bugün

ya benimsin ya değilsin önermesinde üçüncü halin olanaksızlığı.
"toprak kim ulan manyak" denilesi hede*
aşık olan potansiyel katil feryadı.
(bkz: ya benimsin ya kara topragin)
arebesk aşk yaşayanların ayrılık aşamasında partnerlerine söyledikleri klasik,komik deyiş
türkiye genelinde kamyonların arkasına yazılan yazılarla ilgili istatistiki bir çalışma yapılsa, büyük olasılıkla açık ara birinci olacak emir cümlesi...
fii tarihindeki ferdi tayfur filmlerinde sık ratlanan yeşilçam repliği
(bkz: benimle çıkmana karar verdim)
- ya benimsin ya toprağın necla
+ başka bir tercih hakkım yok mu?
- yookkk
+ grup yapsak sen ben toprak???
- ehe olabilir
+ ok ben hemen toprak'ı arıyorum
- tamam sevgilim bende soyunup yatakta bekliyorum *
bu sözün muhatabı kişinin durumuna ekonomide trade off denir.
dave mustaine last rites/love to deth şarkısında "if i can't have you than no one will and since i won't i'll have to kill" diyerek, metalcilerin içinde ki arabesk yanı ortaya çıkarmıştır.
bu yaklaşıma sahip erkeklerle birlikte olan kadınların göze alması gereken cümle.
ferdi tayfur'un söyleyipde, hüzünlendiğimiz parça

seni benden alamazlar
ya benimsin ya topragin
askimizi yikamazlar
ya benimsin ya topragin

ellerini ver elime
kilitleri vur gonlume
bir baskasi ne kelime
ya benimsin ya topragin

seviyorsun seviyorum
bekliyorsun bekliyorum
bunu yemin biliyorum
ya benimsin ya topragin

sevgi dolu gonlumuz var
baharimiz yazimiz var
tanri sahit sozumuz var
ya benimsin ya topragin
(bkz: benim sadik yarim kara topraktır)
hatun kisi tarafindan "toprak kim yakisikli mi bari? bir de onu goreyim ben sana kararimi bildiririm" seklinde cevaplanmasi mantiksiz olmamakla beraber pek olasi gorunmeyen dayatmaci anlam iceren cumledir.
(bkz: ne dedim lan ben)
sevgiden değil yedirememezlikten ötürü söylenen sözdür. sevdiğini tehdit edemez insan.
(bkz: a mı diyim b mi diyim)
körelmiş duyguların törpülenmekten incelmiş, pamuk ipiliğiyle yaralı bir ceylan misali ayakta durmaya çalışan ilişkilerde yaşanan olumsuzlukların, insan bünyesinde kalıcı bir hasar bıraktıktan sonra, mecnun misali aşkı rahatsızlıklardan uzak yaşamak yerine şiddeti yaşam prosedürünün bulunduğu not defterine italik harflerle yazan senin benim gibi insanların; uzatmalarda yenilen gol kadar acılı, 6 aylık bir anne adayının ıkınma seansları kadar sancılı dönemlerinden sonra, yagmuru ebeveyni sanan liseli çocuklar gibi sıgarasını ıslanmasın diye halihazırda bol gelen ceketinin manşetine saklayıp içerken beklediği otobüsün gelmesıyle birlikte sigarayı atmakla atmamak arasında kararsız olan, en kötü kararın kararsızlıktan daha iyi olacagını kavrayamamıs bir halde "ızdırabını sikim" demesidir.
Genelde yılışık ve kurtulmak istenilen eski erkek arkadaşın * * son umut çırpınışıdır.Bazen piskopatça biter sonu bazen de blöf ötesine gitmez. (bkz: bu muhabbetin sonu karakolda biter) (bkz: blöf)
ardından ya silah çekilen ya da kadının üstüne atlanılan yeşilçam repliği.
beklendiği gibi tamam seninim o zaman cevabı alınamayacak önermedir.
(bkz: toprak sergen)
(bkz: bir ihtimal daha var)
yada bi siktir git cay koy
ölümcül sevginin söylettiği aşırı saçma söz.