bugün

türk kızının yeri geldiğinde erkekten bile daha çok değer verebileceği orgazmatör.

(bkz: türk kızının vibratöre verdiği değer)
kesik pipi.
herkes nedense yapay penis anlar bundan. lakin vibration (titreşim) den gelen bir fiildir. yani cinsellik ile bir alakası yoktur.
ilk vibratörler 1900 lü yıllarda kauçuk devriminden sonra ve modern kayganlaştırıcılarla birlikte çıkmıştır.
sex shoplar hakkında bir röportaj okumuştum. almaya gelen kadınların hamile kalırmıyım acaba diye sormuş olduğu ( bu bir gerçek ) yüzyılın buluşu alet.
belden bağlamalı ve çeşitli boylarıda mevcuttur.
New York'ta isyan çıkartan alet.

http://www.haberturk.com/...er/766976-vibrator-yasagi
penisin yapamadıklarını da yapar.
gerçeğinin yerini tutmayan. yine de bazen işe yarıyor..
kızların işine yarayan nesne. organik olanının yerini tutmayacak malzeme.
Tarihde de varlığını zıbık olarak sürdürmüş alet.

Harem' de sıranın kendisine gelmesini beklemekten sıkılan cariye soluğu Kapalıçarşı' daki zıbık dükkânında alıyor. Zıbıkçı efendi işveli hatuna nasıl bir tercihi olduğunu soruyor. Kız şaşkınlıkla mamullerin çeşit çeşit olduğunu öğreniyor. Uzun olan Arap, kalın olan Kürt, latif yani hoş olan Türk tipi.

iştahı kabaran cariye üçü bir arada (Nestle sitayıl) bir zıbık olup olmadığını sorunca, zıbıkçıbaşı cevabı yapıştırıyor: "Öylesini bulsam kendim kullanırım kızım."

Fıkra bize günümüzden 300 yıl önce bile o günlerde zıbık olarak anılan vibratörlerin olduğunu açıklıyor.

http://ahmetdursun374.blo...e-kadar-uzandigin/9489606
Titresimli dildo. (bkz: titre ve kendine gel) Haz alma, haz verme araci, plastik bi arac. Cok ozellikli olanlari biraz tuzludur. Kimi kadina cok cazip gelirken kimisi de "eti yok kemigi yok, ben parmagimi periyoduk olarak titretebiliyorum" diye de dusunebilir.
Kimisi ise "gercegi varken plastigini ne yapayim" der. Ki bunu diyen kiz balli olan, ellimi sallasam pipilisi diyen kizdir.

bazi kadinlar ise,
erkek arkadasim duyarsa ne der?
Gercekten cok iyiyse ve erkek arkadasim yerine onu tercih edersem ne olur?
Ya baska yolla orgazm olamazsam sonra?
Seklinde takinti yapan kadinlardir. Uzerinde cok fazla kafa yorulmamalidir. Hicbi seyimiz yoksa parmagimiz var kizlar.

Neyse efenim, son olarak yasadigim minik bi aniyi anlatarak bitiriyorum.

Sevgilimle ilk defa santiyeye gittigimde 50 yasinda kalfanin "maamut abee vibrator orda mi" diye bagirmasiyla ufak bi dumur yasamistim.
Bu da boyle bi anim.
titreyen bir çok alete verilen addır. en çok bilineni malumdur.
daha etkili olabilmesi için iyice odaklanmanız ve sessiz bir ortamda kullanmanız gerekir.
usb li turlerini laptopunuza takip portable vibriyator keyfini yasayabilirsiniz. (bkz: swh)
betonun homojen olarak kalıpta yerleşmesini sağlar, demir donatılara dokundurulmaz, aynı yerde bir kaç saniyeden fazla tutulmaz, beton dökümünden hemen sonra yapılır, ha bide yanlış yerlerde kullanılmaz.*
http://galeri.uludagsozluk.com/r/199320/
1920 yılına kadar tıbbi bir araç olarak kabul edilen nesne.
icat amacı, sinir krizleri geçiren yahut sinir hastası olan kadınların vajinal bölgesine titreşim yayarak rahatlatma hissini uyandırmaktı.
sonra bazı sivri zekalı kadın doktorlar bu nesneyi eve götürüp orgazm olmak için kullandılar. baktılar ki çok işe yarıyor, 1920 yılından sonra hekimler tarafından artık tıbbi bi araç değil de erotik nesne olarak kabul edilmiş.
hysteria filmi izlenirse bu aletin tarihine derin bir bakis olabilir. zaten filmin turkcesi de belli ediyor "mutlu et beni". --spoiler-- alet; histerik kadinlarin once soktorlar tarafindan el ile mutlu ederek tedavi edilmeye calisilmasi surecinde, doktorun arkadasinin icad ettigi toz alma aletinin bu is icin cok uygun oldugunu farketmesiyle bulunuverir. --spoiler--
titreşim oluşturmaya yarayan ve çeşitli sektörlerde kullanılan makine/alet.
edepli tanım: Vibratör vücutta vibrasyon etkisi ile sinirleri etkiliyerek rahatlama ve memnuniyet duygusu sağlayan bir alettir. Bazı vibratörler erotik tahrik yapmak üzere vücuttaki erojen bölgeleri tahrik edecek şekilde tasarlanmışlardır.
Kadınların pipi olmadığı taktirde kendilerini tatmin etmek için kullandığı araç.
Vibration (vibrasyon-titresim) faaliyetini gerçekleştiren araç.
elden tuturgaçlı, zevk için ittirgeçli, çok titirgeçli sokturgaç. *
Vibrasyondan türemiştir.

Alanı titretir.
grev sloganı olan "arkadaşlar üreten bizsek, tüketen niçin biz olmayalım" cümlesini, Vib-San Vibratör fabrikası işçilerinin söyleyememesine sebep olandır.
Ulan bit pazarında gezerken abim bulmuş bunu garibim masaj aleti sanmış bi baktım sırtına sürtüyor iyi geldi diyor birde. Bizim kültürde pek yeri yoktur efenim.