son günlerde artan telegram övgülerine dayanarak telegram' ın galip geleceğini düşündüğüm kapışma.
Hemen yükleyeyim de trende ayak uydurayım.

Hızınıza yetişemiyorum gençler ya.

Edit: daha yeni instagramım oldu.
Whatsapp ile katıldığım versus. Nokia vs Microsoft gibi oldu.
Bir laf vardı bilmem neyin olacağına bilmem kaç gram bilmem neyin olsun daha rahat edersin diye. O gram bu gram mı yoksa? Her yerde bi gramdır gidiyor.
sosyal paylaşım ağları arasında gidip gelmektir.
(bkz: her kuşu siktin bi leylek kaldı). yeterli sanırım
kullanıcı sayısı açısından bir değerlendirme yaparsak whatsapp alır fakat telegram da gayet güzel kullanışlı bir uygulama. fazla tutmadı nedense. reklam eksikliğinden falandır belki de.
Kimse size telegram var mı diye sormaz. Telegram candır.
telegram stickerlarıyla bile wp'ı donunda sallar.
Telegram alır ama çevremde kullananların sayısı çok az malesef.
telegram kullananların fetöcü diye alınması olasıdır. malumunuz türkiye'de yaşıyoruz.
Adama sorarlar herkes Mersin e giderken sen neden tersine gittin de whatsapp varken telegram melegram kullandın ajan mısın yoksa derler.

Bunu keşke espri olarak yazmış olsaydım.

(bkz: a haber)
whatsapp'ın askerleriyiz.
telegram akımın başlaması dilegiyle.
telegram alır. whatsapp kullanan mı kaldı allasen?

(bkz: telegram varken whatsapp kullanan cahil)
Telegram yerli iyi ama WhatsApp kadar güzel bir deneyim sunmuyor. Maalesef.
işlevsellik bakımından Telegram'ın whatsapp'ın eline vereceği karşılaştırma. içerik arama özelliği ile beni cezbetmiş uygulama. Örneğin dizi film paylaşımının yapıldığı bir grubu search özelliğini kullanarak bulabiliyor, paylaşılmış olan video veya linkleri torrent şeklinde çekebiliyorsunuz. Ama maalesef popülaritesi çok düşük.
Sildim gitti telegrami
Ama güzel bi oluşum.
telegram daha iyi daha gelişmiş ama ne yazık ki anonim keşke anonim olmasa bazıları anonim kimliğinin altına saklanıyor çünkü o yüzden whatsapp diyorum.
Telegram = günah yuvası. Kocişkosunu aldatandan tut, flört adı altında futbol takımı kuranına kadar...

Telegram qullanmayan qıslar favlasın.
telegram abi.

edit: ama whatsapp kullanıyorum aq.
whatsapp'ta konuşmalar default olarak uçtan uca şifrelidir.
telegram'da normalde konuşma uçtan uca şifreli değil. uçtan uca şifreli konuşmak için "gizli sohbet başlat" seçeneğini seçip öyle sohbeti başlatmanız gerek.

görsel
Telegram sadece ''Whatsapp bilgilerimizi çaliyürrr amuagoyim'' döneminde hit yapan bir uygulamadır ve sonrasın da tekrar eski dönemine dönmüştür. Whatsapp ile yarışamaz.
whatsapp anlık mesajlaşma uygulamasıdır, telegram işi sosyal medya uygulamasına çevirdi.
sms alır.