bugün

Tabi haksiz bir tespit degil ancak daha onemli bi sikintisi var bu ulkenin.

Bakanlar, basbakanlar, belediye baskanlari degisir. Hem de bakmayin bu doneme, ulke tarihinin cok buyuk bolumunda bu insanlar dort bes senede bir degisir.

Değişmeyen, degismemesi gereken merkezdeki ve tasradaki burokratlardir. Hem merkezi yonetim icin hem de yerel idareler icin bu boyledir.

Soz gelimi sen yetkin adamlarin arasindan, liyakat usulune göre, gelisime musait, vatanini seven, elbette her zeki ve farkinda adam gibi bir ideolojiye sahip ancak gorevini yaparken bunu kararlarina yansitmayan, adil birkac adama yatırım yaparsin ulke olarak. Sonra bu adami, atiyorum milli egitim bakanligina mustesar yaparsin. Eğitim sisteminin planlanmasini ve sonrasinda bu uygulanmasini bu adamlara birakirsin. Bakanlar elbette icraat yapar ama bu temel egitim politikani bes yılda bir kokten degistirecek manyaklikta olmaz. Eger boyle bir devlet yonetme felsefen varsa, milli egitim bakanligina uzun yol soforunu ya da milli savunma bakanligina avukati getirsen cok da bi zarari olmaz.

Ama ger donem bes yillik kalkinma plani hazirlayip ucuncu ayda planin bin bes yuz mil ötesine gitmeyi basaran hukumetlerden yani bizlerden bahsediyoruz.

Ozetle on yillardir neresinden baksan elinde kaliyor devletin yonetilme bicimi.

Uzgunum ama bu hukumetlerin degil bizlerin yasam bicimi.
Son yılların trendi hâline gelmiş uygulamadır. Şu millî eğitim bakanlığında kaçıncı kez değişiklik yapıldı bilen var mı? Çok ciddî soruyorum, kuru kuruya muhalefet yapmak için, ya da eleştirmek için falan değil! Ciddi ciddi ak parti döneminde şu an kaçıncı bakan göreve başladı? 7-8-9???... ben bilmiyorum vallahi!

Eğitim sistemini bir türlü oturtamadılar! Hani "eğitim şart!" Diyoruz ya... çocuklar deneme tahtasına döndü zaten sürekli değişen eğitim sistemi yüzünden. Şu anki çocukların 20 yıl sonraki akıbetinden son derece endişeliyim! Sistem Arap saçı olmuş durumda! Her gelen yeni bir sistem kurmaya çalışıyor, sonuç test edilemeden bakan değişiyor! Bu gençleri çok zor şartlar bekliyor vallahi. Allah yardımcıları olsun!
hayvanat bahçesi müdürünün tübitak başına geldiği bir ülke de gayet normal dir kimin ne bakanı olduğu.
Türkiye de mesela bir hükümet vardır kadın bakan almak istemez kabineye vekil olarak da kadının yeri pek yoktur bazıları elini uzattığında çelişkili biçimde ters çevrilir, kariyerinizin ne yönde olduğu elektronik mühendisi ya da Tıp Doktoru yazsa da cvnizde
Bir gram Sosyoloji eğitimi almadan sırf adı aile diye bir erkek olamaz diye düşünülür, bir bakanlığa getirilirsiniz.

Sonuçta Bakan olmanızdaki tek unsur söz dinleyen bir kadın olmanızdır kariyer geçmişiniz değil.
ülkemizin içerisinde bulunduğu durumun özeti olan mevzudur. bakanları böyle manavdan kasaptan seçer gibi kabine kurulan ülkede bırakın da sıradan vatandaş siyaset uzmanı oluversin. bizim çok bilmişiğimiz zararsız en azından bu karpuzculara, etçilere ülke yönettiriyorlar. tabi uzmanlık alanı meme vs olanlar vatandaşın siyasilere giydirmesini garipser normal olarak..
`https://www.youtube.com/watch?v=Sn7pNTsY5iY`
Adam alakası olmamasına rağmen futbolcu iken cumhur başkanı olmuş sen bakandan dem vuruyorsun.
artık bakan olmak uzmanlık gerektirmiyor,
sadece dayın olsun yeter.!
sadece ve sadece akp döneminde gerçekleşendir. öncesinde bir eğitim aranıyordu çünkü. bunların bırak uzmanlığı, adamlar cümle kuramıyorlar ama bakan ve başbakan oluyorlar. adamlarda zerre umursama yok. ve bu adam kalkmış kalkınmadan bahsediyor. lan neyi kalkındırıyorsun? hani neyi kalkındırdın?

http://www.youtube.com/watch?v=X1LYj9o9Zqg
alın küpe olsun.

hayvanat bahçesi müdürünü türkiye için önemli bir simge olması beklenen öyle ümit edilen yere veterineri koymuşlar. ve bu adamın yaptıkları ve destek verdiği projeler ortada.

bunların aslında amacı yozlaştırmak. bozmak. değersiz kılmak. içeriden çürütmek.

yoksa gavur olsan bunları yapmaz kimse kendi ülkesinde. düşman yapar sadece...
tubitak ın başına hayvan müdürü koymak.
(bkz: doktorlar izleyip ameliyat yapmaya çalışmak).
neden sorun olduğunu anlamadığım hede.
bütün bakanlıklar bestepe'den yonetilmeyecek mi zaten, gelen ismin ne önemi var?
cumhurbaşbakanımizin onlarca danışmanı yazacak çizecek, bakanlar da yasa çıkartacak. tüm hadise bu.
adam oksfordda dekan olsa nolacak ki, kendi başına yasa çıkarabileceğini düşünmüyorsunuz değil mi?
(bkz: Nabi Avcı) art arda eğitim ve kültür bakanlığı yapıyor. Ne iş olsa yaparım abi modunda adam. Kültür neyse de eğitim bakanlığına konunun uzmanı biri ne zaman geldi ki ?
resmen deneme yanılma yoluyla bakan yerleştirilmesini sonucu.
ulan joule ne birimi sorsan bilmeyecek adam enerji bakanı.
Herkesin siyaset ve kabine uzmanı olduğu bir memlekette gayet normal olandır.
başbakan konudan tamamen uzak olunca diğerlerinin olmasının fazla göze batmadığı mevzudur. hatta en üsttekinin hal ve tavırlarına bakıp oturduğu makamı düşününce beni bir gülme aldı şimdi bakanlara bir şeyler söylenince ahahhhah