bugün

windows xp taraftarlarının birkaç günlük windows vista denemeleri sonucu amerika'yı keşfetmiş edasıyla söyledikleri cümledir. bu kişilerin hızlı getirme adlı bir teknolojiden bihaber oldukları söylenebilir.

edit: bir de windows xp'nin 2001'de, windows vista'nın 2007'de çıkmış olması dikkate alınmalıdır.
özellikle paylaşımlı ekran kartına sahip laptoplar için doğru olan önermedir.
ezik bilgisayarlı kişinin söylemidir. yahu senin neyine vista neyine? 1-2 gb ramin var zaten bir de utanmadan vista kurmuşsun.
(bkz: vista yar ram ı yesin) * *
(bkz: vista dan nefret eden yazarlar)
(bkz: vista çokokrem yiyor)

(bkz: yaran yanlış okumalar)
doğru bi' önermedir. hiç unutmam bi' defasında 512'lik ram'e vista kurmayı denemiş, masmavi ekranı görünce dünya başıma yıkılmıştı. eksik bi' parça olabilir diye kasayı açtığımda ikinci şoku yaşadım. omaygad! ram yoktu. o kadar ram'i neresine sokar bilmem ama ısrarla hâlâ vista kullanıyorum. tabii haftada bi' ramini, suyunu veriyorum.
(bkz: form ye formda kal)
(bkz: biz açız vista ram yiyor) *
(bkz: vista ömrümü yedi)
ram yemekten değil o.
vistada boşta kalan ram kaybedilen ram'dir anlayışının bir sonucudur.
varsa neden kullanmıyım hesabı.
solarite'dan başka oyundan çakmayan, bilgisayarında en fazla ofis çalıştıran arkadaşların "yeaa, yer kardeşim vista bu" demeleri tabi ki normaldir. fakat uygulama geliştiren veya autocad, mathcad, zartcad, zurtcad gibi programlarla çalışan arkadaşlar büyük ihtimalle vista'nın sistem kaynaklarını fütursuzca kullandığını kabul edecektir. yaygın bir düşünce de donanımın artık ucuzlamış olmasıdır fakat bu yine de işletim sistemlerinin hayvan gibi kaynak kullanmasına sebep değildir.

ellerinizden emerim.
işte bir adet bilgisayarcı efsanesi daha.

arkadaş parayı dökmüşsün, almışsın en az 4gb ram. üstüne de parayı dökmüşsün 64bit vista yada windows7 almışsın. ve diyorsunki neden bu kadar çok ram kullanıyor. madem öyle diyorsun. o zaman az ram alsaydın. kullanamazdı.

ayrıca bu işletim sisteminin yok mudur senin o anda ram üzerinde kullanmıyor olduğun arrayler ile yapacak işi. flat fileları allocate etsin, dosyaları okusun tarasın bir şey yapsın, ben o ram bana lazım cicim dediğimde de geri versin.

bir insanın neden bu işletim sistemi çok ram yiyor diye değil, neden az yiyor ben kullanmıyorken yapacak işi yok mudur diye sorması lazım.
vista ram yerken, kullanıcısı da kafayı yiyor. *
doğru bir önermedir. ram , vista için sadece basit bir aperatif ten ibarettir.
(bkz: adamın karnı aç kardeşim)
(bkz: tok açın halinden anlamaz)
(bkz: format at)
bilgisayar hakkında bilgisi olan olmayan herkesin vista konuşulduğunda söylediği sözdür. pek öyle teknik bilgisi olmasına gerek yoktur kulak dolgunluğudur sonuçta..
Saçma salak bir işletim sistemi olması ile tarihe geçecek vista. Windows Me de bunun gibi idi. ara sürüm gibi birşeydi. Ve Ram yemesi konusuna gelince, sistem açılırken bütün servisleri başlatıyor. bi dolu gereksiz servis arkada çalışıyor ve 2 gb yakın RAM'e benimsin ulan diyor.
bok yesin. vista ile calisan bilgisayara ucretsiz windows 8.1 yuklemesi yaparim.