kişinin uzun zamandır sinemaya gitmediğini fark ettiği ya da vizona izlemek istediği bir film girdiğinde.
son çare hiç sevmediği iş arkadaşlarıyla falan gider.
'kalabalıklar içinde insan tekdir.kendi kendine kaldığı zamanlar ise yapayalnızdır'dişi kurdun rüyaları-c. aytmatov.!
mesajlaşacak ya da konuşacak birisini bırak, çıkıp buluşup kahve içebilecek dahi bir arkadaşın olmamasıdır. yaş geçtikçe, aynı sabaha uyandıkça, yanında olmadığını bildiklerin de cabası.
Entrylere bakıp , "aynı ben" denildiği an.
Ayni benim suan ki durumun mutfaktada yalnizdim, televizyon izlerkende yalnizdim, yataga girdim simdi yine yalnizim,yarin ise gidicem yine yalnizim. Kisacasi her 30 dkkada bir hissetdigim durum.
masada boş duran kadehe kadehini tokuşturduğun an.
anlaşılamamakta yalnız kalmanın farklı bir şeklidir, gözleri kömür karası insanlar bile anlamaya bilir sizi kimi zaman. duygularının esiri olmuş çoğu insan neyi neden yaptığını bile unutur. çift kişilikli insanların kendileriyle kavgasıdır yalnız olmak. kimse olmasa bile bir tartışmanın sürüyor olmasıdır yaşam. yalnız olduğunuzu anladığız an sözlük köşelerinde edebiyat patlattığınızı sandığınız andır.
uzun bir yolculuk sırasında, mola yerinde tek başına yemek yenilen andır.
telefonuna tanımadığın numaradan gelen çağrının hem cinsine ait olması.
giyilen elbisenin arka fermuarına elin ulaşamamasıyla hissedilen çaresizliktir.
banyodan çıkmak üzereyken havluyu unuttuğunuzu farketmeniz ve yerleri ıslata ıslata gidip kendiniz almanız.
konuşacak insan bulamadığından dolayı günü 3-5 kelimeyle bitirmek.
Hiç sevmediğinizden mütevellit ilk buluşma teklifinde yarı yoldan dönüp, ektiğiniz kıza gitmeyip düşünceli düşünceli yurda dönerken durup onun yerine parkta bisküvi verdiğiniz itin 3. Bisküviye burun kıvırıp kuyruğunu sallaya sallaya dişisinin yanına gitmesi.

Halbuki köpekler bisküviyi çok sever niye böyle oldu ki.
seni anlayan kimsenin olmadığını fark ettiğin an...
Ben ne bok yiycem sorusunu kendine sordugun an.
gecenin gündüzün karıştığı zamanlarda, ölüm uykusuna yattığınızda kimsenin sizi uyandırmaması, merak etmemesi.
sabah uyanıp kendine yumurta pişirdikten sonra gün boyu bilgisayar/tv ekranına bakmaktan başka bir işin olmadığını farkettiğin andır.
annene, babana ihtiyaç duyduğun anlardır. aslında onlar herkesmiş.
http://www.youtube.com/watch?v=mcxcsu2IqW8
gecenin şu saatleridir. mesaj atan yok,arayan yok,whatsap hak getire,favlayan desen kim kaybetmiş de biz bulalım
konuşacak içini dökecek birini bulamamak. final döneminde bile ders çalışırken kendi kendine konuşmak.
Meşgulüm ayağına yatıp, tuş kilidini açıp kapatmak.
edit:Tuş kilidini açmak için uzunca * basınız.
"Anlatsam anlamazlar ki." diye iç geçirdiğin anlar.
(bkz: çapraz yatıyorum yatakta)
(bkz: 31 çekmek)