bugün

gündüz vassaf'ın radikal'de yazdığı köşenin adı.
yamaç paraşütü keyfinin yaşandığı uçurum. tekirdağ şarköy civarında bir bölge. adrenalin yaşamak isteyenler ve manzara sevenlere tavsiye edilir.
yeni uyanip sozluge girince lise yillarina goturen baslik, tekirdaga bagli kucuk bir yer ve muhtesem dogasi, yamac parasutu, geceleri sahilde yakilan ates basinda icilen biralar, kiz arkadasinizla yapacaginiz kamp, anlatmakla bitmez.
ilk bakışta karadeniz in şirin bir beldesi çağrışımı yapan, oysa ki hiç alakası olmadık şelilde tekirdağ da marmara denizinin kuzeyinde şarköy civarında bir doğa harikası.

tekirdağ da dağ olduğunu yeni öğrendim iyi mi? üstelik de ne dağ? geçerken ödüm bokuma karıştı. toroslarda, kaz dağlarında bile bu kadar andranalin yaşamamıştım. siz de kumbağ dan sahil yoluyla şarköy e gitmeye kalkın, görün bu güzelliği.
ölümle burun buruna geldiğim belde.Bilenlerin mutlaka hatırlayacağı bir yol vardır. Mürefte'den gelirken yol uçurum bir hal alır. Sağ tarafınızda çok derin bir uçurum ve akabinde deniz..

Ve ben yağmurlu bir nisan günü aracımla oradan geçerken toprak kaymasına şahit olmuşluğum vardır. Hadise aracımın 2 yada 3 metre önünde cereyan etmiştir..
yamaç paraşütü yapılan yer.
Türkiyenin en kaliteli üzümlerinin yetiştiğini öğrendiğim Tekirdağ sınırlarına dahil olan köy.
Ganos dağının eteklerinde mükemmel bir manzaraya sahip olan, yamaç paraşütü yapilabilen dünyanın en güzel beldelerinden biri. Tekirdağ denince aklima gelen ve işten güçten firsat buldukça gittiğim yer.
tekirdağın en güzel yeridir.