bugün

benim gibi uçakta uyuyamama hastalığına sahip olanlar için bir ilaç olabilir. sanki pilot benmişim gibi uyuyamıyorum ya la uçakta..
50 dk suren istanbul bodrum ucusunda icilir use alkolik damgasi yenilebilir.
nedense çok farklı gelmektedir bana. ülke içinde seyahat ettiğimden aklıma hep şu soru gelir " 1 saat sonra alkol alınsa nolur illa manzara karşı mı içilir?"
thy'de mümkün olan hadisedir.

yalnız bir şartla. takım elbiseniz ya da en azından gömlek-ceket kombinasyonunuzun olması lazım.

tecrübeyle sabittir.

takım elbiseniz varsa kesinlikle istediğiniz içki geliyor. gömlek-ceket kombinene de "bir bakalım kalmış mı" çekiyorlar ama yine geliyor.

bunun dışında kot pantolon, tişört gibi giysilerle hiç şansınız yok. bir sonraki thy uçuşunuzda denemesi bedava.
(bkz: uçacaksan tam uçacaksın)
üçüncü içkiden sonra hostesin istediğiniz içkinin kalmadığını söylemesiyle kafayı bulamadan inmektir.
Yanda ki yolcuya, '' şu meredi içmeden seyehat edemiyorum yahu '' demek ve yıldırım demirören vari sırıtmak için yapılan eylemdir. 1 saat 15 dakika da içmeyi ver be adam! ölmezsin ya.
hostes yanıma geldi alkol satıyoruz(içkiden viskiden bahsediyor) alırmısınız diye sordu. bende yok haramdır ben içmiyorum diye yolladım kadını. ama olayın ardından hostesin tipine koptum resmen.
sun expressde de mevcut olmakla beraber çoğu mekandan da ucuza satılmaktadır.
15.05.2012 gününün akşamında istanbul-izmir seferini yapan bir uçakta; yanınızda oturan ve 5 dakika önce oturduğu koltukta akşam namazını eda eden kişinin, ücretli ikram(!) servisi başlayınca ön koltukta oturan yolculardan birinin bira mönüsü istemesiyle mönünün ve özellikle kutu biranın verilişini pür dikkat izlerken neler düşündüğünü hayal ettiren ilginç bir durumdur...
uzun yolculuklarda uyumak için faydalıdır. rahat bir uçak yolculuğu yapmanızı sağlar.
Küçük lordların kendisini farklı göstermek için yaptıkları komik olay. Evet.