bugün

ayrıntılara dalarak, büyüterek, ayrıntılayarak, derinlemesine, genişletilmiş bir halde.
en mutlu olduğumuz bir anda tutkuları uzun uzun yaşamak.
kaybettik bak yine, med-cezir etiketli eylüller var içcebimde şimdi, rüzgarımda boğ diye sesini..
g'üç noktalara savrulunca yüzün, ben "yapa" koydum yalnızlığımın başına. Şimdi peşimi bırakmıyor pekiştirilmiş yalnızlığım. Türkçe karakterleri nasyonal lisanın güzide duran harflerine çevirip pekistirilmisyalnizlik.com domainini alsam.. ya da kaçsam böyle, koşup koşup uçurumdan düşerken, havada asılı kalsam da, ancak boşlukta olduğumu farkedince düşmeye başlasam sahiden.. olma mı?
Bir eksiklik kana karışmışsa eğer, türkünün nakaratına gelindiğinde mikrofonu sevgili dinleyenlere doğru uzatıp "hep beraber!" desen ne yazar. Eksikik hayatına bütün bunlar ne katar? Sahnede kıllı hırbolar. Kitaplıklarda ille de Sen-Jozef'te birkaç yıl okumuş, şizofren taklidi yapan amcalar.. kim'seninim hayat! Sana sayfalar yazdım. Bu sayfalarda uzun uzadıya bahsettim senden. Uzun Uzadı beni dinliyormuş gibi yaptı ama o kadar uzundu ki aslında beni duymuyordu.
kökeninin nerden geldiği merak edilen tabir.

ilkokuldaki matematik öğretmenim kullanırdı bunu. hiç anlamazdım.

acaba uzun uzun diye'den mi geliyor?
Uzatarak, derinleştirerek, genişleterek, ayrıntılarıyla anlamına gelen bir zarftır.