bugün

Neset ertas klasiklerinden. Cok guzel ve cok anlamlidir. Yillar gecse de ustunden eskimeyecegine emin oldugumdur.
o ses turkiye ve karadayinin altinda kalsin da yayindan kaldirilsin diye mi p.tesiye alinmistir acaba. hanim teyzelerimiz ve agir abilerimiz karadayidan , yeni yetmelerimiz o sesten vazgecmeyecektir.
seviyorum, gülüyorum bizde yapılan iyi işlerden daha ne diyeyim; sadece cuma olduğu için izleyemiyordum pazartesiye alındıysa süper olmuş.
bu arada leyla ile mecnun dışında her şeye gülüyorum: himym, the big bang theory vs. ama yalan dünya bizden işte kabul edin izliyorsunuz o kadar.
olay örgüsü, konuları izletiyor ama yeterince komik olmuyor bu dizi. olamıyor. bir sürü karakter var, hepsi güzel karakterler ama karakter yoğunluğundan her birine bölüm başına 3-5 dakika düşüyor oynayacak, taş çatlasın 10 dk. müzikal kıvamına gelmeden ne zaman toparlayacak acaba ya da toparlayacak mı acaba? bu kadar karakter nasıl toparlanır, zor. şimdilik sırf okan çabalar'ı izlemek için izliyorum. bir de derya karadaş'ı izlemek büyük keyif veriyor, o kadar.
çok uzun sürüyor, ilk 40 dk.dan sonra koparıyor izleyiciyi.
zerrin kopartıyor insanı efendim.
izleyen de muhtemelen zerrin için izliyor.
pazartesiye taşınmakla hayatının hatasını yapan dizi. karadayı varken senin yüzüne kim bakacak he ?
http://www.facebook.com/p...07&type=1&theater

en çok izlenen komedi dizisiyken izleyici kitlesinden ödün vereceğe benzeyen dizi. pazartesi günleri yayınlanan leyla ile mecnun ve karadayı karşısında illa ki sarsılır. ama kendi dalında yine en çok izlenen dizi sıfatını kaybetmeyecektir.
en çok izlenen komedi dizisi değildir. komedi dizisi kıtlığında sıralamaya giren tek komedidir.

o değilde bu dizi ab grubunda yani kültürlü kesimde çok izleniyor gözüküyor. benim tanıdığım kültürlü insanlar ise dizinin adını duyar duymaz kusuyor. hangi kültürlü kitle lan bu ab?
kültürlü kesimi değil arada kalmış burjuva kitlesini anlatan bir filmdir. bu sebeptendir ki halkımız çok rağbet gösteriyor. yani kültürkü kesimin izlemesi ile alakası yoktur. bilakis kültürlü kesim dizilerle uğraşmaz, vakti olmaz.
genç kitlenin sevmediği dizi

onlar istiyor ki komedi dizilerinde hep göndermeler olsun

25 yaş altına hitap etsin, gülme efekti olmasın

bende avrupa yakası yanında sönük buluyorum ama bu ölümüne saldırı da komik oluyor

amk her dizi bunların kitleye hitap edecek yoksa küfür kıyamet gırla..
neşet ertaş'ın ve selda bağcan'ın söylediği şarkılardan biridir. insan şarkıyı dinlerken derin düşüncelere dalabilir ve bu hayattan soğuyabilir.
ab kitlesinin dizisidir.

yani reklamdan gaza gelip, ürün alabilecek kadar sığır paralı kitlenin. hesap ortada, herşey net.
her ne kadar gülse birsel'i sevsem de artık baymaya başlayan dizidir.
karadayı'nın gazabına uğrayacaktır. ratinglerini merak etmekteyim pazartesi.
türkiye'de yeni bir mizah anlayış ortaya çıktığı kabul edilirse bu konuda bazı problemleri olan dizi. engin günaydın en son bir röportajında türkiye'de komedi dilinin değiştiğini söylemişti. aslında buradaki tespiti doğru. yalan dünya genç neslin mizah anlayışını yakalayamadı. yalan dünya dizisinde şu anda mizah adına türkiye'deki en iyi yeni oyuncuların önemli bir kısmı oynuyor. fakat iyi oyuncuların olması yetmiyor. değişimi yakalamaya çalışırken zorlama, kasıntı oyunculuklar ve hikayeler çıkıyor.

gün değişikliğinin esas sebebi neydi bilmiyorum ama fazlasıyla kıyaslandığı leyla ile mecnun, işler güçler gibi yapımların arasına bir meydan okuma şeklinde gelmesi enteresan. demek ki bazı kaygılar var. eğer sebep buysa şımarık ve hırslı bir çocuğun hareketine benziyor yapılan.
Zerrin karakteri gun gectikce onemli karakter haline gelmis ve favorim olmustur.
Kadın karakterlerin daha başarılı olduğu komedi dizi.
Pazartesiye geçmesiyle leyla ile mecnun'a yenileceği söylenen dizi. Eğer kastedilen sosyal medya ise doğrudur. Mizahi açıdan da leyla ile mecnun'un başarısını yakalayamamıştır. Ancak alınan reytinglere bakılacak olursa leyla ile mecnun'un çok önündedir. Reklam verenleri ve kanalı ilgilendiren asıl şeyin reytingler olduğu düşünülürse bu dizi onların gözünde daha başarılıdır. Bu açıdan yenilme söz konusu olmaz.
bu diziye gülen insanlara sonsuz saygı duyuyorum.*
hakkında sadece izlemeyen arkadaşlarımızın yorum yaptığı dizi

bi yerden para falan mı alıyorsunuz arkadaş

akasya durağı yada dedektif memoli bile bu kadar yıpratılmamıştı amk..
az sonra başlayacak saçmalıkmış. hiç başlamaz umarım.
leyla ile mecnuncuların sevmediği dizi

yerim sizi..
Bu sezon yalan olması muhtemel dizidir.
insanların nasıl olup da güldüğünü, beğendiğini anlamadığım bir garip dizi.