bugün

sonuç bir yere varmayacak ama sen konuş yine anlamına gelen deyim.
anlat anlat heyecanlı oluyo ekolune yakin bir soz obegidir. yagmak guzeldir, yagan seylerin basinda da yagmur gelir. insanlar yagmurda bazen yurur, bazen kosar, bazen de durur. duran adama ben saygi duyarim, cunku o da yagmura saygi duyar. yagmur durur, ben de gecerim. yaya gecidinde beklemek gibidir bu iliski, duran duranadir. gurlemek gegirmeye benzer, ben gecen gun gok gurleyince yan masamdaki seviyesiz is arkadasim sevgili hulusi'ye "manda kasa mercedes" dedim. o anlamadi.. ben de anlamadim niye dedim oyle bisey. sonra "abi yazilim guncellemesi vardi, nasil da gurledi gok" dedi bana. ben anladim ne demek istedigini.. zaman gecti isten ciktim eve gittim. yemek falan yedim, film izledim, sonra da uyudum.. yagmak iyidir, ama yagis birakamiyorsa hava o zaman gurleyebilir. ama dun hem gurledi hem de yagdi. ben sevinmedim buna, ama doga sevindi. cocuklar gibiydi kimbilir..buluttaki cocuk yine agladi..ne aci..
"vermesen de ellet" tarzında, beklediği ve istediği şeyi alamayacak olsa da biraz daha azıyla da yetinebileceğini ima eden minimalist insan repliği.