bugün

bu işi yapanların arasında uzun boyluların azınlıkta olmasının sebebi; türkiye'nin genelinde uzun boyluların azınlıkta olmasının sebebiyle aynıdır.

not: bu entrydeki uzun boy 185 cm+ olarak alınmıştır.
uzun boylu dostlarımızin bu işe hiç kalkısmamasinin sebebi açık ve net şekilde şudur: Nispeten kısa boylu arkadaşlarin az bir çalışma ile ve beslenme ile edindiği kas ve görünümü elde etmek için uzun boylu arkadaşın kat ve kat fazla çalışması gerekmektedir.
valla arkadaş benim etrafımda geliştirecek başka şeyleri olmadığı için ellerindeki tek şey olan vücudunu geliştirip anca onu konuşan her ortamda kasını gösterip kaşıyan "sporcuyum ben yeaa!" deyip protein tozlarını hapır hupur götüren cins insanlar var,hem de bunların ne olduğu belli olmayan "ürün"ler olduğu ilaç kapsamına girmediği sağlık bakanlığı denetiminden geçmediği bilinirken.bir de eğer kızlar tav oluyorsa var ya bunlara vay ben böyle adaletin.
http://www.komikanka.com/...gelistirme-karikaturleri/
en sağlıklı uyuşturucudur. bağımlılık yapar. ama spor salonunlarındaki salak ortamdan uzak durmak gerekir. antrenman yaparken en az 25 dkk aynada kendine bakan tipler, birbirlerinin kaslarını sürekli elleyen tipler, steroid muhabbeti yapan tipler, kokain çeker gibi protein tozu içen tipler, hapların dibine vuran tipler hep uzak durulması gereken kişilerdir. hiçbir şey kullanmaya gerek yoktur bu spor için. 1 senede olacağına 2 senede olsun, temiz olsun. içilen o kadar hap karaciğeri mahvediyor, protein tozu kalp damarlarını tıkıyor, steroide hiç girmicem adamın amına koyuyor resmen.

edit: akşam bilgisayar başında otururken kasların sızlaması gibi bir güzellik var mıdır şu dünyada bilemedim...
protein tozu olmadan kolay kolay etki yaratmayan spor.
iki üç tane kas yapacam diye fıtık olabilirsiniz. tembel adam işi değildir iyi ısının diyetinize dikkat edin.
Zekasıyla öne çıkamayan zavallıların vücutlarıyla öne çıkabilme çabası sonucu kendilerini düşürdükleri komik durum. Zerre zekaları olduğunu düşûnmüyorum. Steroidlerle kendilerini nasıl bir yaratığa dönüştürdüklerinin farkında değiller adeta.
vücut falan geliştirmeyin abi sevgilim sizden görüp sende yap diyor. oysa ki ben göbeğimden çok memnunum.

(bkz: yakarış)
herşeyden önce bir spordur. zekayla pek alakası olduğunu düşünmüyorum gayet zeki insalarda bu sporla uğraşıyor. abartılmadığı sürece vücudunuzu hem görsel hemde potansiyel olarak harika duruma getirir. insan vucudu harika bir biçimde yaratıldığından en biçimsiz vucutlar bile harika durumlara gelebilir. yeterki üşengeç ve çelimsiz insanların attıklarına çamurlara kanılmasın.
özgüven verir.
gizli gay işidir.
kız kaldırmaya yaramaz.
progainer denilen bir ek ürünle takviye edilmesi gereken spordur.
şekilci insanların gözünde en tipsiz adamı bile yakışıklı yapar. aslında ben de burda şekilcilik yaptım gibi oldu. neyse.
mustafa ismail, bu işin duayenidir.
sadece vücut geliştirme yapmak bana anlamsız geliyor. hafta bir yada iki gün boks, kick boks, karete, kung fu, aikido gibi sporlardan biri ile birlikte yapıldığı vakit inanılmaz bir keyiftir ! zevklidir ! kendinize olan saygınız kat ve kat artar !
sigara ve alkol yok...

ve
http://www.youtube.com/watch?v=cyJgTTUoBDk
En güzel yanı, omuzların kenarını top top yapmasıdır. Hoş bir görüntü.
en kötü yanı da normal bir insan götü olan götünüzü, küp şeklinde hiçbir iç çamaşırında rahat ettirmeyen, tuhaf bir göt türüne dönüştürmesidir. sırf bu yüzden bulaşılmamalıdır.
şu zamanlarda genellikle kız tavlamak için yapılan spordur. t-shirt giymeden aynadan fotoğraf çekmek bunu da sanal ortamlarda paylaşmaktır. kısa erkeklerin turşu kavanozu gibi görünmesini sağlayan bi olaydır. diyet kola içmeye başlamaktır
uzun erkeklerin de kavanoz gibi görünmesini sağlayabilir. bunun boyla filan alakası yok. uzun boyda daha zor oluyor gelişim diyorlar ama uzun boyda da iğrenç görünebilir. uzun boy derken, 1.87-1.97 her şekilde berbat görünüm bu boylarda da elde edilebilir. en az 1.90 olmak lazım vücut geliştirme için demek tamamen efsanedir. ha, kısa boyda daha kötü durabilir o ayrı; 1.68-1.78 gibi aralıkları kastediyorum.
Baslayanlarin bir sure sonra takinti haline getirdigi su an benim gecimimi profesyonel olarak sagladigim spor dali. Guzel gorunme kotu gorunme gibi laflara fazla takilmayin yapin.iki gunde o gordugunuz adamlar gibi olmazsiniz. iki yil sonra anca 40 45 cm arasi kola sahip olursunuz. Sisko olup da santim olcenleri saymiyoruz tabi. Yani isyeseniz de bir arnold olamazsiniz normal sartlar altinda bir iki yilda. Kendinize o koca gobeklerinizi eritmemek icin baska bir sebep bulun.
tamamen bilimdir. çoğunun niyeti "3 ay çalışayım balon gibi olayım" taşısada, spor salonu vücudunu geliştirmek isteyen sporseverlerle doludur.
şimdiye kadar 1.80 üzeri tek mr olympianın Arnold olduğu spordur.
bir vücudun gelişmişliği kaldırımlarından belli olur.

iyi vücut iyi kaldırım demektir.

her türlü kaldırırsın.
güncel Önemli Başlıklar