bugün

sanat için soyunurum bile, mantığı ile hareket eden kadındır.
--spoiler--
aramızda geçenleri fantezilerini sözlüğe yansıtıyor durumuna düşmemek ve abazanlara otuzbir malzemesi sağlamamak adına burada anlatmayacağım
--spoiler--
yazar yazdıklarıyla çelişiyor.
(bkz: dindar değil dinci)
(bkz: biz bunları çok gördük)
sözlük okuyucuları ve yazar arkadaşlarım...genellikle ,entelektüel kaygı gütmeden yazılmış keyifle okuduğum yorumlardır sözlükte aradığım..ve sözlüğü okuma amacım da bu..ve yeni yazar oldum ,gayem keyifli mizahi yaklaşımlarla bu anlayışı yazar olarak da devam ettirmek..ancak izninizle bu başlığı biraz ciddiyet ve hassasiyetle yorumlayacağım..yani oyunumu kuralına göre oynamayacağım...
öncelikle kadının türbanlı olmasından ziyede kişilerin evliliğin maneviyatına aykırı davranışlar sergilemeleri ve sanal imkanlarla bunu ayyuka ve edepsizlik boyutuna getirmeleri beni ilgilendiriyor ve kızdırıyor...
erkeklerin evli kadınlara musalat olmaları,ya da her iki tarafın evli olduğunu bile bile bu tür arayışlara girmeleri
estetikten romantizmden yoksun edepsiz,zamansız ,mekansız bir cinsel açlık içinde olması....
türbanlı kadına gelince..normal zamanda onların yüzünden onlar namuslu biz namussuz sayılıyoruz..sadece kapandıkları için..sırf başörtüsünden dolayı haketmedikleri saygıyı görebiliyorlar..mutlaka layığını yerine getirenlerde vardır..ama bu dışarıdan ayırt edilemiyor ve şekilcilik tehlikesi de buradan doğuyor.islamiyette tesettür en başta gelmez...edep,güzel ahlak,hoşgörü ve nezaket islamiyetin öncelliğidir..bu yüzden bu kadınlar riya yapıyor ve bizim hakkımızı yiyor ben de onlara hakkımı helal etmiyorum..
namusun açıklık kapalılıkla ilgisi yok.mayayla ilgisi var eğitimden önce gelir maya..yeni nesil buna gen diyor..eskiler maya..mayası bozuk olmamalı insanın