bugün

an itibariyle tıfıl entellerin vücut geliştirmeye bok atıp prim yapmaya çalıştığı spor.

birde bu entellerin salona gelip kamil gibi takılmaları var ki tam bir görüntü kirliliğidir oturun evinizde efendim. *

edit. ne kadar eksi o kadar tıfıl entel tamam sözüm doğru yere ulaşmış devam.
bıraktıktan bir süre sonra vücut sarkması oluyor dedikleri doğru mudur? vücut şekil almaya başladıktan sonra vücudun genel esnekliğinde azalma olur mu oluyorsa illa yapmamak mı gerekiyor ona göre program var mıdır? vücut ortalama kaç ay sonra şekil almaya başlar? vücudum şekil aldığı zaman ben de ,diğerleri gibi, sokakta odun gibi bodyguard gibi mi yürüycem yoksa o tipler uzun süreli yaptıkları için mi öyle gözüküyor? her spor merkezi aynı programı mı verir? aynı değilse birbirlerinden farkı nedir. sonuçta aynı vücut ortaya çıkıyor. zamanını ayırıp sorularıma cevap verebilecek iyilik meleği kaslı fit vücutlu tecrübeli yazarlarımız illa ki vardır güzelim sözlüğümüzde. *

edit: bir arkadaşım body yerine fitness yap demişti. body kas hücrelerini çoğaltırmış, fitness daraltırmış. yani fitness vücut şeklini bozmuyormuş gibisinden bişeyler saçmaladıydı. o konuda ne diyorlar ki bu kaslı kardeşlerim?

(bkz: sözlük formatının amına koymak)
Vucud killiysa hic kasmayin agalar istersen en kral vucutu yap bok gibi gozukur.
Millet baklavaya odaklanıyor biz şekerparedeyiz.
Biraz ara verilirse geri dönüşte incline press'te barın altında kalabilirisiniz.* *
dünyada en fazla emek isteyen sporlardan biridir. vücut geliştirmeyi hayat felsefesi haline getirmezseniz kadınların sevdiğini o adonisler hayallerde kalır.
nefes çok önemlidir bu sporda, kötüleyip duruyorlar gayet iyi bir etkinlik, maksimum 2.5 yıl yapmak yeterlidir ortalama, birden bire değil yavaş yavaş bırakılmalıdır vücudun dengesinin bozulmaması için.
18-19 yaş sonrası yapılması gereken spordur zira boydan kaybedilir dikkat.
Bir crossfit degil.
"vücut geliştirme dediler, ben de geliştirmedim böyle tıknaz kaldım."

atalay demirci stayla. * *
yaklaşık bir yıldır ilgilendiğim yıllar isteyen spor. en çok emek isteyen bölgeler ise göğüs ve karındır. kilolu değilseniz sanılanın aksine adonis sahibi olmak da zor değildir. düzenli çalışarak 1 ayda büyük mesafe kat edebilirsiniz. ama genel olarak sağlam bir vücut hiç yoksa 5 seneye bakar.

he bu olayın efsanesi arnold'un bile şu anda göğüs kasları bildiğin 70lik kadın memesi kıvamında ama o da işin diğer yanı.
liselilerin ve kadınlara hava atıcam diye ağırlığın altında kalanların sporu, kaldıramıyacağın ağırlığın altına girme.*
bunu yapanların kafaları genelde boştur. ağzından çıkanlarda hayır olmadığını anlayınca bari göze hitap edeyim de elimi aşındırmayayım mantığı güdülmüştür. hele bir de boyu 1.70in altındaki abiler yaptı mı tadından yenmez, en az yarım saatlik malzeme çıkar. vücut geliştirmeye başladıktan bir ay sonra yandan çizgili adidas eşofman, üç ay sonra da iki beden küçük tişört devlet tarafından hediye edilir. çok şükür ki vücudumu geliştirirken rus klasiklerine göz gezdiriyorum.
Yaşam felsefesidir.Tutkudur.Bağımlılıktır tatmin olmak diye birşey yoktur bu sporda önce dersiniz 5 kilo alayım yeter derken t shirti doldursun vücut yeter sonra sanki alt gögüsü cizsem daha iyi olucak yaa baklavada lazım kolları biraz daha büyütsem daha iyi olacak sanki omuzlar geri kaldı gibi hedefler koyarak sürekli daha iyiye odaklanmanızı yada fıttırmanızı saglar * .götlü göbekli yada kuru götlü lerin bok attıgı spor.Vücud güzelleşmeye baslayınca milletin icten ice kıskanclık krizlerine girmesine neden olur.Güclenirsin artık giydigin gömlek cuk diye oturmaya baslar vücuduna.doğal olarak (steroidsiz) yapıldıgında muteşem zindelik sağlık bahşeden testesteron seviyenizi zirvelere cıkaran bir spordur
Ayrıca bu sporu yapanların gaza gelip bilek güreşi yapmamaları lazım aksi takdirde bi sakatlık bu spordan mahrum kalmaya neden olur
Sadece kas kütlesini büyütmek değildir. Vücudu olağan halinden daha iyi bir hale getirmek anlamını taşır. Yağlı bir vücuda sahip olup, vücudundaki yağları eritip kasları meydana çıkarmak ve fit bir vicuda sahip olabilmek için bu sporla uğraşan insanlarda vardır. Ayrıca disiplin ve devamlılık isteyen zor bir spordur.
Kızları etkileme çabası. (bkz: abazalık) .
ara verilip tekrar başlandığında bir hafta oklava yutmuş gibi gezmenizi sağlayan, metabolizmayı hızlandırıp hızlı yağ yakımını sağlayan bir spor dalıdır. dengesiz ve abartılı çalışıldığında anormal gelişim olabilir. mesela sütyen takmak zorunda kalabilirsiniz.
mekik, balfiks, vs gibi hareketlerle vücuttaki kasların daha fazla çalıştırılması sonucunda kasların geliştirilmesidir.
Her gencin hayallerinden biri bu dur belkide.
10 aydir duzenli olarak ugrastigim spordur...

Basladigimda 120 kiloluk bir obezdim... Sabahlari yataktan zor kalkar, butun gunumu yorgun gecirirdim. Durmadan canim abur cubur cekerdi. Merdiven cikarken nefes nefese kalirdim, ne sevdigim sey uyumakti... bedenim xxl'di ve 42 bedendim...

Bu gun 110 kiloluk bir ayiyim, rahatlikla barfix cekebiliyorum. Yaglarin hepsi gitmedi ama baklavalar yaglarin ustunden bile belli oluyor. 110 kilo halterle set giriyorum. gunde 4 saat uyku bol bol yetiyor, zihnim cok acik. Kendilimden saglikli beslenmek istiyorum, patate cipsi gordukce midem bulaniyor mesela. En sevdigim sey sabah 5te kalkip spora gitmek. 10 icerisinde large-medium bedene dustum, belim ise 36-38 oldu.

Hayatimda aldigim en iyi karardi. 10 aydir duzenli olarak haftada minimum 5 birhafta bile ara vermeden gittim. Hayatim her sekliyle degisti... Sadece fiziksel olarak degil sosyal ve psikolojik olarak da...

- Eskiden beni asaglayan gozlerle bakan kizlar simdi o gozlerini kollarimdan ve omuzlarimdan ayiramiyor...
- herkes daha bir gulen yuzle bakiyor, saygi duyuyor...
- toplumumuzda kasli abi soyluyorsa dogrudur gibi bir anlayis var...
- her seyden once oz guvenin artiyor...
- Ilk defa kiz arkadas edindim, kollarima, omuzlarima ve goguslerime bayiliyor...

vs. vs. Cok dramatik degisiklikle bunlar. ve bu degisimlerin sorumlusu sen ve senin azmin... Insan nerden nereye geldigini gorunce kendisiyle gurur duyuyor...
her erkeğin, bokunu çıkarmadan yapması gerektiğini düşündüğüm şey.
kasları biraz ortaya çıkarabilse yeterli olacak aktivitedir. ancak henüz bünyede bir artısı görülmedi. yanlışlık var bir yerde ama nerede? bilinmez. 1 saat ağırlık kaldır şınav mekik filan çek ip atla koştur geber, sonuç artı 5 kilo. sonrasında bırakırsınız tabi.
özgüvene tavan yaptırır.. sokakta yürürken akranlarınızdan farklı olduğunuzu bilmek, muazzam bir hissiyat. "bir kadın evime gelse de, soyunup kaslarımı göstersem." diye beklersiniz.
fazlası et beyinli yapar. aman dikkat.
yeni bir otomobil alındığında nasıl ki otomobilin kasko ve sigortasını yaptırırsınız, vücut geliştirmede insanın kendi vücuduna yaptığı kasko ve sigortadır.

bu sporu yapmayanın, yapanlara yaşattığı hazzı asla tanımlayamayacağı aşikardır, bu kutsal ibadeti yapmayıp değil, yapamayanların yapanlara bok atmaları artık bir rutinlik halini almış durumda... kas çalıştıracağınıza kafanızı çalıştırın, et beyinli olmayın...vs... şeklinde eziklik kokan dikotomiler artık tedavülden kalktı yavrular,daha yaratıcı olun.sanırsınız ki bu sporu yapan herkes sığır, cahil, iki lafı bir araya getiremeyen tipler... götü göbeği birbirine karışmış eleştirmenleri spor salonlarına davet eder ve götleri yiyorsa sıkı bir antreman yapmalarını öneririm...

10 basamaklı merdiveni çıkarken 8.basamakta nefes nefese kan ter içinde kalıp,kalan son 2 basamağı gözünde kaf dağının zirvesi olarak algılayanlar bu spor size göre değil...