bugün

asıl yalnızlık, mutlu olduğun anda mutluluğunu paylaşacak kimsen olmamasıdır.
Saat 19:42 ve telefonumun şarjı %77.
yalnızlık istediğin her şeyi hiç kimseye bağlı kalmadan yapabilme özgürlüğüdür.

yalnızlığı sevin çok yalnız çünkü.
Bazen rahatlık bazen hüzün. daha çok kitap okumanın zevkini tadıp beraber film izlemenin hazzını alamamak bazen de yarım bırakılmak, sadece duvarda asılı sepya rengi bir fotoğrafa bakıp yanına gömülmeyi ister miyim diye durup düşünecek çok vaktin olması.
Kalabalıklar içimde sahte dostların tam ortasında yalnız olduğunu anladığın anda, yalnızlığa bakışınız değişir.
Bir tercihdir. Ben pek hoşlanmıyorum. Ama bazen çok ihtiyaç duyuyorum.
'Sen mi geldin?' Sorusunu soracak kimsenin olmamasıdır.
kalabalik icinde tek basina olmayi, tek basinayken de birileriyle beraber olmayi istemektir; dolayisiyla hicbir sekilde mutlu olamamaktir.
Kalkta bir çay koy içelim diyecek hiç kimsenin olmamasıdır.
benim yalnizlik.yalnız falan degilim ben artik baya yalnizligim
Aslinda buraya bununla ilgili birsey yazamamaktir.
Herkesin dost gözüktüğü kalabalıktır yalnızlık.

Çevresine gülücükler saçan çocuğun, büyüyünce akıttığı gözyaşıdır yalnızlık.

Tarifi olmayan hislerin tercümanıdır yalnızlık.

Ve sıcacık bedene uzanan ellerin soğuk bedenleri gömdüğü andır yalnızlık.
etrafında kimse yokken sıkılmak, tedirgin olmaktır herhalde.

not: yalniz değilim.
Bazen bir şarkı dizesinde kendini bulmaktır.

görsel
şöyle düşün. canın sıkılınca sinemaya tek gidersin hep. normal olanı bu sanıyorsun bi zaman sonra.
görsel

Yalnızlık bazen içi boş bir hediye paketi gibidir; var olması mutluluk verir ama içini açıp baktığında sana sunacağı bir hediye yoktur.

Bazen de gökyüzünde yaşayan balık gibidir; öleceğini bile bile çıkarırsın gökyüzüne. Denizi var, kayası var, yosunu var, dostu var..

-kimse yalnızlığı sevmez hadi kandırmayalım birbirimizi. *Herkes zaman zaman yalnız kalmak ister. ötesi Yok.

Bitti, gitti.

Fotoğraf: Kıbrıs- Lefkoşa
Hiç tanımadığınız, etmediğiniz bir insandan medet ummak, ona bel bağlamaktır.
Yalnızlık, müziğin bile seni dinlemesidir.

Özdemir Asaf
yalnızlık kişinin kendisidir, çoğu zaman bile isteye yalnız kalmayı isteyenler için de, tercihtir.
Yalnızlık tekilliktir. Ruhu ve bedeni tatmin edecek herhangi bir varlıkla karşılıklı olarak herhangi bir aidiyet durumu içinde olmamaktır, eğer tercih ise olmamaktır. Yalnızlık kabullenilmiş çöküntü ise ahmaklık tercih edilmiş yücelmiş ise azizliktir.
yalnızlık hep umutsuz olmaktır.
yalnızlık paylaşılmaz

Yalnızlık, yaşamda bir an,
Hep yeniden başlayan..
Dışından anlaşılmaz.

Ya da kocaman bir yalan,
Kovdukça kovalayan..
Paylaşılmaz.

Bir düşün'de beni sana ayıran
Yalnızlık paylaşılmaz
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.

Özdemir Asaf
Yaşamasını bilene kolay olan eylem.
senelerce insan gözlemlesen de insan iletişi için işe yaramadığından gene de yalnız kalmaktır.
durmadan can sıkıntını giderebilmek için kendinle uğraşırken kendini tanımayı bitirememektir.
yalnızken insan isteyip insan yanında olunca gene eski duruma dönmeyi isteyerek sonra tekrarlayan durum paradoksuna girmek, karar verememek ve içte durmadan tereddüt olmasıdır.
değişik aktiveler deneyip (mesela aynı yere durmadan değişik yolla gitmek, yolda bir şeyler bakınmak, hayvan fotoğrafı çekmek vb.) gene de o aktivelerin yetmemesidir, daha fazlasını aranırsın ama çevrendekilere garip gelceği için yeni şeyler yapmakta gittikçe isteksizleşirsin ve daha çok yalnızlığın artar.
kısacası yalnızlık genellikle ömür boyudur ya yalnızlığa o şekilde hayata alışacaksın ya da yalnız birini bulup beraber hayata alışacaksın. çözüm yolu olabilseydi güzel olurdu.
sabaha kadar yatakta fosur fosur osurabilmektir.