bugün

verilen eksi oyda mantık aramak gafletine düşmek kadar anlamsızdır.
kimisine bir takım fikirler doğru gelmeyebilir, beğenmeyebilir.
veya entry de yazım hatası bulabilir, kelime dizilişinde bir yanlışlık görülmüş olabilir.
abzürt bir entrydir, baştan aşağıya entry olmayı haketmeyen bir havası vardır o yüzden eksilemiştir.
veya hiç olmadı, entryi yazana kıl oluyordur, okumadan eksiliyordur ki bunu uyguladığım hoşlaşmadığım bir kaç yazar hali hazırda bulunmakta.
bakış açısına göre değişen güzellik, beğeni ve bu tür kavramlar olduğu gibi beğeniden mütevellit doğan eksi oyu anlayamamak, onda mantık aramak gereksizdir.
(bkz: ibnedir o ibne) denilerek, (bkz: eksi oy da mantık aranmaz) diye düşünerek rahatlanmalıdır.
her oyun bir sebebi vardır.
Eksi oy verdiği halde, neden eksi verdiğini "dahi" bilmeyen sözde yazar durumudur.

Örneğin; "politikacı gafları" ile ilgili entry'de bir kaç tane politikacı gaflarına yermeşim, buna eksi vermiş yazarımsı arkadaş.

Yahu o sözler bana ait değilki neden eksi verirsin !
Herhangi bir entry'e eksiyi anlamak mümkündür de kesin ve doğruluğu tartışılmaz entry'e anlamak mümkün değil.

Örneğin; "Samsunsor 1965 yılında kurulmuş bir anadolu klübüdür." yazılmış bi bakmışsın dayamışlar eksiyi. Yalan mı * ? 1965te kurulmadı mı? anadolu klübü değilde ne samsunspor?
normaldir. kendimden örnek verecek olursam; yunan bayrağı başlığına, tartışmasız, nesnel bir tanım yaptım sadece, yedim eksiyi. hayır neyini beğenmedi yazar arkadaş onu anlamıyorum. normalde, çoğu yazar nesnel olan şeylere kötü oy vermez. oy vermez lan genelde. bu da farklı bir ibne işte. seovi vakasıydı herhalde artık. bilemeyeceğim.
eksi oydan bahsedilen bir başlığın ve entrynin neden eksilendiği, o malum atasözünün* gerçek mi olduğu sorularının akla gelmesi gibi bir olaydır. eksi oydan bahsederseniz artık espri mi yapıyor bilmiyorum eksileyebiliyorlar. bu yazarlığıma bakıp da "lan sen ne konuşuyorsun eksin bile yok" demeyin bunda yok.

(bkz: demet akalın - burada tecrübe konuşuyor)
acaba neden sorusunu sorup sakalını avuç içine alan kişinin merak sınırını zorlayan, eksi oy verme işlemidir. bazen de tamamen objektif bir bilgi verdiğinizde başınıza gelir. işte o zaman gerçekten şunu geçirirsiniz aklınızdan: bunu yaparken ne düşündün de yaptın.*
(bkz: seovi)