bugün

bu aptal durum ciddi mi yoksa kızların uydurduğu kocaman bir ütopik mi anlamakta güçlük çekiyorum.
sevdiğiniz kızla şu diyaloğu siz de yaşadınız mı daha önce ?

+aşkım beni istemeye gelecekler hafta sonu ?
-kim ya? niye geliyorlar kızım? beni bilmiyorlar mı?
+aşkım biliyorlar da haber göndermişler gelelim diye. annem vermem ama buyurun gelin demiş. (annem küçük ama buyurun gelin demiş. annem, ben bilmem eşim bilir buyurun gelin demiş. annem kıza sormak lazım buyurun gelin demiş. annem misafire hayır denmez buyurun gelin demiş. annem gelirseniz ananızı belleriz ama buyurun gelin demiş. vs vs vs. ama mutlaka buyur ediyor.)
-yani seni vermeyeceklerini biliyorlar?
+biliyorlar aşkım, gelecekler, isteyip gidecekler.
- ?!!

var mı böyle mal bir durum ya ? sizin başınıza geldi mi ? veya siz böyle bir saçma kız isteme girişiminde bulundunuz mu ?
Ümit dunyası iste nabarsin.
isteyenin bir yüzü kara vermeyenin amk mantığı vardır. Evet.
Göle maya çalmak gibidir.
Genelde size sinyal yapan kızlar yapar bunu.
Bak yuvadan uçabilirim haberin olsun, demenin bir diğer yolu işte. Yada tepkini de merak etmiş olup bu sebeple de böyle bir şey söylemiş olabilir. Zira sevgilisi olduğu halde birini istemeye gitmek net ağır mallıktır.

Gitmeyin.
Kızın ailesi yeşil ışık yakmasa istemeye gitmezler. Yoksa vermeyeceğini bile bile kim gider istemeye.
Daha ötesi var. Yaşandı bizzat. Kız tarafı Kendileri aracı koydu. Gelsin istesinler verecez dediler. Vermediler. Kıvır allah kıvır. Napak? Ölek mi ? Onlarda varsa bir kız, bize başka kız mı yok? Önümüzdeki maçlara baktık. Başkasını bulduk tabi. Bu işler nasip. Kazık yemeden hayatın gerçek yüzünü öğrenemezsiniz.
Anne fake atıp verirse nolacak?
(bkz: ümit besen nikah masasını nasıl yazdı)
Ya verirlerse?