Mine Kırıkkanat maddesine yazdığım notu buraya da aynen eklemek istiyorum:
----------------------------------

Bir arkadaşım vardı, karısına kızmış öfkelenmiş olurdu mesela; ama asistanıyla nedensiz kavga ederdi...

Kahvaltıda, çatalı saplayamadığı zeytine öfkelenip siyasi iktidara küfür eden adamlar tanıyorum ben.

Kimse kusura bakmasın da, vapurda "gitar çalmayın, müzik yapmayın" diyen vapur görevlisinden yola çıkıp, buradan AKP'ye muhalefet türetmek, bana hiç akıllıca gelmiyor.

Bu kadar "akılsız" bir muhalefet ediş biçimiyle, bakın hiç bir şey olmuyor...

Barbekü'cü Fransızlar'a lafı olmayan, ama Bakırköy sahillerinde mangal yapan "halkına" demediği hakaret sözü bırakmayan Mine Kırıkkanat, vapur şarkıcılarına "yasak" denmesinden yola çıkıp AKP'ye karşı biriken öfkenin DESTANINI yazmış!!! Ba, ba, ba...

Neymiş... Tenceredeki su kaynıyor, AKP'nin yasakçı zihniyetine öfke büyüyormuş; AKP (mealen) cami duvarına işiyormuş...

Mine Kırıkkanat'ın bu "kışkırtmalarından" bana çoktandır BÖÖÖ geldi... Bu ne şimdi; muhalefet mi?

'Vapurda müzik yapmak yasak, çünkü bu gençler izinsiz para topluyor'dan yola çıkıp, AKP "sokakta müzik dinlemeyi", "küçük mutluluklarımızı" da YASAKLIYOR denebilir mi? Bunu AKP yasakçı zihniyetinin bir tezahürü gibi takdim etmek, bana abartmanın da ötesine geçmiş bir muhalefet etme biçimi olarak görünüyor.

Çok açık! Ben AKP'ye karşı olduğum kadar Mine Kırıkkanat "zihniyetine" de "muhalefet etme içeriğine" de karşıyım!

Mine'nin AKP'ye karşı edeceği, ettiği muhalefetin benim gözümde özgül ağırlığı yok! Mine, her zamanki gibi "yanlış şeyden yola çıkıp yanlış şeylere öfke" gösterisi yapıyor.

Mine'yi "takip" eden ne kadar da çok arkadaşımız varmış ki! Yazık ya... Yanlış konudan, yanlış kişilere öfkelenerek enerjimizi harcıyoruz.

Yanlış anlaşılmasın; vapurda müzik güzel; vapurda müzik olmalı; benim itirazım yok. Ama AKP ne vapurda müziğe yasak getirmiş; ne de buna bir "düzenleme" getiren ilk iktidar...

Vapurda müzik yasaklanmamalı demek, bunu savunmak bana çok mantıklı ve akıllıca geliyor! "Vapurda müziği de mi yasakladın AKP; öyleyse Allah belanı vere demek" ise; gerçeğin dışına düşmek ve öfke nesnesini şaşırmak olarak görünüyor.
Vapurda müzige resmi olarak izin verdiler..keman eşiliğinde yolculuk yapmak istanbul trafiğinin çilesi arasında o kadar güzel bir armağan ki..
Bir de alkışlamaya korkmasak.
iyi bir şey, sanat yapıyor olabilirler, ancak bunu yasak olduğu halde ve vapurda yapmamaları gerekiyor. insanlar o an onları dinlemek istemiyor olabilirler. bu yüzden vapurda müzik yapmak yasak. ama bunlar sırf sanat yapabilmek için vapurda yapıyorlar. kimsenin duymayacağı bir yerde yapsalar hem yasağa uymuşlar hem de müzik istemeyenlere de saygı duymuş olurlar. ancak dinlemek isteyenler de olabilir.