bugün

Şuan beleş yükleme için kayıt yapılan işletim sistemi.ama bir türlü fırsatım olmadı.internet bağlantısı olan yapsın arkadaşlar.
Yalandır, dokuz diye çıkacaktır.
microsoft'un büyük kıyağı. umarım destekleyen bilgisayarlarda sorunsuz çalışır da, rahat rahat keyfini süreriz.
29 temmuz'da sonra orijinal kullanıcılar tarafından ulaşılabilecektir.
(bkz: Kaç para ulan bi Windows 10)
Günler kalmıştır gelmesine.
görünürde başlat menüsü dışında radikal bir değişimin olmayacağı işletim sistemidir. seriliğinde metronun da kalkmasıyla az da olsa bir iyileşme olması muhtemeldir. ancak benim asıl merak ettiğim xp gibi microsoft tarihindeki en başarılı ve kararlı bir sürümden sonra arka plan hizmetlerinde sürekli uyumluluk sorunları çıkaran ve fan kullanımı, bios uyumsuzluğu, işlemci güç tüketimi, anormal ram kullanımı gibi birçok kullanıcının dertli olduğu fakat hotfixlerin bile her markaya bir çözüm sağlayamadığı vista, win 7 ve win 8.1 sözde kararlı sürümlerinden daha kararlı bir işletim sistemi mi olacağıdır. eğer microsoft bu sefer bunu başarabildiyse yani gerçek anlamda uyumlu bir sürüm hazırladıysa asıl değişimi gerçekleştirmiş demektir. ancak bu sürümde de söz ettiğim hatalar devam ederse microsoft un kullanıcı şikayetlerinden başı bu sefer iyice ağrıyacak gibi görünüyor. çünkü 7, 8 ve 8.1 sürümlerine 10 u karşılıksız dağıtmak demek ben elimi taşın altına koyuyorum demekten farksız. umuyorum ürünleri güvendikleri kadar kararlı bir sürüm olur da biz kullanıcılar internetten hata çözümü aramaktan kurtulur ve yıllar sonra sorunsuz bir işletim sistemi kullanmanın keyfini süreriz. ki olması gereken de bu zaten...
3 gb indirilecek şeyi olan işletim sistemi.

görsel
birilerinin denemesi gereken sey.

(o birileri arasindayim. simdi basladim yuklemeye. guzel bir sey ise tavsiye etcem. bu entry imi editlememi bekleyin.)
ilk yuklemede daha yarim saat olmusken restart tan sonra anlamsiz bir uyari vererek bilgisayari acmayan isletim sistemi
görsel
arkadaslar boyle bir hata aldim. bilenler yardim etsin. defalarca restart yaptim durum ayni. her sey gezginler den deepfreeze programini (resimde belirttigi dosya o program) kurduktan sonra oldu. kurdum programin aktif olmasi icin pc yeniden basladi. ve bu uyari!
"windows hata penceresi" olayini ortadan kaldirmis isletim sistemi.

xp zamaninda hata alirdik. sebebini ve cozumunu soylemezdi windows.

win 7/8 de ise hatalara bir kod vermis. o kodlari microsoft un sitesinde aratirsak sebebi bazen de cozumu yaziyor.

fakat bu oyle degil.
hata yerine direk hatanin sebebini ve cozumunu sunuyor onunuze.

bir nesli xp nin hata pencereleriyle raporlariyla yediniz lan. zalim microsoft.
29 temmuz 2015 tarihinde raflarda olacak isletim sistemi. 29 temmuzdan sonra bolbol incelemeler ve buglar gorebilecegiz.
Yarin piyasaya surulecek isletim sistemi. Heyecanla bekliyoruz.
Rezervasyonunu yapanların yüklemeye başlayabilecek olması için 24 saatten az bir zaman kalmış işletim sistemidir.

Rezervasyonu yaptık bekliyorum 29 Temmuz'u bakalım.
Bu ney olm böyle. Sayaç bittiğinde skynet çıkmasın içinden. Yapma böyle Microsoft, korkutuyorsun.
MSDN kullanıcılarına 2 hafta önceden sunulan, denediğimiz test ettiğimiz 10 üzerinden 10 verdiğimiz işletim sistemi. Yarın RTM gelecek, bakalım tüm kullanıcılara sunulduktan sonra ne gibi geri dönüşle yapılacak.

Cep telefonları,
Tabletler,
Bilgisayarlar,
Zeki Cihazlar,
Makinalar vs vs gibi her türlü platformda çalıştırılabilecek olan ve Microsoft forumlarında "harika geliyoruz" sloganları ile geliştirilen işletim sistemi.

Bilgisayar konusunda, MAC'e benzettiğim yerler oldu. Fakat genel olarak, Apple bir IOS için ne kadar emek harcıyorsa, Microsoft'ta ilk defa feedback'ler üzerinden ciddi bir sistem yazma girişimine girdi. Kernel aynı, Windows Vista ile aynı tabanı kullanmaya devam ediyor olsa da, geliştirme işlemi başarılı gibi gibi sanki.

Microsoft için asıl önemli konu Mobil. Microsoft sadece işletim sistemi satıyor, Lenovo, Acer, Dell, LG, Samsung gibi firmalar bilgisayar üretiyordu. Fakat Microsofr şu an "mobil" cihaz üretiyor, üzerinde Microsoft logosu basıyor ve satıyor. Cihaz satış işlemine girdiği için ise, galiba 7'' altındaki cihazlar için Windows Phone işletim sistemini ücretsiz olarak dağıtacak.

Eğer API konularında da ciddi yol katederse, uygulama zenginliğinden sonra Apple ve Android'i kenara atabilecek hamleler yapabilir. Peki olur mu bu? Çok zannetmiyorum.
terminatör genysis filmini akıllara getirmiştir. Filmde de sistemin açılacağı bir geri sayım ve sanal sistem içinde konuşan robotlar vardı. Windows 10da da var.

(bkz: hayaller cyborg gerçek windows 10)
rezerve ettik, heyecanla bekliyoruz. çıkmasına saatler kaldı.
yarın mümkün olursa hemen sazan gibi atlayıp yükleyeceğim ardında da oyunları çalıştıramayıp pişman olacağım geleceğin efsane işletim sürümü. at fava bekle.
- bill bey yeni versiyonun adı ne olsun.
- on olsun.
- tamam. (sığırca ama patron sonuçta)
Yarın itibaren gelecek olandır.
rezerv ettim fakat yüklemeyeceğim. zaten wireless adapter konusunda ciddi sıkıntı verebilir dedi. ki zaten bundan sonra söylenildiği gibi ücretli güncelleme alacaksa yüklemeye de gerek yok pek.
yarın doğum günü hediyem olacak olan windows işletim sürümü, bill amcaya güveniyoruz.
Hiç de heyecanla beklemiyorum. Windows gözümden düştü windows7'den sonra. Onun yerine Linux'un dağıtımlarını kullanmayı düşünüyorum. Pisi Linux gibi..
bugün öğleden sonra internetimden 3 gb küsur gittiğini gördüm ve bunun da muhtemelen windows 10 güncellemesinin indirilirken gittiğini düşünüyorum. ancak kesin bilgiye göre güncelleme bilgisayara inmiş olsa bile yarın sabah saat 7'den önce güncellemenin yüklenmesi mümkün değil. windows sabah 7'den sonra kademeli olarak bilgisayarlara güncelleme bildirimi göndermeye başlayacak.