bugün

Yeni bir baslangicin oldugunu animsatir ve insani mutlu eder. Hadi ama bu kadar karamsar olmayin.
Yeni bir baslangicin oldugunu animsatir ve insani mutlu eder. Hadi ama bu kadar karamsar olmayin.
iki saat kadar önce yaşadığım şeydir. Pek hoşlanmadığım yer veya kişiler olsa bile yaşanmışlıklardan dolayı vedalar hep bir garip hissettirir.
Bir mesaj da, cafe de, kapı eşiğin de, otogar da gerçekleştirilmesi muhtemel olan eylem.en zoru ve çaresiz olanı da hastaneler de yaşanır.
Kalanlar gidene dur diyemez, giden kalanlara gel.
Duymamla streslenmeme sebebiyet veren eylem. Sorun ayrı olmak falan değil eyleme döküldüğünde her şey kolay ilerliyor ama veda etme imgesi bende nasıl bir şekilde kodlanmışsa düşüncesine dahi katlanamıyor, günler öncesinden bir buhran yaşıyorum.
Bir kişiden yada bir yerden ayrılmak.
veda etmeyi istemek kolay ama etmek zor oluyor. çelişkideyim.
çok saçma yahu, insanlar bunu rahatlıkla nasıl gerçekleştiriyor anlamıyorum. hayatımda ilk defa birine veda ettim, tamamen. kelimeler boğazımda düğümlendi, söylemeye dilim varmadı, akan boncuk boncuk gözyaşı taneleri ise cabası. o kadar zor bir şeyi başarabilecek kadar ruhsuz olacak ne yaşadınız ulan siz?
Veda etmek göt ister bazen.
“Ağlama,
Ağlamak
Biraz öteye kaçmaktır
Ağlamak,
Hüzünle anlaşmak,
Ve kucaklaşmaktır.
Ağlamak
Sığınmaktır ne olsa,
Avuç açmaktır
Uzak da olsa, yakın da olsa
Biraz onu öteye itmektir
Kişinin en kolay mutsuzluğu
Ağlamaktır, geçiştirir umutsuzluğu.”
Elveda.
aklıma kuğulu park geliyor veda deyince. keşke gözlerine bir daha baksaydım diye düşünüyordum yürürken.
acıtır hep.
beceremeyenlere tavsiyem telefondan, her türlü sosyal mecradan engelleme..

baktınız o da olmuyor telefon hattı değiştirmece fln en kötü..

kafa rahat oluyor..
sevilen kişi için çok zor eylem. babamla vedalaşamıyorum. mezarına gitmeye ne gücüm ne de cesaretim var. vedalaşmaktan korkuyorum.
Sevmediğimdir. Sırf bu yüzden son günlerde okula bile gitmezdim.
hadi ben kaçtım değip yaptığım eylem. dramatik bir yan barındırmıyor, görüşürük de diyorum bazen. ah şu çılgın vedacılar.
Bu bir veda degil... eger gidecek olursam veda etmem zaten.
yakın tarihte sevdiğim kadına veda etmem gerekecek sanırım sevgilisinden dolayı bu senaryo üzerinde çalışıyorum.
aklımdaki senaryo şöyle izzet günayın türkan şoraya dediği gibi:
-çok eskiden rastlaşacaktık.
Vakit tamam seni terk ediyorum
Bütün alışkanlıklardan öteye
Yorumsuz bir hayatı seçiyorum
Doymadım inan kanmadım sevgine

Korkulu geceleri sayar gibi
Birden bire bir yıldız kayar gibi
Ellerim kurtulacak ellerinden
Bir kuru dal ağaçtan kopar gibi

Aşksa bitti gülse hiç dermedik
Bul kendini kuytularda hadi dal
Sen bir suydun sen bir ilaçtın
Hoşçakal iki gözüm hoşçakal

Vakit tamam seni terk ediyorum
Bu incecik bir veda havasıdır
Parmak uçlarına değen sıcaklık
incinen bir hayatın yarasıdır

Kalacak tüm izlerin hayatımda
Gözümden bir damla yaş aktığında
Bir yer bulabilsem seni hatırlatmayan
Kan tarlası gelincik şafağında

Ölümse korktum savaşsa hep kaçtım
Vur kendini korkularda hadi al
Seninle bir bütün olabilirdik
Hoşçakal iki gözüm hoşçakal
Yusuf Hayaloğlu.
Benim veda edecek kimsem olmadı tam anlamıyla. Olsa da edemezdim. Bana "merhaba" diyen insanın bile küçük bir çocuk gibi bacağına yapışıp "beni karanlıklarda bırakma" diyesim geliyor. Olmaz.
Vazgeçmek bazen.

Galiba arkamdan üzülecek bir tek annem var. Ona kıyamadığım için henüz hayata veda etmeye hazır değilim.
Her geçen gün, saat, dakika kendime veda ediyorum.
Insanları geçtim kendi içimde kendime veda edişlerim kendi içimde kendime üzülmek ve kendime ağlamak. Labirentte kısılıp kalmak.
Nerede bunun çıkışı ya tamamen bitsin ya da tamamen düzelsin.
Kendi içimde çok yoruldum, iyi degilim.
vedalari hiç sevmedigimden genelde habersiz olur gidişlerim.o ani yasamamak için vedalasmamayi göze alirim.
telefonda bile veda etmeyi beceremem ben. neden bilmiyorum. hep o son an bir cümlem mutlaka yarım kalır.
Tam olarak hayatım boyunca yapmadığım şeydir. Çünkü veda etmek bir daha dönmeyeceğini söylemektir. Oysaki hayat bu kimin kime işi düşer belli olmaz.
Sigaradan kocaman bir nefes alip goz dolduran eylem... Nasil olacak? Ben gidiyorum ama gelecegim nasil denir... Soylenir tabi de ya o an karsinda duruyor olursa? Nasil birakilir?