen şu ''iade için verdiğiniz hesap numarası yanlış olduğu için para hesabınıza yatırılamadı.'' e ulan bre geri zekalılar , yeni mi söylüyorsunuz bunu? hadi onu geçtim , niye öncesinden para hesabınıza yatırıldı diye yalan beyanda bulunuyorsunuz? temsilciyle bayağı sert konuştuktan sonra kapattım , 3 iş günü dedi yine , bu seferde yatmazsa vay hallerine.

düzenleme : bugün 12 aralık , para hesabıma sonunda yattı. sizden tavsiyem bu siteden kesinlikle uzak durmanız. illa alacaksanız gidin elden alın ancak ürünlerin kalitesi hakkında da pek iç açıcı yorumlar yok.
Siktiri boktan firma. Kesinlikle uzak durulmalıdır. Amk aldigim ayakkabı 1 ayda haşat oldu adamlar sorun sizden kaynaklı deyip değişimi kabul etmedi. Kodugumun firması 300 tllik ayakkabı 1 ayda dikiş mi atar.
hakkında 1 tane iyi yorum bulamadığım mağaza. internetten ayakkabı aldım. parayı peşin aldıktan sonra stokta yok başka ürün verelim diyorlar. ulan bu satış stratejisi falan mıdır nedir parayı sömürdükten sonra başka ürünü yamamaya çalışmak..
bayramdan üç gün önce sipariş verdiğim ayakkabiyi bana dün ulaştirabilen firma, bu da yetmezmiş gibi ayakkabinin tekinin bacigi eksik geldi onu da bir haftaya ulaştırırlar umarım.
Pazartesi gecesi verdiğim siparişi aynı ilde olmamıza rağmen hala adresime gönderememiş firma. Ulan bana 11 günde çin'den kargo geldi. bunlar 25 km'lik mesafeden teslimat yapamadılar henüz. Bu ne biçim iştir. Yapacağınız işi sikeyim
STOĞUNDA OLMAYAN ÜRÜNÜ SATMAYA ÇALIŞAN FiRMA. ÖZÜR DiLEYiP TiŞÖRT HEDiYE ETTiLER, ÖZÜRÜ KABUL ETTiM AMA BiR DAHA ALIŞVERiŞ YAPMAM, TAVSiYE DE ETMEM.
bir adet t shirt alma hatasında bulunduğum firma. t shirt geldi, denedim sadece bir kez. daha fazla neden denenir ki zaten t shirt olmaz ise olmaz değil mi?

bedeni büyük geldi, iade ettim. bu olaylar 1 haftalık bir süreçte meydana geldi. siparişi erkenden gönderdiler eyvallah. istediğim ürün geldi eyvallah. iade etme sürecimde de sorun yaşamadım karşı ödemeli gönderdim ürünü eyvallah.

ta ki 3 gün önce iade için gönderdiğim ürünü, iade alamayız diye aradıkları bugüne kadar.
sebebini sordum, üzerinde aşırı parfüm kokusu var imiş?!

ulan bir kez denedim çıkardım koydum, etiketleri dahi duruyor üzerinde, beni neyle suçluyorsunuz siz etiketli etiketli mi giydim bu ürünü ben diye sordum, ilgili departmana aktarıyorum diyerek kaçtı telefondaki bayan.

ulan departman diyor bir de, sanki başıma vakko mağazası!

aktarıldık, eyvallah bir adet gençten bir çocuk, muhtemelen yanında idi beklemeye aldılar beni kurumsal bir kimlik verme edasıyla. açtı eleman telefonu buyurun beyefendi dedi.

dedim böyle böyle mevzu bu siz beni neyle suçluyorsunuz o kadar ucuz bir insan mıyım lan ben dedim elemana.

-efendim, iade departmanımız da ki kişiler yoğun parfüm kokusu olduğundan ötürü kullanılmış ürünü iade alamayacaklarını belirttiler dedi.

dedim, bana bu departmanda ki kişilerin kokuyu ne ile test ettiklerini, yetki belgelerini, bu iş için almış oldukları eğitimlerin katılım belgelerini, sertifikalarını her ne haltları var ise yollayın resmi yazı ile! k9 köpeğimi bunlar !! ben hayatımda parfüm kullanmamış insanım parfüm kokan t-shirt ü iade alamayız diyorsunuz ?!!* bir kere giymiş olduğum t-shirt ün neresi ne kokacak? ben nereden bileyim siz sıkmadınız parfümü?!! etiketi duruyorsa ürünün, iade alacaksınız bu kadar net bu olay! tüketici hakem heyetine şikayetimi bildireceğim avukatım aracıyla, gerekirse sizden de tebligat yolu ile istediğim belgeleri alacağım. uğraşacağım hepinizle dedim.

ısrarla ismimi soruyor telefondaki kişi, söyledim sonunda numaramı aldı tamam ulaştıracağız bu belgeleri dedi bana. nereye yollayacaksın dediğimde telefonla aranacaksınız dedi.

yarın ilk işim kaymakamlığa tüketici hakem heyetine gidip, dilekçe dolduracağım. avukatıma da vekalet vereceğim bu iş ile ilgili.

böyle soysuz, böyle lakayit, böyle basit ucuz bir firmadır kendileri.

siz siz olun, önünden geçmeyin. aha bu da burada dursun.
Güvenli mi değil mi bunun sitesi biri beni yeşillendirsin arkadaşlar güvenim 0 nedense başından beri.