bugün

Piri reisten kalmış gibi dururlar.
yanında atlama olayının daha az risk taşıdığı alettir.
Üstünden 2 insan zor geçer. Tahtayı kullanmadan atlayan insanda çoktur. Daha az risklidir.
üstünden atlaması daha az riskli diyen yazar arkadaş kafamda bunun aksini söyleyen dikişler var bir kış akşamı işten vapurla döneyim dedim hava yağışlı ve vapur hareket ediyor benim atladığım sırada vapur yerindeydi sonra donk diye bir ses vapur yükselmiş yada alçalmış siz hayal edin yemin ederim şimşekleri gördüm. kaptan köşküne bile çıkarttılar beni pansuman falan yapalım diye pansuman da pamuk, bastır bunu dediler sonra hastaneyi gittik kaç dikiş hatırlamıyorum terzi gibi dikti kafamı girc girc sadece hatırladığım şey doktor yanımdaki eski patronuma kaliteli iple mi dikeyim yoksa öbürüyle mi öbürü ne lan kafanı yararım sonra sen düşünürsün kendin için uygun olan ipi diye naif bir serzenişte bulundum namissiz nasıl diktiyse kafamı dikişi söken adamla da kavga ettim acısından tekme attım adama kıtır kıtır söküyor ipleri bunlarda hiç empati yok azizim. bir zaman vapura kafa atan adam olarak dolaştım şimdi o burun kıvırdığınız tahtaların ne işe yaradığını biliyorum nineler dedeler gibi dikkatli bir şekilde iniyorum anlatırken bile kafam acıdı şimdi geçti.