bugün

peşinde olduğum durumdur. xml dosyasını mantıklı htlm koduna ya da daha kolay bir formata çevirebilirsem kopyala yapıştır ile elle girerim. amacım emeğimin heba olmaması.
Üzücü bir durumla baş başa kalan yazardır. Elle girmek durumunda olan yazardır ayrıca maalesef. Ancak şöyle bir kolaylık var ki, ilk cümle tanım olduktan sonra sonrası çok da önemli değil.

Açılmış benzer başlık bulunur. ilk cümle başlıkla uyuşacak şekilde girilir. Devamı kopyala yapıştır yapılır. Burası ekşi kadar sıkboğaz değil.

O tarz bir başlık yoksa zaten daha rahatsın.
Aynı ben. Uçurulup döndüm çok pişmanım amk. Bence hiçbir şeyi taşıma, zaten uçurulunca tüm entrylerin siliniyor.
entry uzunluguna deginecek olursak eger, burda kimse uzun entryleri eksi'deki kadar dikkate almiyor. zira çoğu okumaya üşenen yazarlardan oluştuğu için anlamli, duygulu, gercekci, sonuna kadar bilgi icerikl entry girsen dahi okumuyorlar. burdakiler; "kisa ve oz olsun, bizim olsun." kafasindalar. dolayisiyla uzun entrylere pek ragbet gostermiyorlar...
46 yaşında birine haddim olmayarak vereceğim tek tavsiye, trol yuvası uludağ Sözlükte boşuna vaktinizi öldürmeyin.
uçurulduğumu belirtmiş miydim ?
Uludağ sözlük yazarlığını önemsiyorum ancak hala alışamadığım ve rahatsız olduğum konu entry uzunluğu. en az 4-5 cümle kurmadan entry yazmam normalde. uludağ'da ya ben yanlış denizlere olta atıyorum da kısa entryler okuyorum ya da çoğunluk nokta atışı yapmaktan zevk alıyor bilemiyorum. gelelim 2000 küsur entry meselesine. iddia ediyorum ki büyük bir çoğunluğu işe yarayacak bilgiler ile doludur. şahsen 46 yıllık hayat birikimi bir çok entry'de kendini gösterecek. insanlar sebeplensin istemem hata mıdır bilemiyorum. -de ve -da ekleri hatalı olanlar var. orada da yazmıştım bize sağlam bir edebiyat ve türkçe eğitimi verilmedi meslek liselerinde. o kadar eğitimle atıp tutuyoruz ne yazık ki.
kapağı uludağ sözlüğe atmış ve durumu berabere getirmiş yazardır. ancak ortada 2000 küsur entry vardır ve bir tane bile gg entry yoktur. şimdi asıl sorun bu entryleri nasıl ve ne biçimde uludağ sözlük database'ine giydireceğiz. başlıkların birbiri ile uyumsuz olması en büyük sorun. çoğu entry sol frame başlıklarına girildi ve bir açıdan tematik unsurlar barındırıyor. Ayrıca baknız ve gizli bakınız girilen entryler sanırım adresini bulmayacaktır. elle tek tek girmek en mantıklısı ancak bu da yazar olmaktan çok eskici olmak anlamını taşıyor. yardım ve fikire açık bir konu. moderasyon ve yazarlar el verirse mümkün olabilir kanımca.