bugün

Türk futbolunu mahveden ve hala'da mahvetmeye devam eden yıldırım demirören ve kurmaylarının yapmış olduğu bi saçmalık daha aptalca bi karardır eğer böyle olursa türk futbolunu izleyeni siksinler.
Şampiyonlar ligine şimdiden iki tane Ön elemeden takım göndermeye alışalım.
Yabancı futbolu bilmem de yabancı futbolcu konusunda milletin milliyetçi duygularını okşayacağım diye bu konuda da fikir beyan etmese olmazdı zaten. Ne güzel bir sürü isim yapmış adam ülkemize gelebiliyorken, takımlarımız avrupada iyi futbol ve sonuçlarla adından söz ettirmeye başlamışken ayaklarından tutup aşağı çekmesek olmazdı.

Ne diyeyim allah kurtarsın.
Galatasaray bu sene iyi ya ondan bu oro..uluk.
Daha öncede aynisini yapmislardi.
http://www.diyarbakirsoz.com/images/142214.jpg
7 milyon yüro ektedir.
a takımı veya b takımı ile alakası olmayan mevzudur. adam ülkedeki her şeye karşı o yüzden bari bu konuda kutuplaşmayın fenerbahçe kötü diye yapıyor galatasaray iyi diye yapıyor şeklinde. kendi yarattığı teog a kendi başlattığı çözüm sürecine kendi gönderdiği mavi marmara gemisine bile sonradan karşı çıkmış birisinden bahsediyoruz. gündem değiştirme olayı her zamanki gibi alttan hangi khk lar çıkıyor oraya odaklanmak lazım asıl..
Tamamen fabri pepe atiba talisca negredo tandemini bozmaya yönelik girişim. Ama tutmaz. En az 3 sene daha bu sistemde gidecek.
Yahu tam bi turk takimi smp. Basarili olucak busene ins.
Hemen cembe
Mantiginizi zikiyim artik
Avrupada ozan tufan la sekcuk inanla gokhan inlerle basarıya ulasirsiniz.
yayıncı kuruluşun kulüplere dağıttığı para, reklam gelirlerinden elde edilen gelirler ve taraftarların harcamaları büyük ölçüde yabancı futbolculara aktarılıyor. aktarılacaktır da mecburen çünkü 1-2 milyon euro'yu hak eden türk futbolcu sayısı 10'u geçmez, yerliyle de uluslararasında başarılı olamıyorsun. yabancı futbolcu da doğru düzgün vergi ödemeden sözleşmesi bitince sermayeyi yurtdışına aktarıyor haliyle. bonservis bedelleri de cabası. devletin buraya bir düzenleme getirmesi kaçınılmaz, çin bile bu sermaye akışına dur dedi.

mevcut türk futbolcularla uluslararası turnuvalarda rekabet edemeyeceğimiz de ortada, herifler çoğu takımda kadroya bile giremiyorlar. girenin yerine de daha iyi ve daha ucuz yabancı bulmak zor değil. ama devlet burada diyor ki, gerekirse parayı çöplere ver ama para türkiye'de kalsın ve turnuvalarda başarısız olsan da beni ilgilendirmez ülkeden bu kadar yüksek meblağların yurtdışına aktarımına müsaade etmiyorum ne bok yerseniz yiyin diyor. ki ben bunu anlayıp hak veriyorum. zaten böyle bir müdahale bekliyordum şaşırmadım. işi devletin müdahale edeceği boyuta getirirsen o da aynen böyle kendi çıkarına olanı yapar, doğru olan neyse sen yapacaksın salak federasyon, özerkliğine tükürdüklerim.

ama burada yapılması gereken yine yapılmıyor. yabancı sınırı artırılmadan önce de yapılmıyordu. eğer türkiyeden futbolcu çıkarmak istiyorsanız önce alt liglere sınırlama getirilmesi, kontenjan tespiti yapılması gerekiyor. ikinci üçüncü liglerde bile altyapı oyuncuları yerine 30 yaş üstü futbolcular oynuyor. genç futbolcular maç deneyimi kazanmadan birinci ligde top oynayıp sinir harbini atlatıp direk katkı yapsınlar istiyoruz. bekleneni veremeyince de 4-5 maçta notunu verip kariyerini başlamadan bitirdiğimiz futbolcu çöplüğüdür türkiye.

bir altınordu kadar olup proje üretemeyen federasyon bunun sorumlusudur. ağızları açık şekilde altınordu altınordu deyip duruyorlar. şimdi bile altınordunun başına geçseler transfer yapıp altınorduyu birinci lige çıkarmaya çalışmaktan başka bir şey yapmazlar. anlamıyorlar çünkü bu işten.

altyapılardaki çocuklar şuanda daha bilinçliler. para ve kariyer konusunda önleri açık farkındalar. onların bu farkındalığı sayesinde türk futbolu belki bir nebze düzelir. ama bu başıboşlukta uluslararası arenada rekabet edebilmemiz çok zor. rekabetçi kulüplere şimdiden geçmiş olsun.
5 ne lan siz manyak mısınız amk?? allahım delirecem yaa. ulan önceden 8 di şimdi ne hakla 5 yapıyosunuz amk?

ne oldu gs bjk başakşehir falan iyi yabancı oyuncu toplayınca götünüz tutuşmaya başladı değil mi?

eğer düşüreceklerse adam gibi bu sezon bittikten sonra düşürsünler. bütün kuluplere haber versinler. hazırlıklı olsun bari adamlar.

sizin işinizi gücünüzü sikeyim be amk salakları.
futboldan anlamam ama ben 3 diye biliyorum. kaça çıkmıştı ki 5'e düştü?