bugün

Fabia ile ayni motora sahip ve hatta fabia ile bire bir olan sadece dis dizayni farkli olan aractir.
audi a1 ve seat ibiza da bu volkswagen ailesinin birer ferdi oldugu icin. bunlarda da fabia gibi ayni sey söz konusudur.

Ford fiesta, opel corsa ve hundai i20 ile ayni segmenttedir.
Sehir ici icin ideal bir segmente sahiptir fakat; fiyati ile paradoks yasatan bir aractir.

özellikle 1.6 l motorlarin altindaki tsi motorlara sahip araclardan uzak durulmasini öneririm. Referens isteyenler özelden bana ulassinlar.

Ulasmayanlara da ve 1.0 litrelik araclara övgü yagdiranlara alin ve görün demekten baska bisey diyemem.

not: entry´e katkilarindan dolayi baba naber ya´ya tesekkür ederim.
Beyaz renkte olanı buzdolabına biniyor hissi uyandırıyor insanda.
5 günü önce 1.6 dizel 2011 modelini kullandım. Araba biraz küçük, fakat benim için ideal.
iri insanların tercih etmemesi gereken bir araba olduğunu düşünüyorum.
Arabada kör nokta diyebileceğim bir yer Yok, ben bu boyla Bile her yeri açık bir şekilde görebiliyorum bu güzel bir şey. Bundan önce ford courier kullandım, mesela onda arabanın önünü asla göremiyordum.
Arabanın fren sistemi bana biraz sert geldi, belki de benim kullandığım arabada öyleydi bilemiyorum, çok da anlamam ama 2016-17 model bir i20 ile kıyaslandığım zaman biraz sert.
Bunlar haricinde beğendim fakat o arabaya, o paranın verilmesini saçma buluyorum.
2011 model, hatchback bir arabaya 50k vermek saçma, düşük model bir Volvo almak bana çok daha cazip ve mantıklı geliyor.
Bundan 15 yıl önce millet 50k'ya ev alıyordu, ev!
Hahaha, ulan millette para mı var. Ne yapsın ufak tefek arabalara anca biniyorlar.
bunun içine direksiyon koymasalar bizim türkler tok kapı sesi ve alman işçiliyyyii abi diyerek yine alır bunu. araba yüzyıldır aynı sıkıcılıkta ve tipte. detay yok ruh yok. domuz eti yiyip bira içen alman iticiliği var arabada. uğur derin dondurucu renginde beyaz olanları ülkenin bitki örtüsü olmuş durumda.
arabada ezberci ve gelenekçi olmayan , farklı düşünenler , heyecan arayanlar için mlyon da seçenek var ama gel gör ki polo da polo aq. yeter aq.
Önce götümü koltuğa yerleştirip sonra kafamı namazda selam veriyormuşçasına soldan sağa çevirerek oturabildiğim otomobil.
Zevksiz ve düz insan arabası. Golf ve scirocco da öyle.
fiyatı uçmuş araba. 2018 modelini alacağına 2014 model a180 alırsın.
(bkz: Atom karınca)
Parasinin arabasi degil.
Çöp oğlu çöp. Özelliksiz arabalara dünyaları bayılıyor insanlar.
2015-2017 yılları arasında üretilen makyajlı kasa sahibi olduğum araç. Bendeki 2015 1.2 tsi bmt dsg comfortline.

2018 modelinin 3 eylül 2018 tarihinde boş donanım fiyatı 103 bin lira. Oha amk. 2018 modeli ilk çıktığında liste fiyatı 64 bin liraymış bu arada. yani 1 sene geçmeden 40 bin lira zam gelmiş.

arkadaşlar bu araba almanyada öğrencinin, pizzacının vs bindiği araba lan. 103 bin lira nasıl bi rakam.
amerikada falan satılmıyor zaten. alım gücümüz öyle düştü ki millet olarak, şu giriş seviyesi araçları bile alamayacak durumdayız.

(bkz: parasının arabası değil)

zam editi: 0KM 1.0 TSI DSG şu an 130 bin lira. Yok devenin nalı. oha, çüş, yuh.
Eskiden fiyat performans aracıydı, ancak şu anda en boş ikinci el paketleri bile bazı markaların sıfır fiyatını geçmiş durumda. Az yakması dışında pek bir avantajı kalmasa da hala peynir ekmek gibi giden bir ikinci el piyasası var.
Sikeyim öyle aracı, Tabut daha ferahtır. insanı araba sürmekten soğutur bu araba.
golf almaya gücü yetmeyen sikiklerin aldığı arabadır. polo boş paket golf gibi bir şeydir.
Malzemeden kısıp fakir arabası yapmaya çalışmışlar ama ortaya boş zengin arabası çıkmıştır.
yeni nesil tofaş serçe.
Pazarlığımızı yaptık fakat yinede ön yargılarım devam ediyor. Bu paraya bir kaç model daha düşük fakat golfün dolusunu almak daha mantıklı gibi.
1.2 turbo beslemeli motora göre performansı fena değil fakat benim nar çiçeği 1.6 fsi motorumun eline su dökemez. Süspansiyon ve yol tutuşu piyasadaki araçlara göre bi nebze güzel ama beni yinede tatmin etmedi. Biraz daha bekleyeceğim gibi..

görsel
yuksek lisans yaparken almistim, ilk arabam 2005 polo idi yavru mercedes, onde cift yuvarlak farli. ama su fiyatlara bakinca araba fiyatlari resmen kazik oglu kazik ulkede!
güzel bir araç ama fiyatının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. kendisiyle aynı özelliklere sahip çok daha ucuz araçlar var.
Tik kapı sesli araba, meşhur tok kapı sesi markanın golf modelinde boşline kasada opsiyonel olarak alınabilmektedir.
ilk arabam, ilk göz ağrım ,alın terim. Belki çok daha iyilerine sahip olacağım ama ilk arabamın yeri hep ayrı olacak.
çok güzel araba buna para vermeyen de ne nileyim.
ikinci el'i bile şuan 150 binden aşağı gitmiyor. sıfırını varın siz düşünün.
seviyorum bu arabayı. beyazından bir tane alasım var.