bugün

güldürmemiş fıkradır. sadece yanındaki yalamaları güldürecek fıkradır.
http://video.uludagsozluk...an-f%C4%B1kras%C4%B1-614/
yanındaki yalamalar(?) kadar beni de güldürmüş fıkradır. yerlerde sürünüyordum bu girdiyi girmeden önce. sonra üstümü düzelttim, geldim. ama hala gülüyorum, yanlış anlaşılmasın. ahaha, bak durduramıyorum kendimi. netice olarak çok komik bir fıkradır.
napolyon'un abd, rusya ve türkiye gezilerinin anlatıldığı fıkradır.
hasan mezarcı bile daha komik lan. yanındaki kahkaha atanlar sanki fıkranın bitmesini bekleyip gülmeye programlanmış gibiler.
http://galeri.uludagsozlu...asan-mezarc%C4%B1-233718/
sırf tayyip e gıcık olduğum için gülmeye çalıştığım fıkradır. ama olmuyor be abicim sen gene yanında kameraman istanbul da merdivenaltı peynir imalathanelerini gez. komedi mizah senin neyine.
gazeteci adamın fıkrası basınla ilgili olur. çok da güzel bir taşlamaydı. helal olsun üstada...
fıkraya göre napolyon tekrar dünyaya gelmiş.

beyaz saraya gitmiş washington'a. abd başkanı barrack obamayla görüşmüş.yemek yemişler. obama'ya ;

'başkan' demiş 'benim elimde sizin sahip olduğunuz silahlar olsaydı waterloo savaşını kesinlikle kaybetmezdim.'

daha sonra napolyon rusyayı ziyaret etmiş.rusya devlet başkanı vladimir putinle görüşmüş.kremlin sarayında putinle yemek yerken putine dönüp;

'sayın putin sizin elinizdeki kgb'ye benzer güçlü bir istihbarat teşkilatı gizli servis bende olsaydı asla waterloo savaşını kaybetmezdim' demiş.

daha sonra napolyon türkiyeye de gelmiş.başbakan tayyip erdoğanla görüşmüş, yemek yemişler.yemekten sonra napolyon, tayyip erdoğana:

'mösyö tayyip' demiş 'sizin elinizdeki mükkemmel basın benim elimde olsaydı waterloo savaşını kaybettiğimi hiç kimse duymazdı'

türkiye gerçeğini güzel tiye almış bir fıkra,şakirtleri bile etkilemişki panikle karalama gayretine girişmişler ama nafile bu güzel fıkranın daha çok insan tarafından duyulmasına vesile oldular.şimdi yine panikleyecekler.
fıkra değil de "mösyö uğur" komik, daha ziyade güşünç. tabii onun derdi medya değil, medyası eskiden olduğu gibi kendi cenahının kontrol edemiyor olması, artık yeni ve etkili oyuncuların da gelmesi. yoksa eskiden olduğu gibi tek tabanca medyada "cuma namazına giden lise öğrencileri" diye başlıp atıp "laiklik elden gidiyor" çığırtkanlığı yapabilse böyle çemkirmeyecekti.

bu ve benzeri mösyölerin artık miadı doldu, efendiliklerini bilip çekilmedikleri sürece böyle gülünç olmaya devam edecekler, biz de güleceğiz, üstelik ağzımızla da değil.
Zeka yoksunu arkadaslarimizin komiklik unsuru aradigi fikra. Sayet guluncecek durumunuza agliyorsunuz. Bu fikra bir komediden cok taslama sekilidir ve gercekten guzel bir noktaya deginmis ugur dundar.

istenilen gazetecinin iceri atildigi, istenilenin programlardan kovuldugu ve istenilenin ve yalaka gazetecinin bas taci yapiligi bu ulkede bundan anlamli fikra mi olur?
Şahan gökbakar'ın 3 filmdir hala osuruğuna gülen bir milletin gülmemesine şaşılmayacak, zaten ülkenin ağlanması gereken durumu gözler önüne sermiş fıkradır.
biz gül sıç öl zaaa xd xd xd. denilesi bokumsu fıkramsı.
fıkra deyince sadece gülme beklentisi olanların zoruna gitmiştir.
arkadaşım bu tabu nedir ya!?
fıkra deyince illa ki ahaha diye gülmek mi gerekiyor!?

o zaman kendinizi gıdıklayın amına koyum.
fıkradan çok; halimizi ortaya koyan ve en güzel şekilde eleştiren bir taşlama gibi olmuş. fıkra kelimesini görünce kendini gülmeye şartlayanlar tarafından anlaşılamaması normaldir.
fıkrasına gülünmeyen adamın cemaatine ders olması gereken fıkradır. bakın adamlar daha fıkra bitmeden gülüyor siz adam dedi dedi ne oldu? *
fıkra bittikten sonra bi an herkes düşünüyo sonra ayıp olmasın diye gülüyolar.

fıkra bok gibi zaten orası ayrı.
Fikranin kendisinden cok fikraya kahkaha atanlarin güldürdügü video.

Komedi filmlerinde espri anlayisi sifir olan mafya babasi vardir ve her espri yaptiginda sirf yanindaki yalaka asistani güler: "süper espriydi patron!" diye. O'nu hatirlatti...

Berbat espridir vesselam, hazimsizlar "mesaj yerine gitmistir", "kapak" deseler de.

Alin benden size fikra, gülmekten donunuza sicacaksiniz!!

"CHP bir gün iktidar olmus..."
adamın biri' fıkralarına gülmekten öteye gidemeyenlerin beğenmediği fıkradır. ahım şahım komik olmasada kapaktır.
güldüren, aynı zamanda düşündüren fıkradır. dikkat sosyal mesaj içerir ibarelidir.
sosyal içerikli komik olmaması gereken ama komik mi olan ne (yani ne sikim olduğu belli olmayan) fıkraymış.

aynı uğur dündar'ın 28 şubat döneminde medyanın yoğun bir şekilde asker postalı yalamaktan dillerinde kauçuk izleri bulunduğu zamanlarda "mösyö çevik bir" fıkrasını arıyoruz da bulamıyoruz. o zamanki çarpıklık pek dikkatini çekmedi mösyö monşer uğur'un herhalde ya da ağzındaki kauçuk dadından pek farketmedi zaar.

neyse mösyö uğur zaten bi kendi yandaşlarınız gülmüş, gülmeyenler de "ama sosyal mesajı var", "ayarı virdiii" falan diye kıvırmışlar.
fıkralar:
Fıkranın genel özelliklerini sıralayacak olursak:
Gerçek olaylar veya düşüncelerle ilgili konular işlenir.
Konular tarafsız bir şekilde ele alınmalıdır.
Düşünce ön plânda olmalıdır.
Konular çok değişik açılardan ele almadan, ayrıntılara inmeden işlenir.
Yazılanlara okuyucuyu inandırma zorunluluğu yoktur.
Yazılanlar okuyucunun ilgisini çekmelidir.
Nükteli fıkralardan, kıssalardan, vecize ve atasözlerinden faydalanılmalıdır.
Açık, sade ve akıcı bir dil kullanılmalıdır.
Konular okuyucuya merak uyandırmalı, aynı zamanda da eğitici , bilgilendirici olmalıdır.

[Copy paste]
La yazık ya. Şu başlık altindakilerin neredeyse tamamı hala rte yi savunma derdinde. Hala.

Be amk larım, yetmez ama evet dediniz, ileri demokrasi dediniz, darbe anayasası dediniz..

Dediniz de dediniz, yobaz gelecek demokrasi getirecek e getirdiniz olayı..

Şimdi anayasa komisyonuna akp lilerin verdiği teklifle basına 12 eylül anayasasının 4 katı sansür getirecek maddeler ekleniyor.

Hani lan sizin derdiniz özgürlüktü. Kendiniz gibi olmayan kimse yaşamasin mı lan.

Fıkraya gelince, kendilerine söylendiği kadarıyla yetinen, ikna olan tatmin olan şakirtler dışında herkes memnun.
muhahaha. yarıldım falla süper yarın ortamda patlatmayı düşünüyom.
pek gülmemiş olsam da, tebessüm ettirmiş fıkradır.
video bitti ama hala gülüyorum tabi uğurun haline gülüyorum ne hallere geldi lan bu adam böyle. bir zamanların usta habercisinin(sözde) düştüğü hallere bak.