bugün

kadının doğası gereği güzel görünme içgüdüsünün vereceği tepkidir.
ataerkil toplumuzda türban kadının takması için; 'KADINA çok yakıştığı, yüzü çok güzel gösterdiği' yalanı ile pazarlanmaktadır.
her yani tesettüre girmiş kadına o kadar çok yakıştığı inanılmaz güzel olduğu söylenir ki kadın da güzel görünme içgüdüsüyle türbanını çıkarmaz hatta çevresindeki bütün kadınlara da türbanın ne kadar yakıştığını söyleyerek bu yalana ortak olur.
neticede türban takan bir kadına çevresindekilerin yalakalığı,baskısı olmasa hatta türbanın kendisine yakışmadığı yaşlı gösterdiği söylense hiç bir kadın türban takmaz.
kadınların hem türban takıp hemde bir ton makyaj yapmasının sebebi budur.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
türban başörtüsü vs vs adı her neyse günümüzde siyasete meze olmuş bir hadise olsa da özünde dini inançları doğrultusunda hareket eden insani bir eylemdir. inanç söz konusu olunca duruma şekilsel yaklaşmayı doğru bulmuyorum ama tamamen de yanlış diyemem..
anlamıyorum arkadaş anlamıyorum. dini değerleri( islami ) alaya alanları, aşağılayanları çok entellektüelsiniz buna Fazıl SAY'da dahil sıkıysa Hristiyan ve Musevi inançlarıyla hor görün alay edin bakalım ne oluyor... Hristiyanlığı aşağılayın bir tarafınızdan kan alırlar kan, Musevilikle alay edin canınızdan olmanız işten değil. Hele Fazıl SAY islamı eleştirdiği kadar Hristiyanlığı eleştirsin dünyada konser veremez... hanimiş bizim ateistler, ekşisözlükte sesleri çıkmaz oldu mahkemeye verildiklerinden beri...
aa kim alaya almış dini değerleri aşağılamış şimdi göremediğim konu. bu inananlar gerçekten sorunlu, bu kadar kompleks de olmaz. ayrıca hristiyanlıkla yahudiliği alaya alan resmi internet siteleri, ünlü kişiler, filmler, reklamlar, kitaplar var angut. onların senin kadar zaaflı olmadığını gösterir herhalde.
sen kahin misin diye cevap verilesi başlıktır. velev ki çıktın 70 milyon insan topladın ve seminerlerle konferanslarla türbanın kadını çirkinleştirdiğini anlattın yine velev ki anladılar, sana güzel görünmek için hepsi türbanını çıkardı ve de senin güzellik kriterlerine uygun bir şekilde giyindiler.

burada yol çatallaşıyor.

birincisi yine 10 milyon insan senin güzellik kriterine uygun şekilde giyinen kadınlar için ne biçim olmuşsunuz türbanlı daha iyiydiniz dedi. ne bok yicen.

ikinci yol bütün seferberliğine rağmen herkes çıkardı sadece bir kişi çıkarmadı. o zaman ne bok yiyecen o kadar sosyolojik tahlil yapmışsın yanlış çıkmaması gerekir ama çıkıyor işte.

bir de son bir şey daha sana kadına şekil verme özgürlüğünü kim verdi, seni kim özne yaptı.
turban guzelligi kapatmak icin takilir zaten. Herkesin guzellik anlayisi farklidir. Sort giyip baskasini kicini gormek beni tiskindirir mesela.
'Hiçbir' değil, öyle bir genelleme yapılamaz. Kadınları bu kadar da küçümsemeyin. Başkasının lafına bakıp hareket edecek kadar salak değil 'her' kadın.
Bazı kadınlarda öyle bir saç var ki, bazen de yok tabi. Yani kısacası fazla da ısrar etmeyin türbanın çıkarılması için, pişman olursunuz.
kadınları gaza getirme yöntemidir. evet.
güncel Önemli Başlıklar