bugün

telefonda ondan bir iz bırakmaktır.
silmeye kıyamamaktır.
eski güzel birlikte yaşanan günlerin hatırına onu yad etmektir.
a harfine her girdiğinde "annem" yazısını görmektir.
şehirlerarası yola gidildiğinde gidilen yere varılınca cevap gelmeyeceğini bile bile ona "anne vardım" diye mesaj atmaktır.
belki yine arar da "oğlum seni çok özledim" der diye boşa umut etmektir.
annenizi sevin, sayın arkadaşlar. elinizdekinin kıymetini bilin, lütfen ihmal etmeyin.
şimdi açın bir telefon gönlünü alın, seni çok seviyorum diyin.
ben zamanında ettim, şimdi onun acısını yaşıyorum ve ölene kadar da yaşayacağım.
allah benim belamı versin.
bende baba versiyonu var bu durumun
annem babamın numarasını kullanıyor hala
her aradığında babam yazıyor telefonda
sanki hiç gitmemiş gibi hissediyorum bazen.
belki döner de arar diye umutla beklemekten kaynaklanmaktadır.
ağlattın be .
son dönemdeki tüm saçmalamalarımın sebebidir işte yokluğu.
iyi ki varsınız ki şu son 3 ayda benim saçmalıklarıma tahammül ettiniz, 1-2 kişi haricinde kimse küfür de etmedi saçmalıklarıma.
ama ben burada onun yokluğunun acısını hafifletmeyi sizler sayesinde azaltmaya çalıştım.
uzun ve başarısız bir tedavi ertesinde 29 gün önce kaybettim.
biraz önce telefonda yine gördüm adını.
dayanamadım buraya yazdım.
ne kalbinizden ne de telefonunuzdan silin o güzel annelerinizi.
empati kurunca bile insanı harap ediyor.
Şükür daha başıma gelmedi, ama empati kurmak bile insanı mahfediyor.
Başın sağolsun kardeşim,Allah gani gani rahmet eylesin.

Benim annem de yarın Almanya'ya uçuyor, 1 ay yok.

Allah gidenlere rahmet eylesin, kalanlarında eksikliğini göstermesin.
Baba nın vefatından sonra nosunu silememek ile aynı derecede can yakıcı durum.
hele o numara çalınca kendi sesiyle şarkı söylüyorsa daha da acı olan durum...!!!
yaklaşık bi haftadır bu ruh hali üzerimde, annem gibi bildiğim beni en güzel şekilde yetiştiren babaannemin ölürse naaparım korkusu var içimde. geçen hafta aradım telefonu açmadı içime sanki bir ateş düştü o telefonun bir daha asla açılmayacağını düşündüm. sonra beni aradı karşılıklı ağlaştık ne bileyim tuhaf ya ölmesin anneler. başkası ölsün ama anne ölmesin.
Ağladım ya minibüsteydim bide rezil ettin beni. Ben ne yaparım ya onun yokluğunda.
zordur. insan okurken bile boğazı düğümleniyor. allah yardımcın olsun.
o telefondan gece yarısı çağrı gelmediği sürece silmemek normal olan durumdur. annesini yitirene de allah sabır versin o da ayrı.
Yapılması daha makuldür. Zira rehbere bakıp adını görmek ve bundan mütevellit acı çekmek daha kötü bir durumdur.
Vay be titanik...

Çok üzdün amk yurtta tek başıma gözümden yaş geldi.

Annene allah rahmet eylesin sanada sabır versin kardeşim..
normaldir. ben de babamın numarasını silmedim. halen durur orda babam.
Zaten sulugöz bir insanım, hüngür hüngür ağlattın beni. Başın sağolsun be gemi..
Ağladım resmen, yapmayın böyle. Başın sağolsun abi.
vefat eden babanın numarasını kullanmak. anneni her aradığında telefonda yazan beyim nasıl acıtıyor, ablamı arıyorum babam yazıyor.
Allah rahmet etsin.
Dokunaklı durum titanicli gemili kardeşim akmış bu sefer.
onu kalbimizde saklar ve koruruz elbet ama beynimizde kalamayacağı için telefona bakarken farkederiz.
anneler özeldir.
Başın sağolsun kardeşim.Allah onların yokluğunu göstermesin benim ömrümden alsın onlara versin. Ne diyebilirimki empati bile yapamıyorum zira içim daralıyor.
entryi titanic yazmış
kendisini sevmem
ama bu başka bir şey
hiç bir şeyle kıyaslanmayacak şey
allah rahmet eylesin
allah sabır versin .
günde 22 saat uykusuz kalıp sözlükte saçmalamanıza sebep olan durumun bünyeye yansıması.
yarın 40'ı ve ben yarın akşam onun ruhuna yasin okuyacağım. canım annem, öyle özledim ki seni.
tekrar söylüyorum, bir telefon açın şimdi annenize. özledim seni diyin, mutlu edin garipleri.
birebir babam için yaptığımdır, 5 yıl oldu, halen tel.imde kayıtlıdır.