bugün

ata demirer in fiziğinde biri olmaktır.
sisman ve dayanıklı olmak anlamına gelir
uzun boylu zayıflarda işe yarmaktadır.yatış sırasında en arkada oluşu atlayışı,atlayış sırasında da kuyruk kemiği batması dayanıklılığı zorlaştırır.
çok iyi zıplayarak en önde yatan zayıf kişinin tepeine bine bilme yeteneğine sahip bireyler.
Atlayıcı:130 kılo uzerınde olması iyidir.bel kırar kemik sesi çıkartabilir.
(bkz: öküz)
Domalan:Dayanıklı olmak zorundadır.130 kıloluk bır öküzün altında kaldıgında gıkı cıkmayan ve kemikleri saglam, sıkısınca dısarı gaz çıkarmayan kişi makbuldur.
(bkz: eşşek)
Yastık:Akıllı ama aynı zamanda tasaklarının da 100 bar basınca dayanabılmesı gereklidir.
(bkz: Bülent ersoy einstein karışımı)
gurur verici bir duygunun sahibi olmaktır aynı zamanda.fakat bunun için iri yarı olmanıza gerek yoktur.nerden biliyiorum? şurdan biliyorum.yok ordan diil yanında hah tamam tam ordan biliyorum.ben gençkene şimdikinden 20-25 kg daha zayıftım boyumda biraz daha minkti.genede en tutulan uzun eşşek oyuncusuydum.sebepler
1- dayanıklılık 130 kilo denilenlerden 3 birden en cılızı seçer ve atlar o cılız o kadar da karamürsel sepeti değildir.anlaşılır.
2-sivri kemikli kıç kemiği. ahahah bunu anlatmaya bile gerek yok.
3- kotumaya alınmış en baştakine uçuş kabiliyeti.ufak tefek olunca normal
4- zekayı kullanma burda sonda kalan vatandaşın sırtına değilde poposuna denk gelecek şekilde atlanıp sıkıca satrılınır.nıhahahahaa kesinlikle intizamı bozacaktır. dayak yeme ihtimali kuvvetli olmakla beraber bendeki kıvraklık ve sürat bu riski asgariye indirecektir....
(bkz: ümit usta ve akrep nalan ile aynı takımda olmak)
kafasının önündeki adamın poposuna girecek kadar küçük,
öndekininde kafayı içine alacak kadar büyük poposunun
olmaması önemli bir ayrıntıdır.
Ters durmayan yastık ta bu iki özellik kadar önemlidir.
(bkz: eşşek olmak)
tek başınıza 7 kişiyi ilk atlayışta çökerttiğinizde başınıza gelecek durumdur. önemli olan kilo değil, atlamayı bilmektir. (bkz: uzun eşşekte ellerini kullanmadan atlamak)
(bkz: yastik)
şahsen ben yatma denen pozisyondaysam 95 kilo ama çok sıçrayamayan birini 55 kilo hayvan gibi sıçrayan ve sivri bir götü olan birine tercih ederim zira 2. adam her zaman daha etkilidir.