bugün

kazanırken kaybeden kalecidir. kaybederken kazanan kaleci için (bkz: fernando muslera)
bize türk futbolunun halini gösteren şahıs, topçu, kaleci. türk futbolu, bir takım şebekliklerin sergilendiği, bu şebekliklerin kulüp yöneticileri tarafından körüklendiği, hakemlerin boks hakemliği yaptığı bir tür magazin programıdır. evet evet, magazin programı. senelerce caner tülin kavgasını izlemiş bir milletiz. futboldan da beklentimiz bu işte. hal böyle olunca da futbolcular seyircilerin beklentilerini bu şekilde karşılıyorlar.

şimdi 25 ağustos galatasaray fenerbahçe maçında futbol namına bir şey var mı? yok. ulan penaltılarda bile gol olmadı. öyle de siktiri boktan bir maç işte. tribünler? tam bir sikik ortadoğu ülkesi olduğumuzu kanıtlar nitelikte. ışidin el kaidenin falan neden cortladığı hakkında sosyolojik araştırma yapmak isteyenler bu maça baksınlar yeter. sebebi çok basit. bazıları maymundan insana geçmişken bu yörenin insanı, insandan maymuna geçmiş. evrimini geri baştan tamamlaması gerek bu insanların. bu kadar basit. heheheh. hakem? ortada gördüğüm kadarıyla hiç bir sik yokken melonun üzerine yürüyen volkana sarı kart he mi? la oğlum mal mısınız la siz? ortada topla ilgili hiç bir şey yokken birbirine dalan futbolculara sarı kart mı verilir? adamlar madem top oynamaya gelmemiş, o zaman siktir edeceksin sahadan. gitsinler işlerini dışarıda halletsinler. vereceksin kırmızıyı. görüntülerde melonun öyle abartılı bir falsosunu göremedim ben. sen gördüysen, o zaman ona da ver kırmızıyı. sarı ne lan?

şimdi volkan nedir? bana göre sadece bu sikik düzenin bir piyonudur. daha fazlası değil. o olmasa emre olurdu, caner olurdu, melo olurdu, sabri olurdu, nouma olurdu... ama mutlaka birisi olurdu. önemli olan bu adamlar değil ki. tek derdimiz bunlar değil ki. somanın acısının tazelendiği bir günde futbolun işçilerinin üzerine şişeler yağıyor, bir şeyler patlıyor. lan bu oyun insanlar eğlensin diye var. eğlencesi böyle olan bir milletten ne beklersin ki sen? futbolun yöneticileri ya zenginlikten başka vasfı olmayan adamlar, ya şikeci, ya kulübünü batırmış ve federasyon başkanı olmuş... o yüzden volkana sesleniyorum. aynen devam. sen bu çirkefliklerine devam et e mi koçum? hatta başkalarını da benzet kendine. inşallah bir gün biz de sizin gibiler sayesinde akıllanırız da bu sikimsonik caner tülin kavgasını izlemeyi, ona paralar dökmeyi bırakırız.
fenerbahçeli kalecidir. en son maçı, melo'nun emre'ye yaptığı provakatif hareketleri hatırlayın. açık söyleyeyim ben bu maçta emreden bi rövanş beklemiyor değildim ama emre meloyla koca maç bir defa mı ne pozisyona girdi onda da güldü sadece, intikamını da volkan aldı, zıpladı belki kasten belki yanlışlıkla melonun omzuna çarptı, zerre yanlış bulamadım içimin yağları eridi lakin dünü unutanlar bugün volkana insanlık dersleri veriyor, hala benim gözümün önünde melo'nun emre'nin kırmızı almasına sebep olduktan sonra dilini köpek gibi dışarı çıkartması vs.

neyse, vesselam adam gibi adamdır. gelsin eksi oylar.
Malum futbolcu, ''belediye sokak köpeklerini zehirlesin'' derken hem sportmenliğe aykırı davranışlarda bulunmuş, hem şahsa hakaret etmiş, hemde sokak köpeklerinin zehirlenmesini normal bir davranışmış gibi belirterek saygısızlık ve hakaret üzerine combo yapmıştır, bu yorumundan dolayı kendisi hayvan dernekleri ve hayvan severler tarafından mahkemeye verilecektir. Ortalama 12-15 sene ömrü olan tüylü dostlarımızın, insanlara yakınlığı, sadıklığının bazı insanlara örnek olmasını diliyoruz ve hava şartlarından dolayı kapıya bir kap su bırakmanızı istiyoruz. Teşekkürler.
Suça meyilli fenerbahçe kalecisi. Ne alıp veremediğin var senin sokak köpekleri ile. Hayvansever Fenerbahçeliler, her akşam Fenerbahçe parkinda formalariyla kopek gezdirenler, buna sessiz kalmamali
Engin baytar'a bu ülkede ve bu federasyon kararıyla 10 mac ceza verildiyse, aynı cezadan volkan karaktersizine de verilmesi lazım.

10 maç ceza vermeyen yönetimin de adalet anlayisinin amk!
emre belözoğluna melo'nun yaptığı hareketten sonra meloyu savunup haketmişti diyen gerizekalı galatasaraylıların bugün bu adama sallaması ne kadar da komik..ne kadar gerizekalısınız bi farkında olsanız herşey yoluna girecek..bugün hakedene hakettiği muameleyi yapmış adam,bu zincir böyle uzar gider daha,sizin zihniyetiniz bu..emre volkan melo gibi adamları körü körüne savunan gerizekalılar oldukça daha çok nefret kusarız ona buna..siktir olup gitseniz de kurtulsak..
poyuna posuna kurban olduğum.
taraftara böyle şirinlikler yapmasa ilk 18e dahi alınmayacak kilosu benden fazla deve.

gerçi türkiyede çok önemli değil bu kilo. maçta topu ayağına alan şöyle bi durdu bi soda falan söyledi anca pas verdi. türkiyede bir atak süresinde avrupada 4 atak oluyor hamnom. neyse volkiden nerelere geldik yine.

not: fenerliyim.
melo : bi baktım volkan üzerime üzerime geliyor aman tanrım didim.
terbiyesizlik abidesi. milli takıma asla çağırılmamalıdı. tolga zengin ve onur kıvrak kat kat daha iyidir.
melo kadar çirkef bir insandır. ayrıca meloyu dil çıkartınca eleştiren ama volkanın bu hareketini savunan fenerbahçelilerin de karakterinden şüphe ederim.
Sürekli agresif görünen ,morduman suratıyla seyirciyi maçtan soğutan fenerbahçe kalecisi .
bırakmalılardı da melo bi okumalıydı şu volkan'ı kitap gibi. Sokak köpeği he, belediye zehirlesin he. Amına kodumun şebek suratlı iti. Hadi meydan okuyorum aldır beni evimden lan, tüyü bozuk pezevenk.
fenerbahçelilerin hakettiği oyuncudur. aziz yıldırımın köpeğidir. aziz yıldırıma güvenip basın mensuplarını tehdit eden köpektir. karakter ararsan bulamayacağın oyuncudur. fenerlilerin sevmesine şaşırmadığım oyuncudur.
net gerizekalı. arkasını dönüp giden oyuncunun üstüne atlanır mı lan ? ülke sirke dönmüş ne kadar hayvan varsa sahnede aq.
12 saatte 12 milyon kişiden 12 bin farklı küfür yemiş kaleci.

Not: Yazar burda 12 numara taraftar incesi yaptı.
Beyni yavaş gelişen organizma.
dün neyse bugünde o olan futbolcu. ceza görmediği için kafasına göre takılıyor. ulan 2008 avrupa şampiyonasında 3-2 önde olduğumuz çek cumhuriyeti maçında bu arkadaş gidip jan koller'e yumruk atıp kırmızı görmedi mi? dün melo ne yaptı ki volkan kendi kafasına göre zıp zıp zıplıyor adamın üstüne. emre ile sorunu vardı bir birbirlerine bulaşmadılar bu ayının götü kalktı her zaman ki gibi.

melo ve emre'nin saha içinde yaşadıkları o anın adrenalinidir fiziksel mücadelenin sonucudur ulan bu hayvan rakip penaltıyı kaçırıyor gidip üstüne atlıyor. bir gün biri sağlam dövecek hadi bakalım hayırlısı.
psikolojisi bozuk sakallı bir yamyam. militan olacak karakterde tipler futbolcuyum diye geziyor ülkede. tam bir cahil.
türk futbolundan men edilmesi gereken şahıs.

utanmadan bir de hakaretler saydırmış melo'ya. şerefsiz bazı medya grupları da türk ama o ayağına korumaya almış bunu! haysiyetsizler!
tez zaman da acun' un alip survivor adasına götürmesini dilediğim şahsiyet.

o formaya yakışmıyorsun volkan.
böylesine önemli bir günde bile çirkinliklerine devam eden türk futbolunun yüz karası, saygısızın dik alası.
normal bir psikolojiye sahip olduğunu kimse iddia etmesin.
ben her şeyi bir kenara bıraktım, maçtan sonraki "sokak köpeği" demecinin nereye gideceğini düşünemeyen bir zır cahildir, akıl ve mantık yoksunu bir heriftir.
bundan sonra tek duam senin ve emre'nin futbol hayatının acılar içinde bitmesi için!
türk futboluna gelmiş geçmiş belkide en çirkef futbolcudur, bu nesil bu adamı izleyerek gelecek nesillere anlatacak.

yıllar sonra bir maçda nerde bir rezillik, terbiyesizlik yapılsa ya bak yıllar önce volkan diye bir adam vardı diye başlayan cümlelerle bu adam kriter alınacak.
Evrimini tamamlayamamış hayvanımsıdır.