bugün

Milyarlarca hanım kızın çığlık çığlığa yediği o gereksiz yiyecek hakkındaki hakikat-i muntazam.

Çikolata, muz, çilek karıştır gitsin.
tostta kızartılmış çokokremli ekmeğin ecnebice halidir.
o igrenc hamurun ustune konulmuş nedense hic tadi olmayan, ham meyveler yetmezmis gibi birde ikinci sinif cikolata sosuyla bezenen sözde tatli. yatirimcilik acisindan düşünüldüğünde ise guzel fikir..tum techizatiyla birlikte waffle uretimine baslayip satmanin maliyeti ne olabilir ki?
tanim: sirf isminden dolayi bilhassa hanim kizlarimizin ne kadar cok sevdiklerini anlata anlata bitiremedikleri gereksiz mi gereksiz tatli cesidi!
Belkide sözlükte Tostçu Erol'un çikolatalı tostunu daha cok begenenler olur.
Belçika'da yedin mı diye sorarlar adama.
evet, abartılmış balon bir yiyecektir. abd'de herhangi bir özelliği yoktur.
sabah kahvaltısında falan yenir. bizim memleketimizde rağbet görür.
Çok pahalı bilader düzgün bi şey yemeye kalksan 17-18 lira bi yudum suya 2 bi bardak çaya da 3.5 yazıyorlar bana koyuyo bu fiyatlar.
yani haksız değilsin ama yine de bazı kombinleri damak tadına hitap edebiliyor.
Bi kere yedim son yiyişimdi. O kadar iğrenç bi çikolata olamaz çokokrem sürsem yesem daha güzel olurdu. Hele o meyveler şeker komasına girmeden biraz bunlardan yiyeyim dengeleyeyim diyorsun ama o da ne saman tadı..
Uyduruk waffle yemiş yazarın görüşüdür. Yok sade waffle yok çikolatalı waffle diye uyduruk seyler çıkmış piyasaya. Bu olayın güzelliği icine istediğin malzemeyi seçerek istediğin miktarda koydurmak. Kadıköy’de Kemal usta tavsiyedir.
Degildir fakat pahalidir.
hic sevmiyorum ya. abarttikca abartiyorlar. gidin ulan buradan. kahvaltida yiyen adamlar bu kadar ovmez bunu.
Wafflenin nedir ya. Nasil okuyorsunuz siz kelimeleri boyle. Wifi a vayfi diyen tipler baslik acmasin mumkunse.
Kesinlikle doğru bir önerme lezzetli bir hamuru bile yok üstüne Nutella sürüp muz çilek kivi falan koyuyorsun leziz bir şey oluyor ha. Künefe Antep fıstıklı baklavanın yanında esamesi okunmaz.
katılıyorum ancak, sahiden bazı meyve kombineleri gerçekten lezzetli oluyor.
Hayret sonunda dediğime gelmiş insanlık daha geçen seneye kadar bunu dediğimde bir linç edilmediğim kalıyordu. .
Olayın çok yanlış anlanmış olmasından kaynaklıdır.

Sizin türkiyede, amerikada, ingilterede, şurda burda yediğiniz waffle zaten güzel değil.
Bildiğimiz hamur gibi bir şeyin üstüne (ki yemesi çok ağır onun) nutella meyve dondurma falan o. O zaten güzel değil

Esas waffle assostaki waffle. Bi yiyin, sonra görücem bu sevmiyorum diyenleri.

Külah yaptıkları hamur var ya, onu katlıyorlar. Üstüne nutella falan sürüp bir de dondurma ekleyip kapatıyorlar üstünü başka bi külah hamuruyla. Yuvarlak oluyor ama o.

Şimdi size assostaki yeri de anlatıyorum hemen;

Valla yerin adını google ile buldum.

Behramkaleye gidiyorsunuz, kervansaray otel var orda. Onun tam karşısında waffle yapan bi abi var. Yahya ustaaaa. O yapıyor, mis gibi de yapıyor.

Başka ne var, işte ordan sağa doğru yağdırın orda da güzel oteller var

Ama sola doğru gidince, işte o zaman versus başlıyor

Solda iskele var, tam o iskelenin orda ali usta var. Bazıları ali ustacı, bazıları yahya ustacı

Ali usta her yaptığı waffle ın içine biraz da balbadem koyar. Ama yahya usta daha tatlıdır, samimidir, candır ciğerdir.

Şimdi bir de size o waffle ı anlatacağım, anlatacağım ki bu yediğinize waffle demeyin..

Zaten o bahsettiğim otelin orası buram buram kokuyor, öyle böyle değil mis gibi kokuyor ya.

Önce yahya ustayla selamlaşıp hangi dondurmayı istediğinizi ve içine ne sürdürmek istediğinizi söylüyorsunuz. Ama o waffle ı yiyince, o waffle ı yiyince saç köklerinizi bile hissedebiliyorsunuz

Ayağınızın altındaki yol yumuşuyor, deniz sesleri daha iyi duyulabilir oluyor

Dudakların yanında kaslar var ya, gülmeye yarayan. O waffle o kasları aktif ediyor işte

Arka fonda moonlight sonata çalıyor, ama nasıl çalıyor, beethoven tuşlara teninizde basıyor, kalbinizde çalıyor

O ilk ısırıktan sonra önce bi rahatlama geliyor, o ilk ısırığın lezzeti gerçekten etrafınızı çevreliyor çünkü. O dondurma kalkanını gerçekten hissediceksiniz, sakın waffle a dondurma koydurmayı unutmayın enfes oluyor

Ve nasıl oluyor, her ısırık sizi dünyaya daha çok açıyor sanki. Her ısırıkta yeni evrenler, yeni insanlar keşfeder gibi..

En güzel kısmı ne biliyor musunuz? Waffle bitince tüm bu hisler bitmiyor. Tüm bu hisler size assos waffle ının ne kadar mükemmel olduğunu hatırlatmak için hissiyle kalbinizde, şekliyle beyninizde, kokusuyla burnunuzda ve tadıyla damağınızda hep kalıyor. Bedeninizin bir köşesinde hep saklı, diri ve davetkar bir şekilde kendini hatırlatıyor.

Assos a gidip o waffle ı yemeyeli nereden baksam 7-8 sene oldu, siz düşünün nasıldı..
ilk waffle'mi ortaköy'de şu kıyıdaki yerlerden birinde yedim berbattı.
altına koydukları krep lastik gibi, meyveler ruhuna el fatiha, çikolata peripella.
sonra ilginçtir konya'da bi kafede yedim ufak ama güzeldi.
vafıl diye okunan tatlıya vafle diyenleri göstermiştir.