bugün

thor'un 4.filminde lezbiyen olarak karşımıza çıkacak karaktermiş.

eşcinselliğe asla karşı değilim, love is love orada sıkıntım yok ama önce thor ile sevgili yaptığınız karakteri şimdi lezbiyen yapıyonuz hay ben sizin ticari kaygılarınıza ya.

enough with the goddamn lgbt thing be kardeşim.
hitler'e yapılan son suikast girişimini anlatan film. hitler'in bu suikast ile ölmediğini biliyoruz ama bir an bile kopmuyoruz filmden. Yönetmen Bryan Singer muhteşem bir atmosfer kurmuş. sonunu bildiğimiz bir hikayeyi bile sıkmadan, heyecanlanarak izliyoruz. Klasik gişe filmi olsa darbe sırasında mermiler havada uçardı ama bu o tip bir film değil. Karakterlerin neden darbe yaptığını, hitler'in neden ölmesi gerektiğini soru işareti kalmadan anlatıyor film. Başarılı müziklerle de birleşince iyi bir gerilim atmosferi oluşturulmuş. ünlü bir hollywood aktörünün oynadığı klişe bir 2. dünya savaşı filmi bekliyordum ama iyi ki yanılmışım. En iyi 2. dünya savaşı filmlerinden. Tom cruise büyük oyuncu. Kesik eliyle hitler selamı verdiği sahne çok başarılı. Albay stauffenberg karakteri de kariyerindeki en iyi işlerinden biri. Mutlaka izlenmeli.
rainbow six siege deki hücum operatörlerden birisidir.
görsel
clashtaki baltacı kadın. tek başına çok etkili değil ama 12 tanesi bir de eğer duvarlar açıksa belediye binasına kadar yardırır.

görsel
gerçek bir olaya dayanan filmlerin çok başarılır bir örneği. olay zaten kendisi de film gibi çok büyük ve önemli, film de oldukça kaliteli.
clash of clans da son seviyede köyü darmadağın eden güzel bacımız.
son zamanlarda clash of clans'ta tırmanışa geçen birim.

valkür diye okunduğu sanılmaktadır.
Bizde darbe girisimi oldugu zaman nedense aklima bu film geldi benzerlikler var sanki.
2. Defa izledim. Harika bir heyecanı var. Sonlarına üzüldüm. Başarısız bir darbe girişimi olsada keşke basarsalardi dedim.
tom cruise un şahsıma göre en iyi ve en sağlam kurgusu, oyunculuğu olan filmidir. ayrıca tarih açısından da önemlidir. almanlar arasında muhalif seslerin de olduğunu gösteren filmdir. çok başarılı çok. zaten film gelmiyor artık hollywood dan. iron man falan çıkıyor karşımıza amk.
iskandinav mitolojisinde savaş alanında ölen savaşçıların ruhlarını toplayan dişi meleklerin adı. topladıkları ruhları valhalla denilen odin'in sarayına götürürler.
(bkz: Claus von Stauffenberg)
meşhur, tarihin en büyük hezimetlerinden biri olan, sesten hızlı yolcu uçağı concorde'un fabrika üretim kodu.
Valkyrie'ler, iskandinav Mitolojisinde savaş alanında ölen, Ragnarök Günü geldiğinde Odin, Thor ve diğer iyi tanrıların safında yer alacak kahraman savaşçıları seçip Valhalla'ya götüren güzel, savaşçı, bakirelerdir.
(bkz: valhalla)
(bkz: ragnarök)
iskandinav mitolojisine göre, savaşta yaralananlara, ölmek üzere olanlara görünen ve onları bu dünyadan alıp götüren, genç, güzel bakirelerdir. götürdüğü kişilere cenneti sunar ancak öncesinde odin için savaşmaları gerekir.
"dünyanın merkezine seyahat" kitabında, profesör ve ekibinin arne saknussem'in yolunu takip ederken, izlanda'ya geçmek için bindikleri teknenin ismidir.
inglorious bastards adlı saçmalıktan bir milyon kat daha iyi film.
(bkz: sikyabir)
"çok iyi" olmasa bile imdb'den aldığı haksız puanı haketmeyen film.

özellikle tom reyiz'in, olmayan sağ eliyle "heil hitler" demesi harikaydı.
hitlere düzenlenen 42 suikast girişiminden birinin anlatıldığı filmdir.
kaliteli, nazi almanyası na ilgi duyanların keyif alarak izleyebileceği, tom cruise un rolünün hakkını verdiği film.
notum 10/ 7,5.
sonundaki çok yaşa almanya repliğindeki asgari heyecan efekti beklediğimden de asgari çıktı,o pek hoş olmadı ama genel kurgu itibariyle hoşuma giden ve özellikle kurt kapanındaki olaylarda beni etkilemiş olan eser.
gerçekte hitler'e düzenlenen ve hepsi başarısız olan 42 suikast girişiminden en ünlüsünün anlatıldığı biografik film.
mutlaka izlenmelidir.
yabancı filmlere türkçe isim bulma komisyonunun kurbanı olmuş filmdir.*
film de mükemmeldir ayrıca. tom cruise aşmıştır bu filmde.

(bkz: valkyrie)
çok fazla reklamı yapıldığı için önyargıyla yaklaştığım film fakat tam anlamıyla etkileyici bir filmdir.konu inanılmaz hareketli film ne zaman başladı ne zaman bitti anlamıyorsunuz bir darbe planı hiç tutuk işlenmemiş o bakımdanda iyi bir film.