bugün

yaklaşık 23 gündür uğraştığım spor.

değişimi alttaki linkden görebilirsiniz.

görsel
Bulk dönemindeyim gerçekten iyi beslenemiyorsanız işiniz çok zor.
Babaların zorlamasıyla başlayan aktivitedir.
öncelikle vakit nakittir malum ve insanoğlunun temel güdüsü gelişimdir amenna. fakat burada bahsi geçen şey potansiyeli bulmak, ruhu aydınlatmak ve zekayı beslemektir. bunun yolu da eğitimden ve kültürden geçer, aksini düşünen yoktur umarım. velhasıl bu kadar zaman alacak önemli şeyler varken safi görünüşe odaklı suni bir eylem olan (spor bile değil) vücut geliştirme, beyin geliştirme için aktivasyon kodu error veren tiplerin aynaya bakıp orgazm olmak ve kas müptelası aptal karı kızları düşürmek için başvurdukları yöntem. yaptıkları şey spor değildir, ulaşılan vücut karizmatik değildir, yaladıkları içtikleri saçma yapay gıdalar sağlıklı değildir.
Kendisiyle uğraşanlar Amsalak ve yaraksalak tiplerdir. En iyi bu laflarla tanımlayabiliriz bu eyleme gönül verenleri.
Eğer profesyonel vgci olmak gibi bir arzunuz ya da 3. Sınıf yazlık türk dizilerinde boy göstermek gibi bir amacınız yoksa anabolik steroid kür saçmalıklarına girmeden de yapabileceğiniz spordur. Herkes illa pro olacak diye bir şey yok.
Duzenli yapilmasi gereken seydir. Yoksa hepsi heba.
spor yapmayı planlayıp buralara göz atanlar varsa kesinlikle burada yazılanları dikkate almasınlar.
insanlar burayı içlerindeki bokları püskürtmek, egosunu tatmin etmek için kullanıyor. zayıf zarganalar içlerindeki burukluğu dindirebilmek için beyninizi geliştirin amsalak bunlar zaten hehihi şeklinde yazılar yazıyorlar...

hiç takmayın. sporunuzu yapın. vücut geliştirme demek illa hayvan gibi kas yapıp şişmek anlamına gelmez. hem vücudunuz şekillenir hem de daha sağlıklı olursunuz. şekilenmiş bir vücut olunca ister istemez karşı cinsin ilgisini çekersiniz zaten. spordan sonraki dinlenme gününde kitabınızı okur, evrim ağacı v.b bilimsel yayınları takip edersiniz sizin için çok faydalı olacaktır.

ben öyle yapıyorum.
vücut geliştirme ile uğraşıyor olmam,benim beyinsiz olmam demek midir ?
Adonis ve omuz için bile saygı duyduğum spor dalı.
delikanlı! o dediğin gerilemedir. ki göğsü büyük erkeğe kız baktığı görülmedi. benimde göğsúm büyük. büyük göğüs kadına küçük göğüs erkeğin sembolüdür.
Abartildiginda berbat gorunuyor bence. Kafa minicik kaliyor. Komik.
Sor bakalım.
gym salonları için anlık gazlarla uzun vadeli kontrat yapmayın arkadaşlar. 6 aylık taahhüt yaptım ancak 5 kere gittim..
Adı üstünde vücut geliştir-me neden geliştiriyorsun be yavşak?
Lütfen gaza gelip yazıllmayın gerçekten o iradeye sahipseniz gidin spor salonuna. Çünkü beslenmeyle beraber yürütmezseniz işe yaramayacak.
En büyük sorun kalça geliştirmek. Suquat yaptığımdan erkek Arkadaşlar bile artık laf atıyor. Kot pantolon giyemiyor insan. Insan tuhaf oluyor yapmıyorum kaç kaç aydır.
ici bos sisirilmis erkekler ureten vasat spor.
Bilegi benim 3 katim olan ne "babayigit" ler bilek guresinde 3 sn dayanamadilar.

Kurek yapan, boks yapan, gures yapan kasli erkektir esas sporcu.

Bunlar amk proteini dayayip 2 ikininca guclu zannedip kendilerini triplere giriyorlar : )

Yazik gercekten, tek yumrukla devriliyor sonra cocuklar.

Zaten dogal calisma ile yapilan kasi; bu bebelerinkinden ayirt etmek cok kolay.
Çelimsiz vucut sevmem. iri kemikli ve uzun boyluysa belki... ama hangi kız gelişmiş omuzlarda uyumak istemez ki... o omuzlar güvenin şefkatin durağı...
bir emir cümlesidir.
Çoğunlukta beyin geliştirememe ile paralel ilerler.
off off. bir vucut gelistirmecinin yaptigi agirlik antrenmani ile yuzucunun yaptigi agirlik antenmanini karsilastirmak, bir matematik muhendisinin aldigi matematik dersleriyle herhangi baska bir bolumun aldigi matematik derslerini karsilastirmakla ayni.

yuzmeni etkileyecek kadar yogun vucut gelistirme yapacagini sanmiyorum. yani o asamaya cikmak istemezsin, cikmak istersen de zaten bu senin icin bir hedef olmus olur, bu durumda lan acaba rahat kulac atabilir miyim diye dusunmezsin. dolayisiyla rahat ol, yuzersin de kosarsin da.

Ayrica 20 kg kas kutlesi yillar demek, eger hizli bir kilo artisi yasiyorsan dikkat etmekte fayda olabilir.
bir kompleks midir bilinmez ama vücut için ülkenin yumurta ve tavuk stoğunun yarısını tüketmekle gerçekleşir. güzel güzel sporunuzu yapmak varken neden fıtık, siyatik ya da eklem tutulmalarına davetiye çıkarırsınız?
Evde yapmak yerine vücut geliştirme merkezlerine giderek yapıldığında daha çabuk ve daha güzel sonuç verir.
Son dönemlerde daha çok erkeklerin ilgilendiği spor türü. Baya baya bazen fotograflara ve videolara denk geliyorum, inanılmaz kilo verme
kas kütlesi artışını kısa sürede yaşayanlar var. 3 ayda 3 haftada bambaşka biri haline geliyorlar.
Bunlardan bir örneğide https://www.youtube.com/watch?v=Ewp_qKvFj60
3 haftada bambaşka biri olmak diye başlık açmak gerekir galiba