bugün

dünkü canlı yayınlardan bir örnek.*
--spoiler--
deprem olunca hemen arabaya atladım işten eve gittim benim evim sağlamdı ama baktım karşımızda ki ev yıkılmış, ancak devlet ortalar da yok, bir tane görevli yok, neden devlet bize yardım etmiyor, nerde bu devlet, devlet bize yardım etsin artık.
--spoiler--

be servet-i fünun, deprem olmuş henüz üstünden 10-15 dakika ya geçmiş ya geçmemiş diyor ki devlet nerde, devlet nerde...

bu mantelite hiç hoş değil, yardım etmeyelim mantelitesi de hoş değil, ancak bu acı olayı bile devlete isyana ve bölücülüğe dönüştürmek çok çirkin.
pkk nin; su, battaniye, bebek bezi bebek mamasi, kadin pedi vb. kucuk ihtiyaclari oldugunu sanan, cahilligin ve bununla gelen fasistligin otesine gecmis kisilerin yanilmasi olan durum.
ilgili haber yayınlanmış...

http://haber.mynet.com/te...abote-etti-598534-guncel/
gönderilen yardımların sadece su, bebek bezi, bebek maması, kadın pedinden ibaret olduğunu sananların yanıldığı durumdur.

zira gönderilen yaşam paketlerinde kuru gıda, battaniye, ısınma, aydınlatma, medikal malzeme vs. mevcuttur, ayrıca halkımıza helal olsundur afiyetle yesin bir nebze de olsa acısını dindirsindir. yeterki terörist ve bölücüler halkın hakkına göz dikmesin ve cahil halkta bu bölücülere fırsat vermesin.
%40 ı akpye oy vermiş pkk ile var bi bağlantıları demek ki. yardım göndermeyin sakın gazzeye yolayın hamasa gitsin yardımlar. israilin yardım önerilerinide geri çevirin mazalah iyi insan olduklarını felan görür vanlılar sonra oyda alamazlar ordan aman ha.
kim ne derse desin "terörü düşmanlık değil, dostluk bitirir." fikrine inanıyorum, onu savunuyorum.

küçücük çocukların enkaz altında kaldığı bir durumu "işte hak ettikleri buldular, oh olsun." diyecek kadar insanlığımı kaybetmediğimi düşünüyorum ve o duruma gelmemek için dua ediyorum.

elimden geldiği kadar van'a yardımda bulunacağım, sonuçta bildiğim tek şey var; "bir yardımda bulunurken, yardımın yerine ulaşıp ulaşmaması değil, niyet önemli."

ben elimden geleni yapacağım, gerisi karşımdakilere kalmış. insanlığın gerektirdiği şey de bence budur.
o yardımlar belediye eliyle ordakilere ulaştırılacaksa su götürmez gerçektir. kanalizasyon parasını bile pkk ya pompalayan adamlardan ne beklenir.
gerçek değil tahmindir. Tezler ispatlanamadıkları sürece teoriden öteye gidemezler. Genç nesil de nasıl bir göt varsa, devamlı gerçek sıçıyor. Tebrik ederim.

pkk ya eğer bu şekilde gidecekse, gitsin. Yardım yapılmalı, bir kaçorospu çocuğu bir şeyleri çalacak diye oradaki vatandaşımızı yalnız koyamayız.

onlar, körfez depreminde "gavurlar öldü" demiş olsa bile (bu ihtimal varsa bile) yalnız bırakmamalıyız.
medyada yer bulmuş gerçektir. hala bazı pkklı ajanlar kıvranıyor yalan bunlar diye. bir siktirin gidin be.
http://haber.mynet.com/te...abote-etti-598534-guncel/
bizim pkk ya para vermeye niyetimiz yok. isteyenler kızılay kanalı ile yardım yapabilir.
Hümanist yaklaşım, böyle bir durumda faşistlikten iyidir. Madem bu kadar ırkçılık ile bozdunuz kafayı, o bölgede yaşayan, devlet tarafından oraya atanmış ve evleri başına yıkılmış Türkleri de mi ölüme terk edeceksiniz.
Küçücük çocukların ölümünü mü izleyeceksiniz eliniz kolunuz bağlı. Bu insanlığa sığar mı?
Sözlükte açılan başlıklara bakınca, insanın kanı donuyor. Vicdanınızı nerede bıraktınız siz beyler. Bu kafa ile, o küçücük çocukları, ileride dağa çıkmaya mecbur edersiniz. Bu kafa ile o lanet terör örgütüne katılan insan sayısını siz arttırırsınız.
Bölgede kürt çoğunlukta olabilir. Bu her birinin pkk sempatizanı olması demek değildir. Böyle insanlık olmaz.
böyle olsa da yapılması gereken yardım . iyi niyet istismara açıktır her zaman .
alan el veren elin şevkatini mutlaka görür .
ne kadar garip değil mi, aslında bu cümle: büyük bir kısmı devletten destek alamadığı için pkk'ya yönelmiş halkın böyle bir afet anında bile "siz zaten pkkya destek veriyosunuz" diye yardım etmemek için bahane uyduran ve aslında oradaki insanları hiç umursamayan bir takım insanlar sayesinde gerçek olma ihtimali yüksek olan önermedir. kende kendini gerçekleştiren kehanet misali...

sen böyle bir anda bile onun-bunun hesabını yapıp vatanındaki halkına yardım etmiyorsan o adam tabi dağa çevirecek kafasını, ki çoğu pkk desteğinin zorla olduğunu hepimiz biliyoruz.

ne oldu hani bu vatan bölünmezdi, hani tümdü. sen pkk'dan önce kafanda bölmüşsün farkında mısın?

ha bu demek değil ki dikkat edilmesin, zira orası afet bölgesi fırsattan yararlanmak isteyenler elbet olacaktır. işte burada devlet işin içine giriyor. polisi askeri gerekeni yapması ve suistimale fırsat verdirmemesi için elinden geleni yapmalı. yapamıyorsa işte orada sorun vardır ama bunu konuşmanın ne yeri ne de zamanıdır.

peki biz ne yapabiliriz? herkes kalkıp van'a gidemeyeceğine göre en güvendiğimaz kaynağa yardım yapabiliriz mesela.
sanırım bu da kızılay oluyor.

tamam mı? oldu mu?
gerçekten yazık,bravo ama gerizekalığınızı böyle ifşa etmeye devam.. konuyu özetlemek adına ;
(bkz: depremzede can faşist polemik derdinde)
azıcık bile tanrı inancı olan bir insansan bu önermeye kulağını tıkamalısın. allah senin iyi niyetini ve temiz kalpliliğini görüp yardımları muhtaç insanlara ulaştıracaktır. kimse çıkıpta "deprem neden oldu o zaman, pkk neden var?" gibi beyinsizce sorularla özelden taciz etmesin.
inanmadığım önermedir.
bu malesef büyük bir olasılık. ama bu bizim elimizde. eğer yardımlarımızı doğru kesimler aracılığı ile yaparsak Pkk'nın eline hiç bir bok geçmez. Dernekler yerine Kızılay akut gibi kurumlara para yardımı yaparsak daha sağlıklı olur.
yardımlar van belediyesi bünyesinden bir yerde toplanırsa katıldığım önermedir çünkü bdpli şerefsizler depremden sonra artan yardımları dağa göndereceklerdir.

kızılay bünyesinden toplanacaksa katılmadığım önermedir ve oralarda hala vatansever insanlar vardır.
bu fırsatı kaçırmaları beklenemezdi.

ilgili video doğrular niteliktedir.
https://www.facebook.com/photo.php?v=1887502846197
doğru olabilecek tespittir. neden diye soranlara el cevap;

kimse her kürdü terörist olarak görmüyor. önce bu tespite karşı çıkanlar bunu iyi bellesinler. sadece şu zamanda kimin ne oldugunu bilmiyoruz. yanımdan geçen adamın 'terörist' olup olmadıgını bilmiyorum lan. siz biliyor musunuz anasını satim?

teröristlik dağa çıkmak değil artık. teröristlik dağa çıkanları desteklemek, onları haklı çıkarmak için köylüleri uyutmaktır. şu sözlükte pkk sempatizanlığı yapan teröristtir. yoksa dağdan sözlük yazarlıgı mı yapıyorlar?

van'ın belediye başkanı pkkyı desteklediğini hırkasının altından alttan alttan gösterirken ben yaptıgım yardımların %100 yardıma muhtaç kişilere gideceğine inanamam arkadaş.

bütün bunlar göz önünde bulundurularak yardım yapılabilir mi?

evet yapılabilir. kızılaya yardım yapıp ulaşmasını sağlayabilirsin.

kafayı yastık yorgan battaniye ile bozanlar, bulundukları yerde kızılaya gidip kan verebilirler pekala.

kızılay gidip teröriste kan bağışı yapmaz merak etme.

için rahat olsun, yardımı böyle yap yapacaksan.

öptüm.
güncel Önemli Başlıklar