bugün

az önce şu fiat ın reklamında oynayan çocuktan( diziyi çok izlemediğimden dizideki ismini bilmiyorum) duyduğum lafla kırmış geçirmiştir "kargadan başka kuş, cazibeden başka kadın tanımam"
reytingleri gün geçtikçe düşen dizi. bozdu diyenler zahmet etmesi zaten bozuktu.
cazibe nin güzelliğine, simgenin oyunculuğuna, kemmal abinin tiplemelerine laf yok.
an itibariyle cazibe, simgenin kemal için hazırladığı karışımı içmiştir. çok güzel bir karışım. azdırıcı nitelikte.
+"cazibe, hemen git, kendini odaya kilitle, anahtarı pencereden at, yoksa hiç istemediğimiz şeyler olabilir, ya da çok istediğimiz, ama uzun süredir yapamadığımız şeyler olabilir. git sen git"
ikinci sezonun başlaması ile diziye yeni bir soluk getirme çabaları da başlamıştır. ilk başlarda çok güzeldi bu dizi, yarılıyoduk gülmekten. fakat her dizide olduğu gibi bi süre sonra bu da sıkmaya başladı. kemal'in boyu kadar kızı filan çıktı ortaya, kız gotik filan. ismi de ıtır. ıtır diye isim mi olur lan, o ne öyle.
peker pekmez- ooo matriyoşka dobroviyen!
simge-!!???:S :S :[
peker pekmez- sürersin ruuj, yaparsın duuuş!
bu akşam yayınlanacak bölümüne ilgi çekmek için pislik yapan dizi.
reklamda uçaktalar ve zibilyar bölümün ardından güyya kemal, cazibeye olan aşkını simgeye itiraf ediyor...
yersen.
bölümü izlemedim (zira yayınlanmasına daha saatler var) ama ahanda şuraya yazıyorum. simge o itirafı duymadı çünkü kulakları...uğulduyordu yada öyle birşey.

dizide bariz bir düşüş var. ilgi çekmek için böyle ayak oyunlarına girişmek anca boş dizilerin yapacağı iştir.

hepsi hayalmiş hepsi rüyaymış vs imiş bilmemne imiş. 30 senelik türk dizisi klişesini uygulamaktan kaçınmıyorlar. hoş walking dead de yapmıştı bunu o da boş dizi zaten.

hayır önceki bölümde mafya tiplemesi gene güldürmüştü ama yine fake reklamlar çıktı şimdi ne gereği varki bunun? bizimi yiyosunuz? yermi anadolu çocuğu. şu saçma sapan karakterlerden kurtulmaları lazım. nedir o bilgiç bilgiç konuşan bebe? anasını satayım her türk sitcom undada olur bu veletlerden. komik de değil. salakça.

kemal in kızıda aynı şekilde yersiz.

simge öğrense şu boynuz meselesini ordan iyi bir sezon daha çıkar ama nerde... yerinde sayıyor resmen.
yakında yayından kalkacak dizidir. ratingleri yerde sürünmektedir. aynı tarz espriler baymıştır artık.
66. bölümü gayet keyifle izlenmiş olan dizidir.**
kemal'le cazibe'nin artık birbirlerini sevdiklerini söyledikleri dizi. o değilde aslıhan gürbüz ne tatlı kız yahu.
bu akşamki bölümünde asker ve rambo görünümüne girmiş itici ve yapmacık ve zerre kadar komik olmayan eleman yüzünden 5 dakikadan fazla dayanamadığım dizi.

edit: barış mış o elemanın adı. ses tonu kulakları tırmalıyor. itici ötesi.
--spoiler--

kemal:

-ne yapıyordun matematik öğretmeninle?
-memelerinin karakökünü mü hesaplıyordunuz?

--spoiler--
(bkz: kabak tadı vermek)
ıtır denen çıtırı bünyesinde barındıran dizi.
ihaneti sevimli gösteren dizi. dizide ihanete uğrayan simge hep suçlu gösteriliyor.
böylece toplum yozlaştırılarak ihanet olaylarına alıştırılıyor. toplumdaki ahlak yapısı zaten çökmüş dizinin mantığı da buna katkı sağlıyor.
ihanet eden şerefsiz bir adamın başrolü oynadığı, sadece saf diye dışlanan ve aptal yerine konan sevgilinin korkusundan durmadan boynuz takılmasını komedi sitcom içinde işleyen dizidir. rezilliktir.
an itibariyle itin götüne sokulup çıkarılan simge karakteriyle gitgide seviyesizleşen dizidir.
fragmanlarında gördüğüm kadarıyla son derece itici olan cazibe isimli kadın ve onun son derece sevimsiz şivesi üzerine kurgulanmış bir dizidir. ''kemal'e'' ''kamal'' diyen bir kadına nasıl aşık olunabilir ki ?
tuti kod adlı karakterin gerçek adı tutkunaz'mış. an itibarı ile öğrenmiş bulunuyoruz.
son yıllarda kendisinin türevleri artmakla birlikte türk toplumunun ahlak yapısına baştan sona aykırı olan dizilerden sadece bir tanesidir.
kardeş ülke azerbaycan da işin içine katılarak rezilliği çifte katlamışlardır.

simge adlı karakterin başına gelen durum içler acısıdır.
toplumumuzda her gün bu dizidekine benzer aldatma durumları yüzünden, cinayetler ve intihar eylemleri gibi kötü durumlar baş gösteriyor. bizim senaristlerimiz ise bu rezil olayı alaya alarak, ballandıra ballandıra halka anlatıyorlar.
gani müjde dizileri içinde tutarlı olandır. gani müjedenin dizilerinde çıta biraz düşük;pis yedili, hayat bilgisi filan..kaygısızları ayrı tutarım. bu dizinin sorunu: konusu. açmazda gibi. ama bir pis yedili değil.
O ne kadar komik cazibesi ne kadar tatlı bir dizidir.
Gereksir bir dizidir.Fuzulidir.
çok yapmacık bir dizidir.
akşam akşam neşelendiren dizidir.

kemal: (abazanlıktan yakınarak) ya akşam televizyonu bile açamıyorum. süleyman çıkıyor adam halvetten halvete koşuyor boş kalırsada viyanaya dayanıyor adam. bak dikkat et "boş kalırsa" diyorum.
amip barış: e kemalim o dizi o, gerçek değil.
kemal: lan tip! o dizi de bu ne? gusto belgeseli mi?

sabırsızlıkla simgenin kemal aşkını öğrenecek olan hulusi beyden şu cümleyi bekliyorum ayrıca.

hulusi bey: kızımın peşine takılmak için kaç para istiyorsun kemal? ha? söyle bana! kaç para? (para destekerini masanın üstüne koyar)

kemal:benim aşkım satılık değildir!