bugün

Siz pek çok angaryadan kurtaran müthiş platform.
Dünyanın en büyük şirketlerinin kullandığı, her gün güncellenen güvenli bir sistemdir. Fakat bizim ülkemizdeki bir çok bilgisayar mühendisine göre "işe yaramaz" denilen bir CMS sistemidir.
Webmaster iş ilanlarında wordpress ise; "aramayın kardeşim!" leri görmüşlüğüm vardır. Ama onu yazan amcanın arama motorlarının bayıldığı bu sistemle ilgili ne kadar doğru şey biliyor olduğu konusunu hep merak etmişimdir.
Uzun uzun yazılar girerek bilgi dağarcığımı genişlettiğim blog sitesiydi. Birkaç dakika önce ister istemez tamamen kapattığım blog sitesidir. Saman kağıda dönüş başladı. Yazıyı güzelleştiririz fena mı.*
burdan web sitesi kurunca ayrı olarak hosting almamız gerekiyor mu? ya da alan adı almamız şart mı? acil yardıma ihtiyacım var.
nodejs ve react üzerine taşınacak olan cms.

php'den vazgeçişi ile işler biraz değişecek gibi. özellikle o eklentileri nasıl node platformuna taşıyacaklarsa.
temadan anlayan yazarlarla iletişime geçmek gereken sistem.

klasik bir tema arıyorum.
her kurduğumda tema derdine düşünüyrum. bu yüzden gıcık kapıyorum smf seni seviyorum bitanem, laki sende eskiden be.

tema olan varsa virsin..
temayı adam edene kadar buraya gelip küfür edeceğim.

sana count veren php kodlarına c3sokayım.

ohh.

içerik yönetim sistemi.
koskoca scripti ve onunla oluşturulmuş multi blog sitesini uzantı zanneden insanları göstermiş dünyanın en çok kullanılan hazır scripti.

şaka şaka tabii ki herkes bilmek zorunda değil bunu da wordpress diye uzantı mı olur amk. ama uzantı zanneden arkadaşa acaip bi sempati duydum da 10 yıldır komadaydın yeni mi internete girmeye başladın mübarek?

tabii ki interneti sadece belirli işlerini halletmek için kullanan insanlar oldukça fazla da lfkasdjas .wordpress diye uzantı mı olur lan?
teknik olarak bilgi sahibi birisi aranıyor birşey sormak üzere.
internetteki sitelerin büyük kısmının kullandığı yazılım.
themeforest temalari ile kullanildiginda gayet guzel isler cikarilir. yaklasik 25 kurumsal web sitesini bu sistem ile yaptim.
Hiç haz etmediğim php web programlama dilini kullanan web arayüzüdür. Hazır tasarımlardan ne anlarsınız anlamış değilim. Eklentiler hazır, tasarımlar hazır. internet te bütün blog siteleri küçük çaplı haber siteleri hep aynı tasarım ve aynı özelliklere sahip. internet wordpress çöplüğü oldu resmen. işi bilen bilmeyen herkes bu sayede site açabiliyor.
blog yazarlarının en büyük çoğunluğunun kullandığı, hatta internet sitelerinin de büyük bir kısmının kullandığı sistem.
Wordpress php yazılımlı, açık kaynaklı bir blog sistemidir. Ve artık sadece blogları hitap etmiyor. Çesitli haber siteleri olsun bu yazılımı kullanmaktalar. Eklenti ekleme sayesinde bir sürü özellik ekleyebilirsiniz. istediğiniz temalar yapabilir veya hazır temaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli güncel kaldığı için güvenli diyebiliriz. Gelişiyor diyebiliriz.
11 ocak 2017'de 4.7.1. versiyonu yayınlanmıştır. Tam tamına 62 adet güvenlik açığı kapatılmış. Wordpress altyapısını kullanan website sahipleri varsa eğer mutlaka güncellesinler.
dosya kalabalığından dolayı yok ram yiyen, eklentileri çoğu zaman sorun çıkaran,takip gerektiren açık kaynak kodlu blog tabanlı içerik yönetim sistemidir.
guvenlik cok onemli degilse, kisa zamanda kucuk projeler ortaya cikarmak icin uygun teknolojidir.
bir zamanlar kullandığım ama şu an mail adresine giremedigimden şifresini degistiremedigim sitedir.

veritabaninda site bilgileri yok.
notepad'ten şifreyi ve mail adresini değiştirmeye çalıştım olmadi.
filezilla''dan erişim olmuyor zaten.

bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

geçmişimi kaybetmiş gibi uzulmeme sebebiyet vermiştir.

siteyi görüp de içine girememek nedir sen bilir misin sebastiyan?
Can’dir.
Son sürümü 4.9.4'tür. Kullandığım en iyi cms'dir. Dünya çapında sitelerin %20-30'u Wordpress kullanır.
Birtakım php tabanlı hazır cms dir.

(bkz: ulu donanım haber)

Mesaj yazmaya acayip eriniyorum ve uzun bir şey değilse yanıtlarım heh sor.
Sitemde kullanırım.
iyi, hoş bir şey. Hızlıca web sitesi oluşturabiliyorum fakat kendim bir tane <br> atana kadar canım çıkıyor.