bugün

filmin sonuna bakarsak devamı gelecek filmdir, bu devam filmleri olmasa izleyecek film kalmıyor vizyona giren 10 sağlam filmden 8 i devam filmi.
zombie apocalypse türünden sayarsak sıçmış filmdir. zombilere koşu ve bilinç yeteneğini, gerilim ve andrealini arttırmak için verdiklerini varsayıyorum. ayrıca bunlar zombi, vampir değil. önce bileğinden ısırıp sonra diğerine geçmek nasıl bir saçmalık anlamadım. yoksa ısırık fetişi mi var bunlarda? bir kere zombiler et yer, et! ısırıp kaçmazlar.

neyse efenim brad pitt yine oyunculuğunu konuşturmuş olsa da, yine "kahraman amerika" mesajını vermişler.

--spoiler--
ulan gemideki askerin ilk "rusya düştü gomtanım" diyişinde ne güldüm ama... başkanını sikmişler afedersin, sen hala rusya'yı ezme çabasındasın.
--spoiler--
The wolking dead tadını vermeyen. Verdigin parayı acıdığın filimdir.
bir baş ucu kitabı olmasa da neticede kitaptır. okunur.
brad pitt takipçisi beni bile izlemesem mi diye düşündüren filmdir. tüm yorumlar kötüce, bu ne lan.
Brad pitt olduğu için yargılamadan girdim izledim ve çokda tatmin etti diyebilirim.
sadece brad pitt için bile izlenebilcek bi film. yine ne kadar iyi bi oyuncu olduğunu göstermiş kerata.

öte yandan aksiyon konusunda da hiç fena değil wwz. izlenebilir.
Başta ilginç gelen sonradan hikayenin gidişatının kolayca anlaşılacağı ve sonu oldukça yavaş ve sıkıcı olan filmdir. Bunu izleyeceğinize gidin Battleship, Pacific Rim filan izleyin daha çok eğlenirsiniz.
usta yönetmen olan yazarlarımızın beğenmediği bir film daha. sinemada da izlemiştim bugün bir de evde izledim. yazmaya ancak fırsat bulabildim. hayır merak ediyorum cidden bunu beğenmeyen insan neyi beğenir lan? her şeyi geçtim brad pitt gibi bir adamı izliyorsunuz tüm film bir de beğenmiyorsunuz.

hasılı apokaliptik filmleri ve tabiki brad pitt i seven biri olarak söylüyorum izleyin izletin olm. pişman olmazsınız. zombilere farklı bir bakış açısı var. *
Sinemada izlemiştim böylesi olamaz işte 2013ün filmi dedirtti bana.

Bugünde evde arkadaşıma izlettim oda aynı tepkiyi verdi.Hala filmi beğenmeyenler nasıl olur öncelikle klasik zombi muhabbeti yok, diğerlerinden ayrı olarak özel güçde karakterlerde yok sadece insan ve hastalıklı olanlar işte tam film bu.
filmin ilk dakikalarından itibaren sonunu tahmin edebileceğiniz, abartılmış bir film. koşan zombi mi olur lan. o kadar yüksekteki duvardan düşecek kemikleri paramparça olacak ama koşacak. saçma. zombi kavramına ise tamamen ters. brad pitt zombiyi yanlış anlamış.
--spoiler--
the walking dead ve 28 days later tarzı zombili şeyler izlemeyi seven bir bünye olarak izledim. genel olarak ne iyi ne kötü diyebilirim. sanki biraz aceleye gelmiş gibi ve olmazsa olmazlarımız klişelerimiz fazlaca bulunuyor.
Brad pittde de biraz bitse de gitsek havası vardı sanki. süper kahramanımız film boyunca çok kez ısırılmaktan kutuluyor, düşen uçaktan kurtuluyor, vücuduna bir şey saplanıyor ama hiç bir şey olmuyor. maaşallah 9 canlı. adam birleşmiş milletlerde çalışıyor ama her yol var. silah kullanıyor, bıçakla kol kesiyor, ilk yardım yapıyor. tedavi için tek başına araştırma yapıyor. en önemlisi de ailesini çok seviyor.
gerilim ve aksiyon film boyunca devam etmesi filmi izlenebilir kılıyor. sonu pat diye bitti ama o da devam filmi için sanki. onun adı world war a mı olacak acaba? z'den sonra başa dönecek ya? peki neden z?

korede dişini söken amcanın olayını pek anlayamadım, anlayanlar bir mesaj kadar uzaktasınız bana. hadi bakalım.
--spoiler--
--spoiler--

biz böyle film çeksek taşak geçerlerdi.
- uçağın içinde el bombası at sonra zombilerden kurtul...
- uçak acil iniş yapmak zorunda kalsın sertçe yere çakıl... herkes ölsün sen yine kurtul.
- olayı çözebilecek tek bilim adamın ayağı kaysın kafası yere çarpsın ölsün.
- bir tane delinin verdiği akılla kudüs`e git..
- o kadar zehirli ilaç arasından git işine yarayanı bul.

brad pitt de bir yere kadar. ayrıca zombi dediğin götüm götüm, sallana sallana gider, burda hayvan gibi koşuyorlar lan.

--spoiler--
sırf segen için on kere, yüz kere izleyebileceğim filmdir.
brad pit'in soysuzlar çetesi'nden sonra kıyın kıyın yahudi propagandası yaptığını ispatlayan filmdir. filmde israil tam da dünyayı kurtaracaktı ki araplar bok etti.
http://www.youtube.com/watch?v=UGsUK-HxVHE
brad pitt'in en fazla 35 gösterdiği filmdir. güzel filmdir geçenlerde izledim. ilk 5 dakikadan sonra tamamen olayın içindesiniz ve full time kaos. yani film izlerken kolay sıkılan ve aksiyon arayan insanlar izleyebilir. bana göre bir i am legend değil ama izlerseniz iyi vakit geçirirsiniz.

--spoiler--
en hoşuma giden yanlarından biri askerleri zombileri vururken yaratılan vuruş hissi oldu. normalde filmlerde askerler ateş falan eder ama sanki kuru sıkı ateş ediyorlar gibi hiç bir etki-tepki olayı göremezsiniz öyle kabala gösterilir geçilir. ama bu filmde öyle değil. bir kaç mantık hatası var insanı sinir eden izleyince anlarsınız zaten ama yinede pek kafaya takmamak lazım. keyif almaya bakın. ikincisi çıkacak gibi de bir umut verdi bana sonda. çıksa onuda izlerim.
--spoiler--
mantık hataları, şu olur mu bu olur mu diye uzayıp giden bir liste yapılabilir ancak unutmamalıyız ki bu bir zombi filmi. aslında bunların bir tutamda olsa bulunmasını göz önüne alarak izlemeliyiz ki eminim çoğumuzda böyle yapıyoruzdur. yalnız burada canımı oldukça sıkan bir gelişme oldu oda, bu virüs büyük ihtimal kore-hindistan dolaylarında açığa çıktı ve filmde virüsün yayılması için uçakların çok önemli rol oynadığı söylendi(bu yüzden tedbir falan alınamadı). lan bu zombiler bir uçağa girmiş olsa o uçak 5 dakikada düşer. nasıl bu şekilde yayılıyor virüs? bu detayı mecburen es geçtim ancak virüsün yayılım süreci ile ilgili daha elle tutulur açıklamalar yapılmalıydı.

film bu ayrıntı dışında benim oldukça hoşuma gitti. yüksek tempo, başarılı oyunculuklar, bir zombi filmi için mantıklı seçimler ve başarılı işleyiş.

notum 10/8
hayatımda izlediğim ilk ve son zombi filmiydi.
neden zombi filmleri izlemediğimi de bana çok iyi anımsattı, tamamen akıl dışı ve işin saçma yanı akla uydurmaya çalışmaları.
yukarıda da belirtilmiş adamın kolu bacağı kırılır parçalanır ama yok o ayağa kalkar koşmaya zıplamaya başlar. brad pitt'in oynadığı ticari bir film.

imdb notum : 5/10
sinemada fragmanlarını izlemiştim beklentim çok yüksekti bu filmden. ama filmler genelde öyle olur ya,fragman on numara ama film... klasik zombi senaryoları sıkıcı geliyor artık. bazı sahneler çok iyi çekilmiş ama beklentileri karşılayacak bir film olmamış brad.
iki gün önce izlediğim vakit kaybıdır. Filmimsi.
Film çekelim diye çekilmiş, klişe bir amerikan zombi filmi. Verdiğim 13 tlye yanıyorum.
zombi filmleri arasında belki ayrı bir yere koyulabilir. ama sonuçta zombi filmi, fazla mantık aramaya gerek yok. hareketli, aksiyon pek düşmüyor. brad pitt güzel oynamış.
özellikle kudüs sahneleri güzeldi.
zaten filmi izlerken daha ne kadar dar alanda zombilerle başbaşa kalabilirler diye düşünmedim değil. önce koca bir şehirde başbaşa kaldılar, sonra ufak şehirde (duvarlarla çevrilmiş kudüs), sonra uçakta... derken en son tabutta zombilerle burun buruna gelecek heralde dedim ama neyse ki olmadı.
dediğim gibi mantık aranmadan izlenilmesi gerekiyor çünkü zombi filmi lan bu. sevmem aslında zombi filmlerini. zombi filmi olarak 28 days later serisini severim bi tek. bu film de eh işte, biraz farklı ele almış konuyu. o ülkeden o ülkeye falan, güzel olmuş. ayrıca daha önce belirttiğim gibi, kudüs sahneleri cidden güzel olmuş.
filmin sonu da yine klasik. spoiler vermek isterdim ama gerek yok, zira başından belli bu filmlerin nasıl biteceği. evet bradd abimiz tek başına dünyayı kurtarıyor.
Bu yaz beni apar topar sinemaya götüren, fakat seansı kaçırdığım için farklı bir filme girdiğim film. Duyduğuma göre çok güzelmiş, ilk fırsatta izlemek lazım.
--spoiler--
en kısa özeti "araplar tü kaka. israil canımız. yaşasın pepsi!" olan film.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar