bugün

her olayda ülkesine laf edip dış ülkeleri kendine örnek almak. Büyük gelişmelerde bile ülkesine laf atarak annelerin 'komşu çocuğu' eleştrisi gibi ülkesini eleştirmektir.
vatan herkesin vatanıysa herkes bu ülkede özgürce ve kendi kimliğiyle var olmak zorundadır.

yoksa birileri sikinin keyfine takılacak diğerleri buna boyun eğecek ve bu vatan olacak.

vatan içindekileri kutsar içindekiler vatanı değil. önce insandır, sonra o toprak değerlenir zaten.
Sık sık barış söylemlerinde bulunurlar , şehitlere onların ailelerine hiç bakmazlar onlar için ' barış' dedikleri faşizm vardır. Faşizm lafını çok kullanırlar fakat içlerinde faşizanlık bunlar için bir hayat felsefesidir. En büyük belirtileri ise işte bu pisliklerini çok güzel maskelerler. Sözde hümanist özde terör işbirlikçileridirler.

Kendilerine güvenleri yoktur, benimsedikleri kirli düşüncelerini hiçbir zaman açık açık ifade edemezler ancak laf aralarında ağızlarından o faşizan yaklaşımları kaçıverir. Ve son olarak yavşaktırşar korkaktırlar.
çözüm sürecinde ülkeye davul zurnalarla pkk lıları doldurmak.
oturmuş parlamenter sistemi başkanlığa evirmek.
suriye politikası ile suriyelileri ülkeye doldurmak.
%80 in istemediği kanal istanbul projesini hayata geçirmek ve arazileri katarlılara satmak.
tek yerli ve milli tank fabrikasını katarlılara satmak.
ortada hiç bir şey yokken ülkeye afganlıları doldurmak. aynı anda bütün yandaşlarla birlikte mülteci güzellemesi yapmak.
afet bölgelerine uçak helikopter yardım malzemesi sağlamak yerine çay fırlatmak.
yalancılık , tutarsızlık , pişkinlik ....
- kadına şiddet uygulayanların hapis cezası almasını savunmak
- kadınların istedikleri saatte istedikleri yerde istedikleri kıyafetle dışarı çıkabilmelerini savunmak
- ekonomi kötü demek, iç edilen 128 milyar doları sorgulamak
- göçmen ve mülteci politikalarını sorgulamak
- akplilerin güleni öven tivit ve videolarını paylaşmak
akp ve mhp yeterli. ülkenin amına öyle bir koydular ki 20 sene de anca düzene oturur.
2021 türkiyesinde ekonomi çok iyi demek.
Taşa “insan ol” demişler. “O kadar katılaşmadım” demiş.

Bazı insanların kalbi taştan bile katı.
Sürekli her şeyi eleştirmek.
Sorgusuz sualsiz köle olmak, Sınırları açmak.
terörsitle mekir mekir çekip aptala yatmak.
ihanet süreci başlatmak, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak, fetö'ye yardım ve yataklık yapmak, şehitlerimizi terör örgütüne peşkeş çekmek, kozmik odayı abd ajanlarına teslim etmek, 1. Ordumuzun bir Türk yunan savaşı sırasında uygulayacağı harekat planını dava dosyalarına koyup, yunana servis etmek, abd ajanları ile bir olup ordumuza kumpas kurmak, hdp oylarını almak için kırmızı bültenle aranan teröristi devletin televizyonuna çıkarmak, milli serveti yağmalamak, uçak filosu ve saraylar edinip, ülkeyi yangın söndürme uçaksız bırakmak, tüm bunları yapanın destekçisi, iğrenç, yobaz bir bunak olmak...

Daha sayayım mı?
Son bir kaç gündür ülkede yaşananlara bakın anlarsınız fazla geriye gitmeyin.