bugün

anlayamazsınız.
elime bir tüfek alıp, türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum. petrol tankerlerini açıp, hiç görmeyeceğim fransız sahillerini kirletmek istiyorum. duman solumak istiyorum...
(bkz: yazarlar kan istiyor spartacus)
Afrikada kanat çırpan kelebeğin güney amerikada yarattığı fırtına kısmı unutulmuş isyan.
(bkz: Beraber bi savaş çıkarır mıyız tatlı çocuk) bir istek.
iran, rusya, amerika taraftarlığı yapıldığında beklenen ruhsal durumdur. bu tip olaylar süpergüç olarak atfedilen ülkelerde yaygındır.
(bkz: kardeş payı şerif amca)
arkadaşı sevin
psikopat atasözü olabilir.
zeytinburnuna bekleriz kardeş denilecek kişinin söylemidir. gelirken elinde kelebeği sallayarak gel ama. o zaman hepsini görürsün. seni önce bir döverler. vahşet olur. bıçağı sana sokarlar katliam olur. polis gelemez gelse giremez o da anarşi olur. al mis gibi istediklerin oldu.
yiyemeyeceğin muzu soyma
(bkz: anladın sen onu)
ergen lafıdır.
aynı şeyleri izlediğim filmlerde isterim ben. bu isteğin günlük hayata uyarlandığında canilik profili oluşturması doğaldır.
Bir isyan sözü olabilir.
Bir rüya.
Bir tepki.
Sonuçta olanlar karşısında olanca güçsüzlüğüyle insan bir tepki vermek ister. Buna ergenlik mi diyelim? Ya senin körleşmiş duygularına kaba aklına ne diyelim. Bir ergenin isyanından daha doğal ne olabilir ki? Çık ve gökyüzüne bak, hüzünlen, bir sigara yak... Ve bu mesajımı asla ciddiye alma. Önünde uzun bir hayat var. Bir düZen var iyi veya kötü. Burası Türkiye! Düzeni sever halkımız. Uysal bir koyun olmasan da eğiver azıcık boynunu.