bugün

Herşeyi eziyettir. Koltukları, yumurta çıkarıp otobüsü kokuya veren yolcuları, ota boka söyleyenen şoförü derken herşeyiyle berbattır.

Ama suan cektigim eziyet bunların hepsinden üstün amk.

Adam sabahtan beri ceylan çalıp dinletiyor bize ya. El insaf.
bir de ağlayan velet faktörü vardır. 10 saatlik yolu size zindan eder ve anası olacak gadında asla susturmaz.
Gece yolculukarında koridor kısmında olmak. Evet. uyuycam derken yere düşmekten son anda kurtuldum.
uyuyamamak koltukta sıkışmak her an istediğini bulamamak.
bir de yan koltukta oturan geveze yolcu faktörü vardır. yolculuk nereye ile başlar, memleket neresi ile devam eder,sen ne iş yapıyorsun ile zirve yapar. mola verilsin diye dua edersin mola yerinde gelir senin oturduğun masaya oturur kafanı ütülemeye devam eder.

bi de koridor tarafında ki koltukda oturuyorsanız muvain her gelip geçişinde sürttürür. iğrenç vallahi.
Horlayan insan, yan koltuğu ayırtıp iki koltuğa oturup bazen ayakkabısını çıkarıp diğer koltuğa uzatan adamlar, çocukları çingenlik yapan ablalarımız, otobüste altına yapmış bebeğinin altını değiştiren ablalar), anlaşılmayan ve kaba dillerde konuşan yabancılar(bazı diller hiç zarif değil ve insanın başını şişiriyor), ikramları güzel olmayan otobüs, muavinleri aksi olan otobüs, otobüsün kirli olması, televizyon ve tabletlerin olmaması, oturduğunuz koltuğun emniyet kemerinin bozuk olması ve şöförün otobüs kullanışından korkmanız, ve en kötüsü de içinde tuvalet bulunan çok uzun yol arabaları insanın korkulu ve kokulu rüyası olabiliyor.
-öndeki hayvanın koltuğa 180 derece yatırması
-nerden geliyon nereye gidiyon diyen yan koltuktaki meraklı
-tam uykuya dalacakken otobusun mola yerine gelmesi
-gecenin yarısında osuran ayı oglu ayı
-ağlayan bebek
-anasının kucağındaki yaramaz çocuk
-horlayan adam
-kusan karı
-uni' li kızı tavlamaya çalısan muavin vs vs diye uzar.
kulağınıza araba kokusu takıp yanınıza iyi ses veren bir kulaklik + boyun yastığıyla gözünüzü kapatıp uçakta olduğunuzu düşünmelisiniz.
Uzun yol uçak yolculuğundan çok daha az eziiyetli olan yolculuk çeşididir. Otobüs yolculuğunda en azından mola yerlerinde durulur, yürür kan dolaşımı sağlarsın vücuduna.
Kazık değil yiyecek yeme fırsatın olur bu molalarda. 10 saat boyunca kütük bir pozisyonda kulakların tıkanık halde ki gibi bir eziyet çekmezsin.
Not: 10 - 15 saatlik otobüs yolculuğunu kıstas alıp ta bir kıyas yaptım. Yoksa zaten 25 saatlik bir yere otobüs değil uzay aracınla gitsen yine eziyet çekersin.
Gece yarısı molalarında otobüsten terleyerek inmek ve buz gibi dinlenme tesisinde tuvalet sırası beklemek.
Rahat rahat osuramıyorum. Yetmez mi?
araba tutuyor beni.
Yine diyorum uzun süre oturmaktan o göt öyle bir sancılanıyor ki neredeyse artık doğru düzgün oturulmuyor. Yapacak birşey de yok açıkçası o yol bitene kadar mecbur oturacaksın.
(bkz: tekerlek üstü)