bugün

uçak bulamıyorlarsa porsche‘a binsinler canım..

dingil dingil konuşup can sıkmayın akşam akşam!
bundan sonra binme ihtimali daha düşük olan vatandaşlardır.
3. havaalanının yapılmasını çok gerekli bulup, yapımına en çok sevinen kitledir.
aynı zamanda boğaz köprüsünden de geçemediği halde çok sevinen vatandaştır.
söz gelimi kütahya havalanının da içinde bulunduğu pek çok havaalanının yolcu garantisini cebinden ödemektedir.
havaalanı yaptı diye oy verir aynı zamanda.
çok da şaşmamak gerek.
cizre'de doğup büyüdüm, zorunlu kalmadıkça da şehir dışına çıkmadım. şehir dışı dediğim de mersin, antep, diyarbakır...!

instanbul'u hiç görmedim, görmeye de hiç meraklı değilim iddia ediyorum hayatımın sonuna kadar da görmeyeceğim, dubai, amsterdam , st petersburg'da vs. seyahat de etmediğime göre niye bineyim aliminiyum !

tanım: uçağa binen 50 milyonun dışında kalan insanlardır.
belki uçağa binmek zorunda değildir, belkide yaşadığı küçük sahil kasabasında veya anadolunun ücra ve şirin bir köyünde halinden gayet memnun gerektiğinde köy minibüsü ile ilçe hastahanesine ve kaymakamlığına giderek bütün işlerini görebiliyordur.
Evet ben uçağa hiç binmedim. Biletler çok pahalı çünkü dolar yükseldiği için herşeyi etkiledi.
o 321 milyon dediğin uçağın normal versiyonu bile bütün extraları hariç 410 milyon dolar. extralarıyla birlikte 490 milyon, o uçakların hepsi 500´er kişilik delikanlı.

tayyip´in bindiği uçak özel yapım bir uçak, baştan sona herşeyi özel onun. bi "yolcu uçağı" diil yani.

nerden baksan bi 850 milyon doları vardır onun.

321 milyon dolara nerden boeing 747-8 buluyosun, öyle bi dünya yok.
Manisada ki adam Karadenize ki otobana göbek atan adamın uçağa binmemesi umurunda olamaz.
en az 25 milyonu yeni yapılan hava alanı ve cumhurbaşkanlığı uçak filosu ile gurur duyuyor alamanya ameriganın falan nasılda kıskandığı ile ilgili göğsünü gere gere övünüyordur. hayat tuhaf..
en az yarısı, havaalanı yapıldığı için, mitinglerde elleri patlayıncaya kadar alkışlamış, boğazını yırtana kadar da bağırmıştır.
Ama her ne olursa olsun gene de, hava limanı açılışlarında boy gösteren, halay çekip, şükreden vatandaşlarımızdır.

Uçağa binmemiş olsalar ve uçağa binme ihtimalleri sıfır olsa bile...
Sorgulamazlar efenim, kanaat etmeyi ulvi bir sorumluluk olarak algılarlar.
Garip...
Zengin vatandaşlardır. Zira 2 hafta önceden alınan uçak bileti otobüs biletinden daha ucuza denk geliyor.