bugün

1 sezonda adamakıllı 1 savaş sahnesi oluyor. Anladık entrika falan ama sen game of thrones değilsin ki. Yapımcıların spartacus yapmış olunca beklenti artıyor.

Bu sezon saksonlar ile iyi savaşlar olur umarım.
History Channel yapımı, adından da anlaşılacağı üzere vikingleri anlatan yapım.

--spoiler--
ragnar,bazen çok mantıklı düşünebiliyor ancak genel itibariyle hırsına yenik düşüyor.
floki,dizi izleme sebebidir desem abartmış olmam.

--spoiler--
artık başlasa da izlesek denilen dizidir.
Rusların soyunun dayandığı , biraz barbar , biraz da keşifçi ruhu olan bir kabile .
an itibarı ile 1. bölümünü bitirdiğim dizidir. güzel bir diziye benziyor. yalnız biraz geç başladık ama telafi edicez.

-- spoiler içerir-----

o değilde bu rollo ragnar in hatuna mi yazıyor bilen yazarlar yeşillendirirse sevinirim.

edit:gereken bilgiyi aldım. yazar arkadaşlara teşekkürler.
tekrarı an itibariyle e2 kanalında oynatılmaktadır. tekrarını izlemek bile ayrı bi güzel yav.
(bkz: if i had a heart)
jenerik müziğiyle kalpleri hızlandıran şahane yapım. özellikle son sezon coşmuştur. gelecek sezonlarsa daha da bi coşacak gibi sonuçta kısıtlı bütçesi bi nebze artmış diye duyduk.
Bu dizide en garip gelen şey ragnar'ın çevresine bakarken arada sırada takındığı apaçi bakışları hiç yakışmıyor be deli gibi.
büyük bir heyecanla beklenen dehşet-ül vahşet bir dizidir. favori ikinci dizimdir. çabucak başlasa izlesek.
özlemle beklediğimiz dizidir.
en çok da Flokiyi özledigimiz dizi. Bu arada bjornun sevdigi kız herkül özgurluk savaşcısında oynayan kızmış.
Bjorn'un sevdigi kiz bir zamanlar prenses olmus olabilir dizisidir.

Elini yaladiklari kahin soylemisti valla bjorn bir kralicenin kiziyla evlenecek diye.
eski bir çizgi dizidir. yabancı keloğlan denilebilir.
şahane bir history channel dizisidir. ancak ikinci sezonundan sonra izleme fırsatı bulamadım.
görsel
Yeni sezonda lagertha'nın stokolm kerhanesine düşeceği dizi.
(bkz: vikingler)
eski tarz savaşları işleyen sağlam dizidir. the rome dan daha güzeldir. gotu izlemedim ama ilerde ergenlerin ağzına sakız edeceği taşaklı dizidir.sezon sayısı çok olursa popüler olmama gibi bir ihtimali yok.

ha birde şu olay var eskiden diziler böyle değildi 1 senede 1 sezon çekilirdi 2002-2010 arası çekilen dizi kafadan 8 sezon olurdu , lakin ki şimdi öyle değildir adamlar 2 senede 1 sezon çekiyorlar o da 8 bölüm eskiden çatır çatır izlerdik ak göt kara göt hemen ortaya çıkardı. eyyorlamam bu gadar.

ccc floki ccc bu adamı akasya durağına koy 8 sezon izlerim.
Benim için adeta bir Game of Thrones.
bir got gibi olmasa da akıcı ve insana kendisini izlettiren dizi.
Lagertha, floki için bile izlenebilir.

Savaş sahneleri spartacüs kadar olmasa da en doyurucu dizidir.

Bu sene britanya'nın a... Koysunlar da keyifle izleyelim.
distan gorunuu rezalet olan dizi.
spartacus'un boşluğunu dolduramamıştır ama iyi dizidir.
bu arada ragnar'ın bir şey düşünürken gözlerini kısmasını michael scofield'e benzeten tek ben miyim?
en güzel esas kıza sahip dizidir.