bugün

bir akşamüstü yanımızda kimsecikler olmaz;
ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir"

murathan mungan söylemiş ben onun yalancısıyım.
(bkz: böyle puşt gibi ibne gibi bir şey)
yalnızlığımın başladığı yerde , korkularım bitmiş demektir...
bu gece dağ başları kadar yalnızım
(bkz: atilla ilhan)
yalnızlık paylaşılmaz, herkesle kaynaşılmaz
yani uzun lafın kısası; yalnızlık iyidir. *
kafa dinlemek.
varlık amacını sorgulamaktır.
yalnızlık; evdekisesle başbaşa kaldığım zamandır. **
somurtup oturmak.
Bulunduğun ortamda 1000 kişi de olsa onların içinde kendini bu dünyadan soyutlayabilmektir.
yalnız olmasam açıklicam da, açıklicak kimse yok
ağladığında annenden başka sarılan olmaması.
sandalyenin altına sümük yapıştırırsın. yalnızlık budur zira bunu kimsenin yanında yapamazsın.
kapıda kalmaktır bazen yalnızlık.
sigara yaktığın an çakmağını isteyeceğin kimsenin olmamasıdır...
taa yatağın oraya kadar gidip yatağın altındaki çakmağı arayıp bulup alman gerekir.
iki çeşit yalnızlık vardır. Şöyle ki;

1. annenin, babanın, kardeşin, sana kendi hayatı kadar değer veren gerçek bir dostun ya da gerçekten seni kendi hayatından daha çok seven ve değer veren bir sevgilinin/eşinin hayatta olmaması durumudur yalnızlık. Çünkü bu insanlar seni iyi gününde de, kötü gününde de kesinlikle yalnız bırakmaz ve hep destek, tam destek olurlar hemde ucunda ölüm olsa dahi!

2. paranın olmamasıdır yalnızlık. parasızlığın verdiği yalnızlık çok farklıdır. Şöyle ki; günümüzün yalan dünyasında paran olmazsa, etrafında kimsen de olmaz. yani günümüz dünyasında arkadaşlıklar ve aşklar sadece paraya bakar ve paran olmadığında da vakit geçirebilecek aktiviteler yapabileceğin kimsen kalmaz etrafında, kısacası yalnızsındır.

2. maddeyi en basitinden örneklendirecek olursak; altımda arabam varken arkadaşlarımın sayısını ben bile bilmiyordum. O kadar çok sevenim! vardı ki telefonum tabiri caiz ise kerhane telefonu gibiydi. sürekli arkadaşlarım! arar planlar yaparlardı akşam işten çıktığım zaman bir şeyler yapıp gezmek için. hatta aracımın markasından* dolayı lakabımı bora bile koymuşlardı. Beni fazla tanımayan bir çok insan bora olarak biliyordu beni hatta. benim olduğum ortamda kimse hesap ödeyemezdi, ödettirmezdim. hal böyle olunca yavaş yavaş bütün kredi kartlarım fullendi yeme parasıydı, içme parasıydı, benzin parasıydı derken ve aracımı satmak zorunda kaldım borçlarımı kapatabilmek için. aracımı sattıktan sonra bir de baktım ki aynı kredi kartlarımın limitlerinin doluşu gibi yavaş yavaş telefon konuşmaları kesilmeye başladı önce, sonrada arkadaşlarım! kesildi ve hiç bir yere gitmez olduk.

bir cümleyle özetleyecek olursak; 1. maddede tanımlanan insanlar hayatta olduğu sürece hiçbir zaman yalnız değilsinizdir fakat 2. madde açısından zaten hep yalnızsınızdır çünkü onlar sizinle değil paranızla beraberdir!!!
ne yapacağını bilememek.
beni kimse tanımıyor.
at sikine konmuş kelebek.
masturbasyon.*
özeleştiridir.
kova hot wings' i kimseyle paylaşmak zorunda kalmamak.
bazen huzur bazen de yaslanacak omuzun olmaması.
o gitti..
tek cümle kurup tek yanıt alamamaktır.
güncel Önemli Başlıklar