Açılış maçına bilet almaya zorlamayız inşallah.
beşiktaşşakın yeni stadı. ulan birde başkanları övünüyor biz stad diye.
adam biraz utanır fiko; stad inşaatı başladığında osmanli devleti vardı 1.dünya savaşına falan girmemiştik.
Açılışı, bi ilhan irem vardı nooldu ona muhabbetinden daha da yılan hikayesine dönen stad. De hadi açın artık arkadaş.
öncelikle hayırlı olsun dediğim stat. açılınca potansiyel bir galatasaray'ın kupayı kazanma yeri olabilir. malum severiz bu işleri.
Teknolojisi ile konumu ile sosyal olanakları ile Ülkemizin yeni gurur kaynağı mabed.
Hayirli olsun. Insallah sevgili takimim bizim degil rakiplerin gotunden kan alir.
Denisiklik olur.
bu gün onünden geçtim,duygulandım eski anılar depreşti.
ölüm gibi birşey oldu ama kimse ölmedi.
beşiktaşa hayırlı olması dileğiyle.
bir galatasaraylı olarak kıskandığım stadyum.beşiktaşlı kardeşlerimize hayırlı olsun.

dünyada acaba kaç tane vardır böyle ,hem merkezde hemde deniz kenarında olan stadyum.
Gole sevinirken biri iterse uçabileceğiniz muhteşem mabet. Evimize dönmemize az kaldı.
türkiyenin en güzel stadıdır.
ey ahali çok önemli bir sorum var. bilen cevaplarsa mutlu olurum bu stadın skor boardı nerde olacak ?
Rakipleri cimcik manyağı yapacağımız yeni stadımız.
dış görünüşü, iç mimarisi ve konumu itibariyle harika bir stat, bunun yanında ingiliz modeli alınarak sahaya çok çok yakın olması itibari ile Besiktas taraftarlarının rakiplerini bozgunu uğratacagı stad. not Galatasaray
Bir türlü açılamayıp yılan hikayesine dönen stadtır.
Kapalı Üst'ten (doğu üst) 1 adet kombineyi çaktığım stat.

#evedönüyoruz
Bitmek üzere hibritini yediğim.. Son 18 gün.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
kombineler tükenmiştir.
spor müsabakalarının yapıldığı arenalara karşı özel ilgim var. arada san mames'i izlerim gerek videolarda gerekse fotoğraflarda. yeni mestella'nın hastasıyım. sinan erdem spor salonunu bile çok seviyorum. vodafone arena da benim için özel statlardan. çatısı ve koltukları istenilen gibi olmasa da yine de dünyanın en güzel statlarından biri olacak. lokasyonu yeter. yalnız yetkililere sesleniyorum; ne olur şu stadın zemini tam oturmadan maç oynatmayın burada. bu da türk işi olmasın lütfen. gaza gelip bir iki hafta erken açılış yapıp da sonra zemin çarşaf gibi futbolcuların ayakları altından kaymasın, dize kadar toprak olmasın. bilir kişiye sorulsun "aga şimdi maç yapılır mı?" densin. "yapılır ama iki hafta daha beklense tam olur %100 olur!" dendiği zaman, "tamam yapılabiliyormuş. boş verin yaparız biz bu maçları. biz de taraftar da yeteri kadar bekledik, sabırsızlanıyoruz de hadi maçlar başlasın" denmesin. "iyi o kadar bekledik iki hafta daha bekleyelim. zemin iyice otursun sonra bir iki hafta acele edicez sonra stat bir süre patates tarlası gibi olmasın bari." densin. bu işi de türk gibi yapmayalım. sakatlığı tam geçmeden, takımı için fedakarlık yapıyorum ayağına erken sahalara dönüp, sakatlığını aylarca daha uzatan sığır zihniyetimiz vb bir kenara bakalım. korkularım var umarım yanılırım. ne yapayım takığım ben bu zemin olayına. duyun sesimi. artık çok geç olsa da duyun.

not: metin oktay!
Türkiye'deki en farklı stattır.
Özellikle en güzel demiyorum. Çünkü içerden bakıldığında tt arena daha iyi duruyor gibi. Özellikle kale arkası üst tribünündeki diklik insanı korkutuyor. Tabi o dar arsaya ondan iyisi yapılamazdı.
En farklı stat. Çünkü toki'nin yaptığı tüm statlar aşağı yukarı aynı. Ama vodafone arena çok daha farklı. Bir kere dünyada stattan bakınca karşı kıtayı görebildiğiniz kaç stat vardır ki? Bu teknolojik donanım anca katarda japonyada falan vardır. Onlarında fUtbola ilgileri belli zaten. maç oynanacak alanın denizin altında olması bir başka artısı. Ayrıca toki ve gençlik spor bakanlığı statları merkezden atmaya çalışırken istanbulun göbeğine o stadı dikebilmek büyük başarı. Stat sadece stat değil iş hanı aynı zamanda. Çimleri de dünyanın sayılı statlarında varmış. Ziraat mühendisi değilim, çim olayından pek anlamadım açıkçası.
geri sayıma giren takımımın yeni yuvası.
derin duygular yaşatır.
Artık o inönüdeki eski havayı yaşamak istiyoruz bekleyin bizi.
Sonunda bittiğini ben görünce sadece bir tepki verebildim.

(bkz: ağlamak istiyorum sayın seyirciler)
dünyanın en dik 2. veya 3. stadyumu.

dehşet ambiyans yaratabilir. buradaki 40 bin kişi 70 80 bin kişilik etki eder.

edit: cehennem çukuru.
rakibi sahaya gömmelik stadyum.