bugün

opeth'in haziran-temmuz gibi çıkması planlanan 9. stüdyo albümü.
ahan da şarkı listesi:
1. Coil
2. Heir Apparent
3. The Lotus Eater
4. Burden
5. Porcelain Heart
6. Hessian Peel
7. Hex Omega

Büyük bir heyecanla bekliyorum. acaba sıçıcaklar mı yoksa yine beni şaşırtıp dumurlara sürükleyecekler mi? mikael akerfeldt pek bir heyecanlı, göreceğiz. yakında p2p olaylarına düşer.

edit: sitelerinde çıkış tarihi yaz başı diyor ama roadrunner records 3 haziran demiş.
merakla ve de sabırla beklediğimiz albüm.ama kanımca bir deliverance çıkmayacak. yinede hayırlısı.
an itibariyle indirdiğim güzel albüm.hayırlısı olsun şimdi ön yargılı yorum yapmamak lazım bi' kaç kere dinledikten sonra daha ayrıntılı yorumlar yapılası albüm.
mikael baba nın clean vokale baya yüklendiği albüm. kesin karar vermek için daha dinlemek lazım.
az brutal çok clean.ha birde bayan vokal
(bkz: coil)
(bkz: hessian peel) isimli şarkının sözlerinin bazı kısımları tersten kaydedilmiştir. karanlık mesaj kaygısı hesabı.
genel manada oldukça etkileyici bir albüm..
(bkz: watershed special edition)
orjinalini aldım, bi de üstüne üstlük elemanlara imzalattım, bir müziksever daha ne isteyebilir ki?
he bu arada albüm de gayet başarılı.
total guitar reader awards'da en iyi albüm dalında aday olan aşmış yarmış albüm.**
kanımca opeth in en iyi albümü diyebileceğim albümdür.

still life ve blackwater park ın hakkını yememek lazım ama watershed gerçekten harika bir albüm olmuş.

teşekkür ederim. (askdjhasjkdas)
(bkz: bloodshed)
serbest çağrışım.
ing. Su bolumu cizgisi.
kim ne derse desin efsane albümdür. the lotus eater ve hex omega için bile dinlenir ki diğer şarkılarıda gayet playliste atılıcak türden şarkılardır. baymaz.
opeth isimli güzide grubumuzun son albümü. burden, hessian peel, the lotus eater gibi tam anlamıyla progresif müzik tandansında olan süpersel şarkıları barındıran albüm.

damnation albümüyle birlikte bu albümde de mikael åkerfeldt in 70 lerin blues / rock hayranlığını progresif müzikle harmanlanmıştır. grubun yeni gitaristiyle bir nev-i alışma albümü olmasına karşın şahsi görüşüm scarsick ile birlikte son 2 yılın en progresif albümündendir.